HP Bios güncelleme nasıl yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Treajen96

Asistan
Reaksiyon puanı
8
HP G62 b01et laptopum var. Ekran kartı güncelleme sorunum var olmuyor. Bende BİOS güncelleme gereği duydum. Sitesinde yeni sürüm var ama Windows 7 32 bit ve 64 bit yalnızca. Bende ise 8.1 yüklü bir sorun olur mu? Olursa nasıl güncelleyebilirim.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Sorun olurmu olmaz mı bu konuda birşey söyleyemiyorum sonuc olarak ciddi bir güncelleme. Güncelleme için elinizde USB Flash Disk lazım. Bios güncelleme dosyasını HP resmi web sayfasından indirdikten sonra kurulumun önergelerini izleyin yeterli. Kurulum dosyası büyük ihtimalle Türkçe olduğundan orada ne yapmanız gerektiği belirtiliyor.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Sorun olurmu olmaz mı bu konuda birşey söyleyemiyorum sonuc olarak ciddi bir güncelleme. Güncelleme için elinizde USB Flash Disk lazım. Bios güncelleme dosyasını HP resmi web sayfasından indirdikten sonra kurulumun önergelerini izleyin yeterli. Kurulum dosyası büyük ihtimalle Türkçe olduğundan orada ne yapmanız gerektiği belirtiliyor.

Garantiniz varsa eğer HP çağrı merkeziyle iletişime geçmenizi öneririm. Aksi takdirde garantiniz olduğu halde BIOS'u güncellediğinizde eğer anakartı patlatırsanız kullanıcı hatası olacaktır ve cihaz garanti dışı kalacaktır.

Treajen96

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Garanti yok ama gerek kalmadı. Sitesinden indirdim kurulum dosyasına girip next next yaptım yeniden başlattı oldu :D

Treajen96

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ama bu seferde ekran kartını güncelleyince Atikmpag.sys mavi ekran hatası veriyor

Son düzenleyen moderatör: