HP G62-b02ET Hakkında Düşünceleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar, patronum sağolsun bir laptop hediye edecekmiş. 1000 liraya kadar bir laptop beğenmemi söyledi. 2 gündür dolaşıyorum. Sonunda kararımı verdim.
Laptopu, grafik işlemleri (photoshop), web tasarımı (dreamwiever vs.), ofis uygulamaları ve internet için kullanacağım. Önemli olan bütün bu uygulamalrı takılmadan rahat birşekilde aynı anda çalıştırabilmesi. Oyun önemli değil fakat most wanted sonrası need for speed oyunlarını rahat bir şekilde oynatsa fena olmaz. Bir de bilgisayar 18 saat boyunca açık olacak.

Seçtiğim laptop ve özellikleri bunlar. Ne dersiniz, gönül rahatlığıyla alayım mı?

HP G62-b02ET (XF270EA) Özellikler:

* İşlemci Üreticisi : Intel®
* İşlemci Modeli : Core™ i3
* İşlemci Numarası : 350M
* İşlemci Hızı : 2,26 GHz
* Bellek : 3 GB
* Disk Kapasitesi : 320 GB
* Ekran Boyutu : 15,6"
* Ekran Kartı Belleği : 1 GB
* Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon™ HD 5470 Grafik Kartı (değiştirilebilir), 1 GB DDR3 ayrılmış olan 2234 MB'ye kadar toplam grafik belleği
* İşletim Sistemi : Windows 7 Home Basic
* Dahili Web Kamera : Evet/Var
* Ağırlık : 2,80 kg
* Ön Bellek (L2 Cache) : 3 MB
* Ekran Kartı Türü : Harici
* Max. Bellek Desteği : 4 GB
* Bellek Türleri : DDR3
* Ekran Çözünürlüğü : 1360 x 768 px
* Kablosuz Ağ : 802.11b, 802.11g, 802.11n
* Optik Sürücü : Evet/Var
* Entegre SIM Kart : Hayır/Yok
* Optik Medya Türü : DVD±RW
* Entegre 3G Modem : Hayır/Yok
* Görüntü Giriş ve Çıkışları : VGA
* Harici Bağlantı Noktaları : Usb
* Klavye : Türkçe Q
* Pil Süresi : 1 - 4 saat
* Pil Hücre Sayısı : 6
* Garanti Süresi: : 24 Ay

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Affınıza sığınarak, biraz acil de :) Güncel...

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bu HP çok ısınır birde soğutucu kullanman lazım birde 18 saat boyunca açık kalacaksa en fazla 3 ay kullanırsın ondan sonra emekli :) sana tavsiyem 1000 TL veya buna yakın fiyatlara alabileceğin sağlam,yolda bırakmayan,uzun zaman 18 saat çalışabilecek tek marka biliyorum oda DELL ama fiyat daha çıkar dersen ASUS derim diğerlerine bakma bile bu fiyata Değişik özelliklerde DELL bulabilirsin.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Şimdi siz çok ısınır diyorsunuz da neye dayanarak diyorsunuz. Daha önce kullandınız mı, ya da etrafınızda kullanmış birileri mi var? Şunun için sonuyorum, internetteki yorumlara baktığımda özellikle çok ısınmadığını vurguluyorlar genellikle. Etrafımdaki HP kullanıcıları bu model olmasa da genellikle HP modellerinin ısınma problemi olmadığını söylüyorlar.

DELL düşünmüyorum açıkçası, HP ya da Lenovo tercihimdir.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Bir de bu var arkadaşlar. Yalnız Bimeks mağazasında 822 TL olmasına rağmen, diğer mağazalarda 1200 TL civarında bir fiyata satılmakta. Sanırım Bimeks'te kampanya var. Neyse

LENOVO G560

Ağırlık : 2.5 - 3 Kg Arası
Ekran Kartı Tipi : Paylaşımsız
Garanti Süresi : 2 Yıl
İşlemci Markası : Intel
Sistem Belleği : 4 GB DDR3 1066
Kamera : Var
İşlemci Hızı : 2.26 GHz
Sabit Disk Kapasitesi : 320 GB SATA
Kablosuz İletişim : Var
Ekran Kartı Modeli : Nvidia GeForce 310M 512 MB Paylaşımsız
İşlemci Tipi : Intel Core i3
Bluetooth Özelliği : Var
HDMI Bağlantı : Var
İşlemci Modeli : Core i3 370M
Batarya : 6 Hücreli Li-ion
Ağırlık : 2.6 Kg
İşletim Sistemi : Windows 7 Home Basic
Ekran Boyutu : 15.6"
Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 WXGA
Kart Okuyucu : Var
Ethernet : 10/100
Numerik Klavye : Var
RAM Kapasitesi : 4 GB

