HP 1150et Ekran Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar HP Pavilion 1150et model bilgisayarımın ekranında iki gündür bir tuhaflık var. Ekranın bazen parlaklığı oldukça düşüyor ve hafif yanıp sönmeler ile parıldamalar oluyor. Alakası olmadığını düşünüyorum ama yine belirtmekte fayda var; birkaç gün önce Nvidia'nın yeni çıkan sürücüsünü yükledim bilgisayara. Bu durum oldukça canımı sıkmaya başladı. Umarım ekranla ilgili bir sorun yoktur. Servise göndermekte istemiyorum. Benzer bir durumla karşılaşan varsa aranızda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Uzgunum dostum ama hp pavilionlarin tumunde nvdia ekran karti olanlarda bu surunu var, cipset'lerde problem var , Ben kendim pavilion kullanicisiyim , bu problem 10-18 ay arasinda her pavilionda problem oluyor ,entengre deilse ekran karti ki hepsi entegre olmus diyorlar kurtulur laptop ama entegre iyise ekran karti iyi bir usta bulursun o birkac ay icin yapar yada sansi yoksa ustanin ekran kart bozulur. insAllah sigortan var varsa sigortan kurtulursun ;) 1-2 gun daha calisir oyle sonra hic calismaz .

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Uzgunum dostum ama hp pavilionlarin tumunde nvdia ekran karti olanlarda bu surunu var, cipset'lerde problem var , Ben kendim pavilion kullanicisiyim , bu problem 10-18 ay arasinda her pavilionda problem oluyor ,entengre deilse ekran karti ki hepsi entegre olmus diyorlar kurtulur laptop ama entegre iyise ekran karti iyi bir usta bulursun o birkac ay icin yapar yada sansi yoksa ustanin ekran kart bozulur. insAllah sigortan var varsa sigortan kurtulursun ;) 1-2 gun daha calisir oyle sonra hic calismaz .

Bunu duyduğumu üzüldüm gerçekten. Bilgisayarımı alalı tam olarak 1.5 yıl oluyor. Aslında bir anlamda HP'nin bu sorunlarını bilerek aldım diyebilirim bilgisayarımı. Bugüne kadar ısınma sorunu dışında herhangi bir problem yaşamadığım için kendimi şanslı hissetmiştim fakat her geçen gün görüyorum ki olmadık bir sorun ortaya çıkıyor. Garanti kapsamı dolmadan servise göndermem en mantıklı seçenek gibi görünüyor. Verdiğin cevap için ise ayrıca teşekkür ederim.

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Ben 5 gun oldu ustadan alali ama 3 hafta icinde 3 kere gonderdim pavilionu bu sorun icin bakalim ne kadar dayanicak adam dedi bu son yaptiyim bir daha ele almam :) ucreti sorarsan 40 euro ama elinde kalabilirde demisti :S Ben cok memnundum hp'den isinma problemi vardi ama onu halediyordum arti cooler ile .Hp destek le konustum adamlar baslarindna cekiyor , problemin ne olduyunu anlamiyorslar sanki sonra likler gonderdim ki genel problem oldyuna baska ulke hp destek'ne konsumami dediler . Hp forumlarda okudum cok sorun var . http://www.hplies.com sitesinde biri vardi 450 dollar tazminat davasi kazanmisti ve tum belgelerini burda paylasmisti kazandiyi dava icin ne lazimdi .
Boyle mi guruniyor tikla

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Bonney sorunum verdiğin videodaki ile aynı olmasada oldukça benzer görünüyor. Özellikle bugün bir ara bilgisayarın ekranı masaüstündeki simgeleri göremeyeceğim derecede karardı. Geçmesi için bir süre bekledim fakat geçmedi ve yeniden başlatmak zorunda kaldım bilgisayarı. Uzun bir süredir herhangi bir sorun yok gibi görünüyor; fakat olabilecek olması ihtimali beni düşündürüyor.

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Oyle ilk gunlerde sonra boyel olur sonra hic windows'a acilmaz sadece bios'ta acilir ve reset olur hep .

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Oyle ilk gunlerde sonra boyel olur sonra hic windows'a acilmaz sadece bios'ta acilir ve reset olur hep .

Ne yapmamı önerirsiniz? Garanti süresinin bitmesine 6 ay kadar bir süre kaldı. Sonuçta kullanıcı hatası olmayan bir sorun olduğundan bilgisayarı değiştirme olasılıkları var mı?

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Bende HP Pavilion 6550et var garantisinin dolmasına 6 ay var anakart yandı değişimi 2 ay sürdü usb girişleri bozuldu 1 ayda öyle gitti en son batarya bozuldu 1 ay daha gitti şuan sorun yok Hp en kalitesiz marka ve servisi en berbat servistir.

seninde anakart gidici demedi deme

Laptop alacaklar sakın hp almasınlar.

