HP Notebook Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu konuyu okuyanlar

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Merhaba arkadaşlar. Ben buradaki notebook u almayı düşünüyorum. Bu bilgisayar hakkındaki düşünceleriniz benim için önemli. İşlemci, RAM, HDD ve grafik kartı hakkında yorumlar yaparsanız çok sevineceğim. Ben şu an Amerika - Wisconsin dayım ve bana önerebileceğiniz bir mağaza / notebook var mı ? Ben bu bilgisayarı cuma günü Madison BestBuy dan almayı düşünüyorum.

Tüm bunların dışında Intel HD ekran kartlı birçok notebook var ama oyunlarda nasıl performans verir bilmiyorum. Bilgilerde de sadece Intel HD (1600 MB a kadar) yazıyo. Yani tam anlayamıyorum. Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese şimdiden teşekkürler :)

bican

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ben sadece pavilion dan uzak durmak gerektiğini biliyorum çünkü türkiyede ondan memnun hiçbir bilgisayarcı göremezsin hepsi tavsiye etmez genede sen bilirsin

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
ben sadece pavilion dan uzak durmak gerektiğini biliyorum çünkü türkiyede ondan memnun hiçbir bilgisayarcı göremezsin hepsi tavsiye etmez genede sen bilirsin

Sadece 350 dolar... Ben Turkiye'de ASUS kullanıyorum ve o bilgisayarımın donanım özellikleri çok iyi :) O yüzden günlük hayatta kullanabileceğim ama performansı da ortalama olan bir bilgisayar arıyorum. Hem ucuz hem de performansı iyi gibi geldi bana. O yüzden HP yi seçtim :)

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Şunu belirteyim bestbuy Türkiye pazarından 3-4 ay içeriside çekiliyor :D alacağın yere dikkat et gerçi garantide sorun olmaz sanırım ama bilgin olsun.

---------- Post added at 03:55 ---------- Previous post was at 03:55 ----------

US'den alacaksan sorun yok

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Hp den uzak dur kardeşim aman ha gözünü seveyim , bir alev topu taşıyorum kucağımda şu anda , daha doğrusu taşıyamıyorum, ben dizüstü bilgisayarımı dizimin üstünde kullanamıyorum yahu !

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Pavilion serileri genelde sorun çıkartıyor. 2. olarak hp amd işlemciler aşırı derecede ısınıyor. Isınma problemi yaşarsın.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
hp kaliteli bir marka.ama laptop ları hep sorunlu.sakın sakın bulaşma.kışın kullanıcaksan sadece , ozaman al :) odan nekadar büyük olursa olsun ısıtır.öylede güzel bir özelliği var.

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
yaklaşık 1 senedir hp pavilion dv6-3052nr kullanıyorum ne ısınma problemi neden başka bi sorunla karşılaştım.. us tan aldım belki o yüzden herhangi bi sorunla karşılaşmadım .. :/

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
yaklaşık 1 senedir hp pavilion dv6-3052nr kullanıyorum ne ısınma problemi neden başka bi sorunla karşılaştım.. us tan aldım belki o yüzden herhangi bi sorunla karşılaşmadım .. :/
ilk 1 2 yıl birşey anlamazsın azcık daha zaman geçsin sende burda yardım istersin :D
bazı firmalar içersinde çip takar garantı süresi 2 3 ay geçince bozulması iiçin.
birde fabrika çıkışlı hatalar vardır pavillion serileri bunlardan biridir. 7 katman olması gereken anakrt 5 katman olarak cıkmıştır ve butun pavillion serileri arıza yapmaktadır.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Valla bence al Tayfun, sen dinleme bunları :p

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Yorumları görünce gözüm korktu yahu :( en ucuz ve bu kadar guzel performansa sahip başka markanın laptopu yok :(

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Yorumları görünce gözüm korktu yahu :( en ucuz ve bu kadar guzel performansa sahip başka markanın laptopu yok :(

hp,acer gibi markalardan alma.packerd bell de alma(ben kullanıyorum,memnunum).yani aslında kötü değiller ama diğer markalara göre sorun yaşama ihtimalin daha yüksek.
dell,toshiba asus,sony ve paran varsa apple gibi ürünler al.bunlara lenovo yu ekleyebiliriz.dost tavsiyesidir.sorun yaşamıyım diyosan saydığım markalara yönel.zaten netten araştırırsan "alma" dediğimiz markalardan herkes aynı şikayeti yapıyo.

şimdiden alacağın laptop hayırlı olsun :)

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Arkadaslar HP recovery calismiyo... Bunun DVD si hp nin sitesinde gonderme ucreti ile veriliyo. ama kredi kartim bana oyun oynadi burada calismiyo :( nasil elde debilirim aklina birseyler gelen var mi ?

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
HP Türkiye servisden iste göndersinler veya bir ziyaret et elden al verirler sanırım.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
HP recovery cd'leri de bulunmaz. istersen 1 hafta içerisinde .

presario, pavilion, envy gibi consumer modeli ise 444 03 07
Ticari ise 444 71 71 'i arıyarak isteyebilirsin.

Consumer tarafında 50 dolar ücret talep ediyorlar. 50 dolar ödedikten sonra gönderiyorlar.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
HP recovery cd'leri de bulunmaz. istersen 1 hafta içerisinde .

presario, pavilion, envy gibi consumer modeli ise 444 03 07
Ticari ise 444 71 71 'i arıyarak isteyebilirsin.

Consumer tarafında 50 dolar ücret talep ediyorlar. 50 dolar ödedikten sonra gönderiyorlar.

Bu arada benim laptopun modeli bu' yani turkiye de yok... yine de tr de alabilir miyim ?

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Türkiye'de satışı yok ise yardımcı olmayabilirler. Ama yine de şansını dene. Belki ingilizcesi ni gönderebilirler.

Bu arada recovery nasıl bozuldu.?

bilgisayari aldim (amerikada). hdd bolumlendirmesi yapacaktim c ve d diye bir soru sordu ben onu atladim okumadan. sonra farkettim ben bolumlendirme yapinca recovery bolumu iptal oluyo. ama orada da duruyo yani driver falan rahatlikla tekrar yukleyebiliyorum sadece recovery format kismini atamiyorum ki ona cok ihtiyacim var :(

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
hp recovery manager yazılımı yüklü ise onlar la dvd backup almaya çalış bir. Belki alabilir.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
hp recovery manager yazılımı yüklü ise onlar la dvd backup almaya çalış bir. Belki alabilir.

recovery manager yuklu ve creation secenegi var. hani bunu kullanarak yeni bir tane olustursam bile su an ki sistemi yedekleyecek. fabrikanin verdigi yine yok olacak. yanlis mi dusunuyorum ?

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
recovery manager yuklu ve creation secenegi var. hani bunu kullanarak yeni bir tane olustursam bile su an ki sistemi yedekleyecek. fabrikanin verdigi yine yok olacak. yanlis mi dusunuyorum ?

HP Recovery kısmı şuan kullandığınız bölümün yedeğini almaz ! Kendi içersinde Recovery için ayrılmış bir partition vrdır. Ordaki verileri DVD'ye yazar. Yani size önerim Recovery DVD'lerinizi oluştun. Merak etmeyin. Şuan kullanmakta oldugunuz sistemi yedeklemez :) En azından bendeki ve daha önce bu konuda yardımcı oldugum arkadaslarımın hp notebookları böyleydi. Yani kendi recovery kısmınım dvd'ye yazar.Kolay gelsin hayırlı olsun :)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
F11 değil ise geri kurtarmak pek mümkün olmuyor. DVD backup yaparsan DVD yedeklerinden kurarsın. Orada seçenek d: kısmındaki recovery'i yedekliyor.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
HP Recovery kısmı şuan kullandığınız bölümün yedeğini almaz ! Kendi içersinde Recovery için ayrılmış bir partition vrdır. Ordaki verileri DVD'ye yazar. Yani size önerim Recovery DVD'lerinizi oluştun. Merak etmeyin. Şuan kullanmakta oldugunuz sistemi yedeklemez :) En azından bendeki ve daha önce bu konuda yardımcı oldugum arkadaslarımın hp notebookları böyleydi. Yani kendi recovery kısmınım dvd'ye yazar.Kolay gelsin hayırlı olsun :)

Tesekkur ederim hemen yarin deneyecem :) burada saat gece 3 oldugu icin :D denedikten sonra paylasirim olanlari :)

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24

muratveb kardes cok tesekkur ederim soyledigin taktik ise yaradi ve su an HDD deki recovery de ise yarar hale geldi. :)