HP PAVİLİON DV6000 laptop fan yardımı

Bu konuyu okuyanlar

salih864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hp dv6000 bilgisayarım var,performansa baktığımda %5-%20 arası işlemde çalışırken bile,fanı sürekli çalışıyor hiç durmuyor,ve çok rahatsız edici bir ses...anakartı sıfır takıldı.önceden böyle değildi....lütfen yardım edin sizce ne yapmalıyım?

Ghost34

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bios tan fanı devre dışı bırak böylece fan sadece laptop ısındığında devreye girecek..

salih864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denedim kardeş tşk. ederim ama benim anakartın biosunda öyle bi özellik yok,biosu güncelledim oda olmadı,son çare fanı değiştirmek kaldı fakat fan bozuk olsa hiç çalışmaz,sürekli çalışması fanın bozuk olduğunu gösterirmi yani_?

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Tozları temizlemen lazım, al elektrik süpürgesini son devire getir tut fanlara dışarıdan. Ciddi faydası oluyor. Ama benim bilgisayarım da Pavilion dv6. Isınma sorunu bariz maalesef bu modellerde.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
ben kurtuldum hp den aynı sorun bende de vardı, geç sony e kurtul :D

salih864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya varya deli etti beni bu makina yaaa...ben bunu satıpta kimsenin günahını almak istemem....fanı değiştirmeyi deneyecem dur bakalım son çare

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Takılan anakartta sorun olabilir. Fanın sürekli çalışması genelde hp'lerde anakarttır.

androidseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fan tozlanmış olabilir temizlemizde fayda var. Fan temizlense bile bazı fanların mili bozulmuş oluyor. Fanlarında değişmesi çözüm olabilir.

birkanates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
islemciye yeni termal pasta surup fani yeniden yerlestir tabi bu arada fanini iyice tozlardan temizle o dertten kurtulursun ...

BGAREPAİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcide Sorun Olabilir Isınmanın Sonucu İşlemci Bozulmus oLabilir