Hp pavilion dv6-1247et (t9600 işlmeci)

Bu konuyu okuyanlar

ozell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu modeli almayı düşünüyorumda acaba bu modeli kullanan yada ayrıntılı bilgi sahibi olan var mı?..yani kötü yönleri falan neler sizce..bide kendi tavsiyesinizi yazarsanız sevinirim.

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bu ürünü bende alacaktım ancak Türkiye'de hiçbir yerde yok ve alamadım.ürün 10 numara özelliklere sahip ancak sırf özellk bakımından değilde markaya da bakarsak hp yi kullanan bazı kişiler kötü diyor bence yinede güzel bir ürün.eğer stok bulursan bana da söyle bende alayım=)

birkanates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadasim sana tavsiyem uzak dur cunku ana kartlari hata veriyor benim bulundugum yerde satilan dv6 larin %40 anakart degisimine geldi ayni makinenin compaq CQ60 olanida ayni problemli hp nin baska modellerini tavsiye ederim tabi bide sans ayni makinadan alipta simdilik sorun yasamayanlarda var bunlari goz onune alabilirsin ...

ultrAslan91

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşım merhaba. Öncelikle almak istediin bilgisayarı hangi amaçla kullanmak istediğin önemli. Ben dv5 kullanıyorum ve gayet memnunum. Arkadaşın dediği gibi bu biraz da şans işi. Ben şahsen almanı öneririm. Bende aynı zamanda Asus N serisi var fakat ekran kalitesini kıyasladığımız zaman Pavilion serileri ile aralarında net bir fark olduğu ortada. Tabiki karar senin...

Orhun67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende bu makina var tam bir canavar goruntusu cok guzel performansına dıyecek yok crysis i oyuncu modun takılmadan oynayabiliyorum nfs shift grid falan bu makına için çerez oyun gerçekten performansı cok ıyı tavsiye ederim yani..ama bunun yerine http://www.hizlial.com/notebook/not...6-tasinabilir-bilgisayar_30.001.1271.0033.htm

bu makınanın hp den tek eksıgı ıslemcısı oda cok farketmez butcen uygunsa hp al ama f\p makınası ıstıyorsan samsung u tercih et derim ben sana

FATAL1TY01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Casper`ın 4 çekirdekli modeline bak derim....

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Asıl önemli konu sizin bir laptopa ne kadar verebileceğiniz :)

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Valla bende HP dv-5 1100ef var.Çok ısınma yapıyor bilgisayar .Başka bir sorunum yok çok şükür.Ama bayağı bir ısınıyor sanırsın altında ocak var :D Fazla zorlamamak lazım.Casper iyi diyorlar.Arkadaşlar olsun internettede gördüğüm.Onlarada baksan iyi olur.Ama bilgisayrımdan gayet memnunum ben.Tabi ne yapacağınada bağlı bilgisayarda.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Valla bende HP dv-5 1100ef var.Çok ısınma yapıyor bilgisayar .Başka bir sorunum yok çok şükür.Ama bayağı bir ısınıyor sanırsın altında ocak var :D Fazla zorlamamak lazım.Casper iyi diyorlar.Arkadaşlar olsun internettede gördüğüm.Onlarada baksan iyi olur.Ama bilgisayrımdan gayet memnunum ben.Tabi ne yapacağınada bağlı bilgisayarda.

Benim Acer 5720G yi 3 gün açık bıraktığım oldu ki bu 3 günün çoğunda bilgisayarı kasıyordum. ısınma yüzünden kapandığını hatırlamıyorum bile...

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Benim Acer 5720G yi 3 gün açık bıraktığım oldu ki bu 3 günün çoğunda bilgisayarı kasıyordum. ısınma yüzünden kapandığını hatırlamıyorum bile...

Ya benim bilgisayarda çok işlem yaptığım zaman çok ısınıyor gerçekte altına yükseltemek için hava alsın diye birşeyler koyuyorum :D
Şu an eskisi kadar işlem yapmıyorum.Şu anlık iyi ama zorladığın zaman çok ısınıyor soğutucu almayı bile düşündüm bir ara.Bu serilerde böyleymiş galiba.
Kışın iyi olur ,ellerim üşüdüğü zaman altına koyarım :D Ama dediğim gibi bilgisayarı zorlayacak işlme yaptığımda oluyor,ne kadar çalıştığı ile alakalı değil.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
İyi de ben sürekli zorluyorum :D Ki bazen acıyorum gerçekten :D

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Demek ki HP nin bu versiyonlarında böyle birşey var.Arkadaşımda Sony Waio vardı arada benimkini kullanırdı bilgisayarı,şaşırırdı bu ne böyle diye :D
Fazla zorlama sonra pahalıya patlar :D

bronzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu modeli almayı düşünüyorumda acaba bu modeli kullanan yada ayrıntılı bilgi sahibi olan var mı?..yani kötü yönleri falan neler sizce..bide kendi tavsiyesinizi yazarsanız sevinirim.

ben 3 aydır 1247et kullanıyorum... ve gerçekten memnunum... alır almaz kaçak da olsa windowws 7 yükledşm kardeş... bilgisayar 10 üzerinden 9... sadece ısnma sorunu var.. ama diğer bilgisayarlar gibi kapatmıyor veya işlemleri yavaşlatmıyor... ben video capture ve 3dsmax kullanıcısıyım... 12 saat boyunca render aldım ve tık yok... evet ısındı patlayacak diye korktum ama olmadı :thumbup: arkadaşım geç yazmış olabilirm ama gözünü kapat ve al... hiçbir sorun yok... yok anakartmış yok bilmem ne... sakın aldanma ve şunu unutma elektronik şans işidir... ne kadar markalı veya pahalı alsanda şansın yoksa bir arıza verir...
ve şunu unutma sakın... T işlemci serisi performans işlemcisidir çoookk ısınır... ama işlerini iyi yapar... ama yok ben performans istemiyorum yada bataryam 2 saat değilde 2 saat 15 dk gitsin diyorsan P serisi işlemcilere bak...
ama ben çoook memnunum...sevgilerimle..