HP Pavilion dv6000 NOTEBOOK

Bu konuyu okuyanlar

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar ben bu biglisayarı dün aldım ve geforce 8400 ekran kartı. makina 2 çekirdek. 160 gb hd. ben bununla fifa 2008 oynayamamın sebebi ne acaba. çok kasıyor hiç oynatmıyor. bu kadar iyi makina aldım ve oynayamadım. ???

darkbybars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
notebooklarda genellikle cok yuksek oyun performansi beklememen lazim ayrica 8400 dedigin ekran karti zaten berbat bide seninki mobil versiyon oldugu icin dahada dusuk saat hizlarinda calisiyor.kisacasi oyunun ayarlarini dusurup oyle dene bu arada artik 2gb dan asagi ramla oyun oynamak zor ne yazikki bize para harcatma yoluda buradan geciyor bir oyun cikiyor ve oynayamayacagimizi gorunce yeni parca hatta yeni pc almaya kadar gidiyor bu is.en onemli ornegi crysis saolsunlar bi turkun yaptigi nasilda belli hicbir sistemde full detay oynaamiyormussun

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
yapma yav. ram mi artıracağız yani...

daha sıfır dün aldım yahu. bilseysdim 1600 ytl otlanıtmıydım.

darkbybars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hakikaten oyun hastasiysan monster notebooklar var calsitiramadigi oyun olursa geri verin parasini verelim garantisi veriyorlar benimde hayalimde o var ama tabi bu isler birazda para meselesi askere gitmeyecek olsam ne teknolojik oyuncaklar alcam ama dayanmaya calisiyorum bendede hem masaustu hem dizustu var oyle daha iyi oluyor.birisi oyun icin birisi is icin:)

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
ben fifa 2008 hastasıyım. eğer 2 gb ram yapsam olur mu bu iş

darkbybars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
isletim sistemin vistami?eger vistaysa yaklasik 1gb rami o kullaniyo cunku yoksa xpde bence yeter birde oyunu full detay falanmi oynuyosun ayarlarini biraz dusurursen oynayabilirsin zannedersem http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest sitesine git fifa2008i sec sistemini otomatik olarak test ediyor sana yorumunu yapiyor bi dene sonucunu soylersen ona gore yardimci olayim sana.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
cnm arkadaşım bencede böyle birşey olmalı .VİSTA HOME PRİ. kullanıyorum. 128 atanan. 168 kadar yükseliyor. zannedersem oyun problemi ile ilgili. laptop şimdi evde eve gidince hemen test yapıcam. görüşelim.

darkbybars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak benim notebook seninkinden eski ama minimum degerini gecti benimki oynatiyosa seninki hayli hayli oynatir onerilen sistemi yakalarsa zaten sorun yok rahatca oynarsin sen bi test et aksama konusalim ve ayrica o siteden almak istedigin oyunu test edip calistiri calistirmayacagini ogrenebiliyorsun guzel bir olay

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
5,5 dan sonra evde olurum. ozaman görüşelim.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Operating System
Minimum: Windows 2000/XP/Vista
You Have: Microsoft Windows Vista Home Edition (Build 6000)
FAIL: Sorry, your operating system does not meet this minimum requirement. Want to Upgrade? If so click the 'We Recommend'.

darkbybars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman gecmiş olsun kardeş onunla oynayamazsın demek oluyor bu

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Windows Vista Ultimate kullan. Bir de arkadaşların da dediği gibi oyun için en az 2 GB ram olması gerekiyor.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
yapam yahu. deli olacamm ben.bunun bir tekniği olmalo
ı

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşım o sistemle değil fifa crysisi dahi oynarsın tabi full detayda olmamak koşuluyla sana tavsiyem laptopda oyun için ilk olarak XP kurulumu şart koşuyorum.Xp driverlarını bulup bir güzel Xpye çevir.Güncellemelerini yap oyunun hiç problemsiz çalışır sana garanti veriyorum.GeForce 8400 Fifa için fazla bile ;)

