Hp DV6725et Laptop Ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[video=youtube;SIC4yv4ryBM]http://www.youtube.com/watch?v=SIC4yv4ryBM&feature=youtu.be[/video]​

Gördüğünüz gibi ekran gelmiyor. Hp destekten yardım aldım başka bir ekranı monitör olarak kullanmamı söyledi fakat ekran yine gelmedi. Bu olaydan önce "nvidia görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" tarzında hatalar çıkıyordu ve görüntü zaman zaman gidip geliyordu. Hp destek ayrıca tüm gücü boşaltıp tekrar şarj etmemi istedi fakat yine fayda etmedi. Laptopu söktüm ramleri falan çıkarıp taktım yine fayda etmedi. Ben hatanın ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Ama sizinde görüşlerinizi alayım dedim, şimdiden teşekkürler.

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti olayı benimde başıma gelmişti ben amd kullanıyorum, ekranın ışığı tamamen kapalı fakat ekrana ışık tutunca ekrana görüntünün geldiğini gördüm çözünürlüğü değiştirip tekrar eski haline getirince düzelmişti...

BGAREPAİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvidia Ekran Kartı Kullanıyorsunuz Ekranda Görüntü Gelmiyor.Çizikler Oluşuyor veya dediğiniz gibi olaylar BGA chipinden kaynaklanır İleri Düzey Teknik Servis Olan Bir yere Gidip BGA Değişimi Yapılması Gerek.İsterseniz Size Yardımcı Olabilirim

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sorunu hallettim teknik servis grafik çipinin öldüğünü söyledi 5 yıllık bilgisayara 500 lira çip parası istediler :)