HP Laptopum Sürekli çöküyor..

Bu konuyu okuyanlar

Leqendd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba 2015 senesinde Teknosadan HP Laptop aldım (modeli gerekiyorsa tam olarak yazarım) Bu laptopu 2 sene kullandım zaten günümüz oyunları içinde özellikleri iyi değil ama son günlerde laptop Kendi kendine Steam oyunlarını siliyor masaüstünde bile çökmeye başladı Bazende mavi ekran format Atacağım fakat sürekli çöktüğü için Önemli olan belgelerimi bile alamıyorum Yardım ederseniz sevinirim

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Donanımsal bir sorun olabilir işlemci ram yada hard diskte olan problemler bu soruna yol açabiliyor hard diski komple biçimlendirip format atmayı deneyin..

Leqendd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi format aticagim fakat Dosyalarimi flash belleğe aktaramiyorum pcdeki dosyaları atıyorum flaş belleğe %50 civarına Felan geliyor saniyede 0 bayt dosya atıyor (yani dosya aktaramiyor) format atamıyorum önemli bilgiler var

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Güvenli modda açmayı denedinizmi..

Leqendd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır denemedim, Nasıl yapacağıma dair bilgi verebilirsiniz sevinirim. Birde driver booster kullanıyorum ve en son mavi ekran aldığımda DRİVER NOT LESS tarzında bir hata verdi bı ilişkisi olabilir mi

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Driver booster tarzı programlarla driver güncellemesi yapmayınız eski yada yanlış driver yükleyebiliyor sistemde sıkıntılara yol açabiliyor en kolay yöntem hirenbootcd isimli uygulama usb yükleyip anakartı usb'den boot edip uygulamayı açıyorsunuz gerekli yedekleme yapılabiliyor internette hirenbootcd ile veri kurtarma diye aratırsanız gerekli makale ve video anlatımlara ulaşabilirsiniz..

Leqendd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda driver boosterin geri dönme olayını açtım arkada yapıyor ilginç bı şekilde çökmedi laptop normalde masaüstünde 5dakika kalsa kendi kendine cokerdi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Peki format atmanın etkisi olur mu? Çökmesi konusunda

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Belki sorun driver booster kaynaklı olabilir ama yinede sıfırdan temiz format atmak iyi olacaktır windows 10 kullanıyorsanız driver güncellemelerini windows update yapsın siz sadece ekran kartı driver'ını indirip yükleyin..

Leqendd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesela LoL oynuyorum bı anda dönüyor drop giriyor sonra çokuyor yani duzelmiyor drop gibi birşey giriyor bı anda sonra full aynı ekran dondugu ekran alt f4 felanda işe yaramıyor anca pcyi kapatıp açıcaksin power tusundan oda bazen olmuyor power tuşuna bazen 5 bazen 30 saniye basıyorum anca kapanıyor bazen bataryayi söküyorum kapanması için .d bide steamda etsyi sildi indirme yapmıyor (ağ kullanımı 0bytes/s) disk kullanımı çalışıyor sadece oyun zarzor yükleniyor bunun sebebi nedir

Bilgilerimi alabilsem flashbellege aktarabilsem cokmeden format aticagim da çokuyor sürekli bide 0 kb atıyor bazen hiç aktarma yapmıyor ondan alamıyorum bilgileri

Bağlantı yok diyor Steam

Son düzenleme:

Leqendd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driver booster dan Geri dönüşüm yaptım eski driverlera problem çözüldü