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
İkisi arasında dersen LENOVO al özelliklere göre fiyatıda uygun

onursevim

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Hp nin Aynı model bende var. Günde 20 saat çalışıyo 6 aydır bende emekli olma gibi bi durum yok :) neye dayanarak bunu derler hiç anlamam.Ayrıca günde 4 saatten aşa olmamak üzere oyunda oynanıyo.
Fan temizliğini yaptıktan sonra Anormal bi ısınma yok.(6 ayda bi kere fan temizliği yaptım) Çok da sessiz çalışıyo temizlikten sonra.
Ayrıca servisi çok kaliteli.Sürekli hp satıyoruz sorun nadir yaşadık. Yaşadığımızıda gönderdik servisine 1 haftayı geçmeden sorunları halloldu tekrar geldi elimize.
Ayrıca lenovoda gayet kaliteli. Hp istemeyen müşterilerimize önerdiğimiz ikinci marka.
Sonra tabiki DEll. Başka marka önermiyoruz

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Bir yanlış anlama olmuş. Lenovo'nun G560 modelinde bir kaç farklı serisi var sanırım. G560 (59-052998) numaralı ile 59-034647 arasında özellikler ve fiyat bakımından dağlar kadar fark var. Buna dikkat etmemiştim. Sanırım Lenovo'dan vazgeçip yine HP üzerinde düşünmem gerek.

@onursevim yani diyorsun ki gönül rahatlığıyla alabilirsin :)

onursevim

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Tabiki.
Bu arada fan temizliği derken elektrikli süpürgeyi fanın hava filtresine tutuyosun çekiyosun okadar :)

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Şimdi siz çok ısınır diyorsunuz da neye dayanarak diyorsunuz. Daha önce kullandınız mı, ya da etrafınızda kullanmış birileri mi var? Şunun için sonuyorum, internetteki yorumlara baktığımda özellikle çok ısınmadığını vurguluyorlar genellikle. Etrafımdaki HP kullanıcıları bu model olmasa da genellikle HP modellerinin ısınma problemi olmadığını söylüyorlar.

DELL düşünmüyorum açıkçası, HP ya da Lenovo tercihimdir.

Bu modeli kullanan 3 kişi var çevremde ve 3'üde soğutucuyla kullanıyorlar,hadi sorun desek 3'demi sorunlu yani,ozaman LENOVO olabilir.

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

Hp nin Aynı model bende var. Günde 20 saat çalışıyo 6 aydır bende emekli olma gibi bi durum yok :) neye dayanarak bunu derler hiç anlamam.Ayrıca günde 4 saatten aşa olmamak üzere oyunda oynanıyo.
Fan temizliğini yaptıktan sonra Anormal bi ısınma yok.(6 ayda bi kere fan temizliği yaptım) Çok da sessiz çalışıyo temizlikten sonra.
Ayrıca servisi çok kaliteli.Sürekli hp satıyoruz sorun nadir yaşadık. Yaşadığımızıda gönderdik servisine 1 haftayı geçmeden sorunları halloldu tekrar geldi elimize.
Ayrıca lenovoda gayet kaliteli. Hp istemeyen müşterilerimize önerdiğimiz ikinci marka.
Sonra tabiki DEll. Başka marka önermiyoruz

Herkesin görüşü farklıdır tabi ama birde gerçekler var ikimizde biliyoruz bu HP'yi notebooklarının nasıl çalıştığını biliyoruz yapma şimdi.Eskiden olsaydı tamam sen haklısın derdim ama şimdi öyle değil işte sende biliyosun ki HP servisten çıkmıyor.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
İlgilenenlere teşekkürler. HP'nin bu modeli için siz de dahil 16 kişiden sadece captaingreen arkadaşım olumsuz görüş bildirdi. Bu 16 kişiden 2'si teknik servislerde çalışan arkadaşlarım. Sanırım HP alıyoruz. İnşallah captaingreen arkadaşım haklı çıkmaz :)

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
İlgilenenlere teşekkürler. HP'nin bu modeli için siz de dahil 16 kişiden sadece captaingreen arkadaşım olumsuz görüş bildirdi. Bu 16 kişiden 2'si teknik servislerde çalışan arkadaşlarım. Sanırım HP alıyoruz. İnşallah captaingreen arkadaşım haklı çıkmaz :)

Üzgünüm:(,umarım haklı çıkmam ama benim ne işle uğraştığımı bilmiyosun,neyse fazla konuştum.