HTC 10 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Hayırlı olsun. Batarya performansını çok merak ediyorum. Yorumlarını bekliyoruz :)

Öncelikle teşekkür ederim. Batarya performansı için ilk bir haftalık yorumum "çok kurcalarsan" akşamı görmüyor. Çok yoğun telefon kullanan biriyim. Data hiçbir zaman kapalı kalmıyor, ekranı kısmayı sevmiyorum (10'da mecburiyetten otomatik ve yarıda duruyor şimdilik), en büyük hobilerimden biri fotoğraf çekmektir ki çok zor karar verme sebebim de kamera konusuydu malum S7 ailesi de var ortada. :) Performans konusunda kimsenin aklında soru işareti kalmasın canavar gibi çalışıyor. Gören bile o ne kadar hızlı telefon diyor. :) İlk haftanın izlenimlerini derleyecek olursam:

-İlk yazılımda video kaydında frame atlamalar oluyordu güncelleme geldi artık olmuyor.
-Kamera yazılımının her anlamda güncellemeye ihtiyacı var manuel moda alınca daha iyi fotoğraflar çıkarabiliyorsunuz.
-Yavaşlama, ağırlaşma yok. Boost+ da çok iyi çalışıyor.
-Sesi kaliteli ama biraz kısık kalıyor üstelik karmaşıklık var yakın dönemde detaylı inceleme yapıp değineceğim. (Hem stereo hem bas-tiz falan karışık.)
-Parmak izi tarayıcı iyi çalışıyor ama çok iyi değil, iyi.
-Malzeme kalitesi inanılmaz, ekran da çok güzel.
-OIS'ler çok başarılı yürürken selfie çeksem bile net çıkıyor koşullar uygunsa.
-Batarya konusunda 2 gün hayal olur, 4G aktif değil henüz 12 saati çıkartmıyor ama çok yoğun kullanıyorum. Ortalama 4 saat ekran süresi (Screen on time) veriyor.

Başka detay soru varsa alabilirim. :)

neyalansoyliyim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
htc10'a ayrı bi ısındım ama onun da yoğun kullanımda 4 saat ekran süresi vermesi hoş değil ya. artık amiral gemileri en az 5.5 6 saat ekran süresi vermeli diye düşünüyorum. bu fiyatları verip priz aramak hoş olmuyor. 5 ten aşağı düşmemeli ekran süresi.

YAVUZ ÇELİK

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Öncelikle teşekkür ederim. Batarya performansı için ilk bir haftalık yorumum "çok kurcalarsan" akşamı görmüyor. Çok yoğun telefon kullanan biriyim. Data hiçbir zaman kapalı kalmıyor, ekranı kısmayı sevmiyorum (10'da mecburiyetten otomatik ve yarıda duruyor şimdilik), en büyük hobilerimden biri fotoğraf çekmektir ki çok zor karar verme sebebim de kamera konusuydu malum S7 ailesi de var ortada. :) Performans konusunda kimsenin aklında soru işareti kalmasın canavar gibi çalışıyor. Gören bile o ne kadar hızlı telefon diyor. :) İlk haftanın izlenimlerini derleyecek olursam:

-İlk yazılımda video kaydında frame atlamalar oluyordu güncelleme geldi artık olmuyor.
-Kamera yazılımının her anlamda güncellemeye ihtiyacı var manuel moda alınca daha iyi fotoğraflar çıkarabiliyorsunuz.
-Sesi kaliteli ama biraz kısık kalıyor üstelik karmaşıklık var yakın dönemde detaylı inceleme yapıp değineceğim. (Hem stereo hem bas-tiz falan karışık.)
-Batarya konusunda 2 gün hayal olur, 4G aktif değil henüz 12 saati çıkartmıyor ama çok yoğun kullanıyorum. Ortalama 4 saat ekran süresi (Screen on time) veriyor.

