Hrant Dink "Ermeni soykırımında kürtler çoktu"

Bu konuyu okuyanlar

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Ama demecinizde 'Bu soykırımdır' derken Türklüğü aşağılamaya sokuyorlar!

- Ama bakın ben bu bir soykırımdır dedim ama bunu Türkler yapmıştır demedim.

Kim yaptı?

- Çok fazla Kürt de vardı. 1915'te yaşananlar sadece Türk meselesi değildir. En az Türk kadar Kürt meselesi ve Avrupa meselesidir de. Zaten o tarihte Türk kavramı yoktu. Osmanlı vardı.

Kürtler sorumlu diyorsunuz. Sizce işin içine Kürtleri sokunca onlar da soykırım kelimesine alerjik mi yaklaşacak?

- Bilmem.

Yani sizce soykırıma gösterilen tepki Türklere has bir alınganlık mı?

- Hayır. Ben Kürtlerden de tepki olduğunu ve olabileceğini görüyorum.

Kaynak.
http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=54465,12&tarih=29.10.2006

Yorumum:
Hrant Dink ölmeden önce yapılan bu görüşme, 26 Ekim 2006 da yapıldı ve ölmeden önce yayınlandı.
Ama kaderin cilvesine bakın ki hrant dink öldürüldüğünde kürt, ermeni ve şeriat dernekleri cenazesinde "hepimiz ermeniyiz" diye bağırtılmışlardı.

Bunu kürtler de yapmışlarsa Türk milleti olarak bir soykırımın olmadığını söylüyoruz.

Fakat "soykırım vardır" diyenlerin, bir ermeni tarafından soykırımcı olarak nitelendirilmelerine ve Türk milletine duydukları kin nedeniyle kendilerine yapılan bu ithamı yutacak kadar aciz olmaları ne utanç vericidir.

Bu topraklarda bir soykırım yapılmışsa ermeniler tarafından yapılmıştır.

Ermeni oyunlarıyla ilgili en kapsamlı ve 4 dilde olan tek karşıt site, açılış sayfanız yaparsanız iyi olur benim yaptığım gibi, bu sayede google'da üst sıralara çıkıp bu konuyu aratanlar bu siteyi de görebilirler.

http://www.ermenisorunu.gen.tr/

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Amaç tarafımızca, yerli yabancı bi' kamuoyu yaratmak sanırım. Ciddi manada uğraşılmış ama artık midem kaldırmaz oldu bu tip tartışmaları.

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Jerusalem dedi ki:
Amaç tarafımızca, yerli yabancı bi' kamuoyu yaratmak sanırım. Ciddi manada uğraşılmış ama artık midem kaldırmaz oldu bu tip tartışmaları.

Miden kaldırmaz olduysa bu ülkenin işi biter, neden?
Çünkü psikolojik savaşlardan birisi konuları sürekli gündeme getirip yılgınlık ve alışkanlık yaratmaktır, kıbrıs'ı verdiğimizde kimse ses çıkarmadı çünkü yıllardır kıbrıs diye diye insanlar yıldı "eee artık ne olursa olsun" dediler, ilk zamanlar sesini yükselten bu ülke insanı ses çıkarmaz oldu.

Şimdi de bu durum dtp ve ermeni oyunlarında geçerli, yine yılgınlık yaratmak.

13 askerimiz şehit olana kadar 200 asker şehit oldu ama kamuoyu ses çıkarmıyordu neden? çünkü Şehit haberleri bize sıradan ve can sıkıcı gelmeye başladı 1-2 şehit bizim için sıradandı ama ne zaman 13 oldu o zaman millet ayağa kalktı, 13 lere alışırsak 30 kişi ölene kadar sesimizi çıkarmamaya başlarız.

Ermeni oyunu da bunun gibi bir hal almasın, sıkılmak, yorulmak, bunalmak yok bunaldıkça alırlar, bunaldıkça kazanırlar.

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Çok dogru bi haber cok saol ;)

sdr129

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fransızlar, Almanlar, Amerikalılar, ermeniler vs. bunlar gibi utanacak bir tarihe sahip olmadığımız için Allah'a şükretmeliyiz. Blimin gerçeklerinden kaçıp politik çıkarlar uğruna yalanı gerçeğin önüne çıkaranlara yazıklar olsun. Unutmasınlar. Güneş balçıkla sıvanmaz!

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ne olursa olsun,istedikleri olmicak yada ben Ogünü görmicem,çünkü ben izin vermem,kolay lokma olabilirim(tekbaşıma iken!!) ama en azından Ogünü görmem,çünkü Ogün ya Ölüm ya İstiklal, Herhangi bi Hükümet, Ogüne izin verirse O Hükümetinde .....(ogün hükümetede savaş açarım) Bu toprakları kimse alamicak(BİRLİK olursak!)

Sözde Ermeni Soykırımı!!

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
şu almanlara bitiyorum zaten nazilerin yaptıklarını unutup bize soykırım iftirasını atıp,Türklerr defolun protestolar yapıolarrr.

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ziraatci63 dedi ki:
şu almanlara bitiyorum zaten nazilerin yaptıklarını unutup bize soykırım iftirasını atıp,Türklerr defolun protestolar yapıolarrr.

Zaten çifte standartların göstergelerinden birisi de buradaki bir özelliktir.
Örneğin yahudi soykırımından bahsederler, yahudi soykırımı için nürnberg mahkemelerinde yargılanan nazi subayları idam edilmişlerdir vs.
Ancak buralarda alınan kararlara göre soykırımı yapanlar Alman'lar değildir soykırımı yapan Nazi'lerdir.

Bosna Hersek'teki katliamlarda ise sorumlu olan yi,ne hırvat ve sırplar değil burada ki ırkçılardır insan hakları mahkemesi bunu hırvat halkına maledemeyiz şeklinde karar almıştır.

Gelelim Türkiye'ye bu karar Türk milletine mal edilmeye çalışılıyor diyelim ki böyle bir olay oldu (ki asla söz konusu değildir) soykırımla suçlanan Türk milleti, ama almanyada ya da hırvatisdan da suçlananlar sadece belli bir azınlık.

İşte bu bile hedefin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu gösteriyor.