Diyeceksinki benim vista orjinal xpye geçmek akıl işimi.Şimdi xp kullan vista Sp1le birlikte bir otursun daha sonra ram belleği arttırıp geçersin.Benim tavsiyem para harcama Xp driverlarını bulup xpye geç.Fişe takılıyken fifa tarzı oyunları çok rahatlıkla oynarsın.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
aslnda oyunda birkaç ayarlama yaptım ve gözle görülür bir hızlanma ortaya çıktı. yine de süper hızlı değil oyun. fifa 2007 yi test ettim kurmadan çalışabileceğini gördüm.

darkbybars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadasin dedigi dogru eger illa vista kullanacaksan biraz para harcamalisin ki performansi artsin yoksa xpyede donebilme ihtimalin var tabi xp su an icin laptoplara ideal bence(eger oyun oynama meraki varsa)

darkbybars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ve crysisi oynayamazsin ben 7600gt ile oynayamiyorum buda bir dipnot olsun tabi oyunu acabilirsin ama o oyunun goruntusune camurmu dersin baska birseymi bilemem.

darkbybars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yada benim yaptigim gibi 2 sistem kullanabilirsin ben xpyi sadece oyun oynamak icin kullaniyorum vistayi diger hersey icin kullaniyorum benim sistemde bi sorun cikmiyor.benim sistem ise soyle
200+250gb sata2 harddisk
7600gt xxx edition ekran karti
2x512mb twinmos ram
p4 630 @3.26GHz islemci vesaire vesaire

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
darkbybars dedi ki:
ve crysisi oynayamazsin ben 7600gt ile oynayamiyorum buda bir dipnot olsun tabi oyunu acabilirsin ama o oyunun goruntusune camurmu dersin baska birseymi bilemem.

X1300 Pro ile oynadım low detayda tabi ama çamur değildi görüntü oynanabilecek düzeydeydi.8400 ile bazı ayarları mediuma bile çeker arkadaş ;)

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
oyunun ayarlarını değiştirdim biraz oynanıyr.ama full performans la değil

darkbybars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
camur deyimi tabiki kişiye göre değişir hele benim bundan önceki kartım x1600pro idi o bile yetmedi 7600gt aldım yani demek istediğim x1300 sana yetmiş ama ben low detay gördüm oyunu ve bence berbat benim sistemim medium 1024x768de oynatıyor ancak bahsettikleri önemli özellikleri medium detayda tabiki göremiyorsun.ben oyunu kısarak oynamaktansa iç oynamamayı tercih edenlerdenim.tabi bu görüş meselesi ama hakikaten ben oyundan zevk almak istiyorsam oyunun vaat ettiklerini görmeliyim ve hissetmeliyim.low detaydada ne kadar hissedildiği aşikar:)oynanmaz değil ama low detay yani benim çamur diye tabir ettiğim detay seviyesi benim tadımı kaçırıyor ve oyunu bu şekilde oynayamıyorum.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar benim bu makinaımın içinde norton internet securtiy de yüklü geldi. ve sistem çok yavaş. şuan onu kaldırdım ama gözle görülür bir hızlanma söz konusu olmadı. bu durum karşısında ne yapmam gerek.

sistem 1 gb dv6000 hp pav.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Norton'u tam olarak kaldırdığından emin olmalısın. Program Ekle / Kaldır'dan ziyade kendini kaldırma aracı da var :D

Hatta bir ara da haber yapmıştım Norton'dan kurtulmanın yolu başlıklı sanırım :D hatta üşenmedim aradım buldum http://shiftdelete.net/site/content/view/1185/65/

1 GB, vista ile yetersiz. Bir de işletim sisteminizin bazı görsel özelliklerini açmanıza gerek yok. Ne de olsa görsellikten daha çok performans istiyorsunuz.