Çok kurcalarsan akşamı görmüyor demişsiniz ne kadar çok hocam deli gibi oyun oynayan foto çekin facebook instagram gibi uygulamalarda takılan biri olarak söylüyorum.
Kamera konusunda daha detaya inerseniz sevinirim özelikle düşük ışık ortamında falan veya selfie durumları nasıl.
Batarya konusunda 2 gün bir isteğim yok 1 günü doya doya çıkartıyor mu.

Telefonun eksikleri artıları ile paylaşırsan sevinirim iyi forumlar.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Batarya performansı için ilk bir haftalık yorumum "çok kurcalarsan" akşamı görmüyor. Çok yoğun telefon kullanan biriyim.
Bataryasının yoğun kullanımda 1 günü çıkarmaması kötü. Ama yine de kendine çekiyor bu telefon beni. :)

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38

Telefon güzel ama ekran parlaklığı ve deneyimi konusunda IPS olarak lg g5'den baya bi geri kaldığını düşünüyorum, batarya da 2800 mAh olan lg g5'den yine geri kalıyor fiyatı biraz uçuk gibi bende almayı düşünüyordum fakat şimdi değer mi diye sorguluyorum sanırım xperia x bekleyeceğim 3000 vermem :d

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38

Telefon güzel ama ekran parlaklığı ve deneyimi konusunda IPS olarak lg g5'den baya bi geri kaldığını düşünüyorum, batarya da 2800 mAh olan lg g5'den yine geri kalıyor fiyatı biraz uçuk gibi bende almayı düşünüyordum fakat şimdi değer mi diye sorguluyorum sanırım xperia x bekleyeceğim 3000 vermem :d

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Çok kurcalarsan akşamı görmüyor demişsiniz ne kadar çok hocam deli gibi oyun oynayan foto çekin facebook instagram gibi uygulamalarda takılan biri olarak söylüyorum.
Kamera konusunda daha detaya inerseniz sevinirim özelikle düşük ışık ortamında falan veya selfie durumları nasıl.
Batarya konusunda 2 gün bir isteğim yok 1 günü doya doya çıkartıyor mu.

Telefonun eksikleri artıları ile paylaşırsan sevinirim iyi forumlar.

Kamera konusunda, HTC'nin image processing denilen, fotoğrafı işleme kısmında bazı sıkıntıları var. Örneğin düşük ışıkta ayarları yapmayı bilen biri, Pro modda , otomatikten çok çok iyi fotoğraflar çıkartabilir. Kamera donanım olarak çok iyi, yazılım konusuna gelince; HTC bu kadar iyi donanımlı bir kameraya alışık olmadığı için zorlanıyor muhtemelen yakın dönemde güncelleye güncelleye düzeltir diye tahmin ediyorum.

Sizin kullanımızla 1 günü çıkartmayacaktır. Muhtemelen hiçbir Android cihaz çıkartmaz eğer ben doğru anladıysam. Şu anda ne kullanıyorsunuz şarjı nasıl gidiyor?

Bataryasının yoğun kullanımda 1 günü çıkarmaması kötü. Ama yine de kendine çekiyor bu telefon beni. :)

Artılarını eksilerini bilerek aldım sağolsun pişman etmedi. M7'den sonra ilk defa bir telefona bu kadar ısındı içim.

İnternette söylenenler yanlış. ekran parlaklığı gayet yeterli aldığımdan beri göremediğim an olmadı. Deneyim konusuna gelince G5 ile kıyaslamayın bile. Çalıştığım iş dolayısıyla tüm telefonlarla yan yana koyabiliyorum; G5'in ekranı bu cihazın ekranına göre "yeşil" kalıyor. Şu ana kadar gördüğüm en canlı IPS tabanlı ekran kendisi ve oldukça başarılı, ekran konusunda içiniz rahat olsun. Şarj konusunda kıyas yapamıyorum ama dün Michael Fisher"la Twitter'da mentionlaştık; günlük cihazları G5, 10 ve Lumia 950'ymiş. Bende de 10 olduğunu ve batarya ömrünün mutlu etmediğini söyledim kendi cevabı direkt şu oldu: "Get the G5 and the 10’s battery life will suddenly make you happy." yani "G5'i al böylece 10'un batarya performansı seni aniden mutlu edecek."

Kısacası internetteki yorumlara takılmayın, ben ahize sesi biraz kısık diye okumuştum bir yerde ama gümbür gümbür ahizesi var. :)

YAVUZ ÇELİK

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Kamera konusunda, HTC'nin image processing denilen, fotoğrafı işleme kısmında bazı sıkıntıları var. Örneğin düşük ışıkta ayarları yapmayı bilen biri, Pro modda , otomatikten çok çok iyi fotoğraflar çıkartabilir. Kamera donanım olarak çok iyi, yazılım konusuna gelince; HTC bu kadar iyi donanımlı bir kameraya alışık olmadığı için zorlanıyor muhtemelen yakın dönemde güncelleye güncelleye düzeltir diye tahmin ediyorum.

Sizin kullanımızla 1 günü çıkartmayacaktır. Muhtemelen hiçbir Android cihaz çıkartmaz eğer ben doğru anladıysam. Şu anda ne kullanıyorsunuz şarjı nasıl gidiyor?

Kamerayı hem övmüşsünüz hem de hatalarını söylemişsiniz o çok iyi :) Zaten kamera için güncelleme aldı pek sorun kalmadı diye biliyordum ama siz tahmin ettiğimden fazla detaycı kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla. Benim isteğim düşük ışık veya yüksek ışık da değil hangi ortamda olursam olayım (düşük ışık yüksek ışık fark etmez) telefonu açıp selfie yapmak istediğimde istediğim görüntü netlik ve bir fotoğraftan istenileni veriyorsa benim için hangi modda kullandığımın önemi yok açık söyliyeyim. İstediğimi almak amacım sadece. Ben anlık kafam esti fotoğraf çekmek istiyorum güzel bir selfie veya arka kameradan bir görüntü çekmek istediğimde (Genellikle en çok ön kamere kullanan birisiyim) diyelim ki düşük ışık var birde ekstradan kamera ayarlarıyla uğraşmak istemiyorum. Yani burası karanlık ortam şöyle moda alayım burası böyle ortam böyle moda olayım bana hiç gelmiyor açık söyliyeyim.Demek istediğimi umarım anlamışsınızdır.

Şuan kullandığım telefon reis bir telefon bana 3 gün şarjı giden bir telefon o kadar eski yani:) diğer telefonu 2 ayırdığımdan dolayı böyle bir telefon kullanıyorum.Ama yoğun kullanımda 1 günü rahat rahat şarjının yeteceğini söylüyorlardı htc 10 için. Telefon elimden hiç düşmüyor değil tabiki düşüyor.Ama canım sıkılır yarım saat falan oyun oynarım boş olurum falan bunun gibi gibi.

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ben de telefonu alıp cebine koyanlardan biri olarak yerimi alayım. Bilen bilir biraz eski sayılırım forumda. HTC One (M7)den sonra ikinci HTC telefonum oldu ki zaten ondan sonra parayı hak eden ikinci amiral gemisi HTC'nin. Soru görüş varsa alabilirim. S7 Edge, G5, P9, iPhone 6s Plus gibi bir sürü cihaz düşündüm alternatif olarak. Sonunda ani bir kararla gittim aldım 10'u ve Çarşamba'dan beri bende. Test aşamasında yakın dönemde inceleme yaparım zaten. Yaz sonuna doğru da efsane "Akıllı Telefon Satın Alma Rehberi"nin güncel halini paylaşırım. :)

Merhaba :) Ben de ciddi ciddi almayı düşünüyorum. M8 kullanıyorum şu an ama bozulduğu için 10'a geçmek mantıklı geldi. Yazdığınız tüm ayrıntıları okudum. Genel olarak bakarsak tavsiye eder misiniz? Telefonun birçok artısı var ama eksileri nelerdir? Şimdiden teşekkürler :)

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
İstediğimi almak amacım sadece. Ben anlık kafam esti fotoğraf çekmek istiyorum güzel bir selfie veya arka kameradan bir görüntü çekmek istediğimde (Genellikle en çok ön kamere kullanan birisiyim) diyelim ki düşük ışık var birde ekstradan kamera ayarlarıyla uğraşmak istemiyorum. Yani burası karanlık ortam şöyle moda alayım burası böyle ortam böyle moda olayım bana hiç gelmiyor açık söyliyeyim.Demek istediğimi umarım anlamışsınızdır.

Batarya performansını şu anda değerlendirmek için çok erken işin açıkçası ben sadece ön testlerimi söylüyorum. Gününe göre değişiyor eve %40'la attığı da oldu 12 saatin sonunda, %15'le getirdiği de. Şimdilik değişken ben de henüz hevesimi alamadığım için oldukça hor kullanıyorum ve açıkçası en hardcore telefon kullanıcılarından biriyimdir arka plandaki uygulamaları kapatmak için almıyoruz sonuçta bu telefonları (Arka plan uygulamaları günde 2-3 kere belki kapatıyorum. :) )

Kamera konusunda standart kullanıcıya istediğini verir ama arka kamera için yazılım güncellemesi bekliyorum. Bunu söyleme sebebim de şu; kamera şu anda yapabileceklerinin yarısını yapıyor. Çok yetenekli bir kamerası var ama yazılımla biraz sınırlandırılmış gibi. Onun haricinde şu linki bırakayım gece çekimi için kendi Instagram hesabımdan: HTC 10 Gece Performansı Fotoğrafla çok az miktarda oynadım biraz daha etkileyici gözüksün istediğim için. İnceleme yapacağım zaman video ve fotoğraf arşivi atarım. Siz beni örnek almayın, hedeflediğiniz telefonu mutlaka iyice inceleyin. :)

Onun haricinde ön kamerası çok iyi ben başarılı buldum genel anlamda cihazı. S7 Edge de çok güçlü bir alternatif tabi ki.

Merhaba :) Ben de ciddi ciddi almayı düşünüyorum. M8 kullanıyorum şu an ama bozulduğu için 10'a geçmek mantıklı geldi. Yazdığınız tüm ayrıntıları okudum. Genel olarak bakarsak tavsiye eder misiniz? Telefonun birçok artısı var ama eksileri nelerdir? Şimdiden teşekkürler :)

En büyük eksisi göze gelme riski. :) Bir teknoloji mağazasında çalışıyorum, uğraştığımız iş gereği mağazadaki herkes teknolojiyi takip ediyor doğal olarak ancak 1 haftadır demo ürün gibi, herkes tarafından detaylıca incelendi. Aksesuar konusunda üzülürsünüz bunu da söyleyeyim. Her yerde elim olmasına rağmen haftadır tempered glass ekran koruyucusu bulamadım. Alınca takmak istemeyeceğim ama psikolojik olarak almak istiyor insan, kılıf konusuna değinmiyorum bile. Onun haricinde zil sesi çok yüksek değil, ben duyamıyorum mağazada bazen, belki zil sesimdendir deyip değiştirdim bakacağım. Parmak izi tarayıcısı ekstrem derecede iyi çalışmıyor, okumadığı olabiliyor. Okuduğu zaman çok seri orası farklı bir konu ya da ben tanımlatmayı beceremedim. Tabi ki genel olarak iyi parmak izi okuyucusu kötülemiş gibi olmayayım. Batarya performansı için şimdilik tatmin edici değil diyorum 1 hafta sonra ne olur bilemem. İşin açıkçası sırf batarya yüzünden S7 Edge alacaktım, almama sebeplerimden biri de bataryasının her yerde yazılan efsanevi performansı olacaktı. Zamanında Samsung'a çok laf etmiş olduğum için almadım.

YAVUZ ÇELİK

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Batarya performansını şu anda değerlendirmek için çok erken işin açıkçası ben sadece ön testlerimi söylüyorum. Gününe göre değişiyor eve %40'la attığı da oldu 12 saatin sonunda, %15'le getirdiği de. Şimdilik değişken ben de henüz hevesimi alamadığım için oldukça hor kullanıyorum ve açıkçası en hardcore telefon kullanıcılarından biriyimdir arka plandaki uygulamaları kapatmak için almıyoruz sonuçta bu telefonları (Arka plan uygulamaları günde 2-3 kere belki kapatıyorum. :) )

Kamera konusunda standart kullanıcıya istediğini verir ama arka kamera için yazılım güncellemesi bekliyorum. Bunu söyleme sebebim de şu; kamera şu anda yapabileceklerinin yarısını yapıyor. Çok yetenekli bir kamerası var ama yazılımla biraz sınırlandırılmış gibi. Onun haricinde şu linki bırakayım gece çekimi için kendi Instagram hesabımdan: HTC 10 Gece Performansı Fotoğrafla çok az miktarda oynadım biraz daha etkileyici gözüksün istediğim için. İnceleme yapacağım zaman video ve fotoğraf arşivi atarım. Siz beni örnek almayın, hedeflediğiniz telefonu mutlaka iyice inceleyin. :)

Onun haricinde ön kamerası çok iyi ben başarılı buldum genel anlamda cihazı. S7 Edge de çok güçlü bir alternatif tabi ki.

Peki siz bir teknoloji mağzasında çalışıyorsunuz gönül rahatlığı ile kardeşim bu telefonu al sıkıntı çekmezsin diyebilir misin? Yoksa ben 1 hafta deneyeyim sonra duruma göre al ve alma derim mi diyeceksin.Batarya konusunda ben sıkıntı yaşıyacağımı sanmıyorum konştuğum bir kız veya deli gibi mesajlaştığım kimse yok.Telefon elimden düşer yani batarya tarafında yeteceğini düşünüyorum bu yüzden.

Kamera konusunda güncelleme zaten geldi hocam güncellemeleri kontrol etmenizde fayda görüyorum.Çünkü Arka kameranın çok daha iyi fotolar çektiği söylendi güncellemeden sonra.

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Peki siz bir teknoloji mağzasında çalışıyorsunuz gönül rahatlığı ile kardeşim bu telefonu al sıkıntı çekmezsin diyebilir misin? Yoksa ben 1 hafta deneyeyim sonra duruma göre al ve alma derim mi diyeceksin.Batarya konusunda ben sıkıntı yaşıyacağımı sanmıyorum konştuğum bir kız veya deli gibi mesajlaştığım kimse yok.Telefon elimden düşer yani batarya tarafında yeteceğini düşünüyorum bu yüzden.

Kamera konusunda güncelleme zaten geldi hocam güncellemeleri kontrol etmenizde fayda görüyorum.Çünkü Arka kameranın çok daha iyi fotolar çektiği söylendi güncellemeden sonra.

Güncelleme dağıtılmadan önce güncellemenin etkisini biliyordum zaten ki ben hep en güncel sürümde kullanırım telefonumu. :) Güncellemeden sonra fark eden şeyler; odaklamayla ilgili sorun kalmaması, biraz daha düzeltilmiş image processing, 4K videolardaki frame atlamanın giderilmesi. Ben gece performansından bahsediyorum gündüz için zaten Vestel Venus bile alsanız iyi çekim yapıyor.(Onu da kullandım) :)

Batarya konusunda çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Bataryasını test etmek lazım daha fazla ama bu fiyat bandında alacağını herhangi bir cihaz sıkıntı yaşatmadan işinizi görecektir. Ben ilk defa bu yıl çoğu markanın çok çok iyi cihazlarla geldiğini görüyorum.

YAVUZ ÇELİK

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Güncelleme dağıtılmadan önce güncellemenin etkisini biliyordum zaten ki ben hep en güncel sürümde kullanırım telefonumu. :) Güncellemeden sonra fark eden şeyler; odaklamayla ilgili sorun kalmaması, biraz daha düzeltilmiş image processing, 4K videolardaki frame atlamanın giderilmesi. Ben gece performansından bahsediyorum gündüz için zaten Vestel Venus bile alsanız iyi çekim yapıyor.(Onu da kullandım) :)

Batarya konusunda çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Bataryasını test etmek lazım daha fazla ama bu fiyat bandında alacağını herhangi bir cihaz sıkıntı yaşatmadan işinizi görecektir. Ben ilk defa bu yıl çoğu markanın çok çok iyi cihazlarla geldiğini görüyorum.

Şöyle söyliyeyim.Telefonu Operatör den 24 ay taksitle alacağım için onu göz önünde bulunduracam. Yani 2 yıl sonra kaldırıp çöpe atmak istemiyorum.
Ya Iphone 6s veya 6s plus alcam yada HTC alcam. O yüzden deneyimlerini en kısa zamanda bizimle paylaşırsan sevinirim.Pişman olmak istemiyorum sonuçta 3 bin TL gibi bir fiyat ve gerçekten kendim için söylüyorum yüksek bir fiyat.Şimdiden yorumların için teşekkürler.

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Htc 10 çıktı a9'un fiyatı düştü biraz.1700 oldu ben fotoğraf ve video çekiyorum düzenliyorum ve sosyal medyada geziniyorum oyun oynamıyorum sizce a9'u fiyatı biraz daha düşünce alayım mı arkadaşlar?Htc çok seviyorum ve bütçem a9 seviyesinde.
Ben A9 kullanıyorum gayet memnunum 2 hafta önce teknosa dan 1800 tl ye aldım. Oyun performansı orta diğerleri sıkıntısız.Müzik performansı süper. Vede telefon karizma

216melih216

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben A9 kullanıyorum gayet memnunum 2 hafta önce teknosa dan 1800 tl ye aldım. Oyun performansı orta diğerleri sıkıntısız.Müzik performansı süper. Vede telefon karizma
Cevabınız için teşekkür ederim.Hepsiburadada 1600'e kadar inmiş bu arada.Yazın bir sorun çıkmazsa almayı düşünüyorum ama 1000 tl seviyesine de bakıyorum.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hocam htc nin servisi konusunda bilginiz var mi beni en cok servis ve garanti sureci tedirgin ediyor

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabınız için teşekkür ederim.Hepsiburadada 1600'e kadar inmiş bu arada.Yazın bir sorun çıkmazsa almayı düşünüyorum ama 1000 tl seviyesine de bakıyorum.
Dün Turkcell bayiinde HTC 10 u görmeye gittim.Belki dedim alırım.İncelemeye koyuldum. Ekranı lcd görüntü kalitesini beğenmedim. Dış görünümü falan da A9 a yaklaşamadı. Ba
Htc pek fiyat indirmiyor. A9 un sıfırı inmez 1000 tl ye ama belki 2. el bulabilirsiniz.

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazı alma niyetiyle Turkcell bayiine gittim.Ekranı ve cihazın arkası beni hayal kırıklığına uğrattı.Ekranda A9 da ne güzel amoled e geçmişlerdi.Yine LCD ye dönmüşler.Neden hala ısrar ediyorlar anlamış değilim. Samsung kullandım,Lg kullandım Sony kullandım hepsi HTC nin LCD sinden güzel. Yaw IPS tabanlıda değil bi LG gibi olsa amenna o da değil. :S

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
amerikadaki satılan modeli güzel de, getirmesi mesele işte.

BuzenessClass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar telefon şarjda dururken ısınıyor. Sizde de oluyor mu böyle bir şey yoksa sadece bende mi öyle?

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar telefon şarjda dururken ısınıyor. Sizde de oluyor mu böyle bir şey yoksa sadece bende mi öyle?
QuickCharge 3.0 takılıyken normal ölçüde ısınmaktadır. O kadar elektriği bize de yükleseler o hızda biz de ısınırız. :) Normal ölçüde ısınıyorsa normaldir el değmeyecek kadar ısınıyorsa normal değildir.

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ben bugün dubai den aldım . 2000 tl ye geldi .
Siyah ;) bir de pasaport kayıt vs var tabi...

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
kullananlara sorum olacak HTC 10 malzeme kalite, kamera, dayanıklılıkta önde fakat sanırım lg g5'den bile bataryası kötü bu kafamı karıştırıyor bir de real racing, fifa 16 vb. oyunlarda fps düşmesi, anlık donmalar, kasılmalar yaşadığını gördüğüm videolar var korkuttu birazcık

Batarya, kamera, ısınma, fps düşmeleri vb. konularda deneyimlerinizi tarafsız yazar mısınız, 1 kere telefon alcam başka şansım yok :)

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benimki antutu'dan 107.000 gibi olması gerekene göre düşük bir puan aldı. Nedenini bilen yardımcı olabilecek var mı? Lifestyle mı diye soracaklar için 820'li model arkadaşlar.

BuzenessClass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar HTC 10 kullanıyorum telefonun ekran açıkken cızırtı geliyor.Kapanınca gidiyor ne yapmalıyım?

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Bende dün aldım telefonu. Tasarım ve metal kasa muazzam benim gözümde. Çok övdükleri kamera konusunda eksikler var. Mesela fotoğrafı çektikten sonra yakınlaştırdığınızda ne çektiğinizi anlayamayacak kadar bulanıklaşıyor. 80mb boyutlarında güncelleme gelmilti onu yükledikten sonra bu sorun ortaya çıktı. Umarım düzeltirler. Dış ses yeterli seviyede değil ancak eq programları ile kısmen çözülebiliyor. Kulaklık performansı için söylenicek söz yok. Sense arayüzü birçok kesim tarafından androidin en iyisi olarak lanse ediliyor ki elimde çıktığı gün alınan m9 var ilk günkü halinden daha iyi konumda. Fiyatıda bir ara 1.800 civarına düştüğü sitede şu anda s7'den daha pahalı olan 2.550 liraya satılıyor. Kısaca dış ses yetersiz ve kameraya güncelleme şart. HTC kullananlar bilir en az 3 yıl üst seviyede kalır.

BuzenessClass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende dün aldım telefonu. Tasarım ve metal kasa muazzam benim gözümde. Çok övdükleri kamera konusunda eksikler var. Mesela fotoğrafı çektikten sonra yakınlaştırdığınızda ne çektiğinizi anlayamayacak kadar bulanıklaşıyor. 80mb boyutlarında güncelleme gelmilti onu yükledikten sonra bu sorun ortaya çıktı. Umarım düzeltirler. Dış ses yeterli seviyede değil ancak eq programları ile kısmen çözülebiliyor. Kulaklık performansı için söylenicek söz yok. Sense arayüzü birçok kesim tarafından androidin en iyisi olarak lanse ediliyor ki elimde çıktığı gün alınan m9 var ilk günkü halinden daha iyi konumda. Fiyatıda bir ara 1.800 civarına düştüğü sitede şu anda s7'den daha pahalı olan 2.550 liraya satılıyor. Kısaca dış ses yetersiz ve kameraya güncelleme şart. HTC kullananlar bilir en az 3 yıl üst seviyede kalır.
Kardeşim telefonun ekranı açıkken sessiz bir yerde telefonu kulağına dayayıp dinleyebilir misin gövdesini?Kulak çınlaması tarzında bir ses geliyor mu?Bir de telefon düşük batarya da şarja taktığın zaman durduğu yerde ısınıyor mu?

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Kardeşim telefonun ekranı açıkken sessiz bir yerde telefonu kulağına dayayıp dinleyebilir misin gövdesini?Kulak çınlaması tarzında bir ses geliyor mu?Bir de telefon düşük batarya da şarja taktığın zaman durduğu yerde ısınıyor mu?
Yahu abartılı ısınmıyorsa sorun yok.Qualcomm 3.0 var ondan dolayı böyle.