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Bende HP Pavilion 6550et var garantisinin dolmasına 6 ay var anakart yandı değişimi 2 ay sürdü usb girişleri bozuldu 1 ayda öyle gitti en son batarya bozuldu 1 ay daha gitti şuan sorun yok Hp en kalitesiz marka ve servisi en berbat servistir.

seninde anakart gidici demedi deme

Laptop alacaklar sakın hp almasınlar.

Sorunlar zaten bitmek bilmiyor. İlk aldığım zamanlarda hiçbir problem yoktu. Bir süre sonra yavaş yavaş ısınma sorunu ortaya çıktı. Daha sonra pilim şarj olmaz oldu (Pilin garanti kapsamı 6 ay). Arada hala şarj olmadığı oluyor fakat bu iki sorun hala devam ediyor. Bilgisayarın bana lazım olacağı bu dönemde şimdi bu sorun ortaya çıktı. Umarım anakart kaynaklı bir sorun yoktur ama dediğiniz gibi durum onu gösteriyor. Bu saatten sonra HP almadan önce iki kere düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum.

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Sorunlar zaten bitmek bilmiyor. İlk aldığım zamanlarda hiçbir problem yoktu. Bir süre sonra yavaş yavaş ısınma sorunu ortaya çıktı. Daha sonra pilim şarj olmaz oldu (Pilin garanti kapsamı 6 ay). Arada hala şarj olmadığı oluyor fakat bu iki sorun hala devam ediyor. Bilgisayarın bana lazım olacağı bu dönemde şimdi bu sorun ortaya çıktı. Umarım anakart kaynaklı bir sorun yoktur ama dediğiniz gibi durum onu gösteriyor. Bu saatten sonra HP almadan önce iki kere düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum.

Garantisi devam ediyormu ? devam ediyorsa sıkma canını ayrıca bir yanlışın olmasın benim şuan garantisi 6 ay var 2 ay önce batarya tam dolu olduğu halde 15 dakika içinde batarya bitiyordu kargo ekibi gönderdiler sorunu mail olarak yazın dediler daha önceden laptopun başına ne geldiyse sırasıyla yazdım anakart yanması vs. ardından son sorunumu yani batarya bozuk diye yazdım batarya seri nosunu biryere not edip llaptopu kargoyu teslim aldı geri geldiğinde batarya değişmişti s en bataryanın 6 ay garantisi var bilgisini iyi bir yerlerden teyyit ettir yanlış bilgilendirme olmasın senin dediğin gibi ise benim bataryayı değiştirmemeleri lazımdı belkide şundan değiştirmiş olabilirler laptop 3.kez servise gitti ve gidiş sebeplerideürün iadesini gerektirecek sorunlar yapmayıp geri gönderme şansları yok çünkü 3 kez garantiye giden ve yapılmayan laptopu geri almaları ve parasını iade etmeleri söz konusu :)

Umarım garantin vardı yoksa

Sürücülerini 2.er kez yükle misal chipseti yükle kaldır tekrar yükle.. tüm sürücüleri bu şekilde yükle ardından direct x 9 yükle güç seçeneklerinden en yüksek performansı seç bilirsin laptoplar uyku moduna geçiyor yani ekran ışığı azalıyor kullanacağımız zaman artıyor performans sekmesinden gelişmişe girerek ekran bölümünü bul uyku vs türü şeyler yazıyorsa devre dışı bırak...

umarım yazılımsaldır problemin... kolay gelsin

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Garantisi devam ediyormu ? devam ediyorsa sıkma canını ayrıca bir yanlışın olmasın benim şuan garantisi 6 ay var 2 ay önce batarya tam dolu olduğu halde 15 dakika içinde batarya bitiyordu kargo ekibi gönderdiler sorunu mail olarak yazın dediler daha önceden laptopun başına ne geldiyse sırasıyla yazdım anakart yanması vs. ardından son sorunumu yani batarya bozuk diye yazdım batarya seri nosunu biryere not edip llaptopu kargoyu teslim aldı geri geldiğinde batarya değişmişti s en bataryanın 6 ay garantisi var bilgisini iyi bir yerlerden teyyit ettir yanlış bilgilendirme olmasın senin dediğin gibi ise benim bataryayı değiştirmemeleri lazımdı belkide şundan değiştirmiş olabilirler laptop 3.kez servise gitti ve gidiş sebeplerideürün iadesini gerektirecek sorunlar yapmayıp geri gönderme şansları yok çünkü 3 kez garantiye giden ve yapılmayan laptopu geri almaları ve parasını iade etmeleri söz konusu :)

Umarım garantin vardı yoksa

Sürücülerini 2.er kez yükle misal chipseti yükle kaldır tekrar yükle.. tüm sürücüleri bu şekilde yükle ardından direct x 9 yükle güç seçeneklerinden en yüksek performansı seç bilirsin laptoplar uyku moduna geçiyor yani ekran ışığı azalıyor kullanacağımız zaman artıyor performans sekmesinden gelişmişe girerek ekran bölümünü bul uyku vs türü şeyler yazıyorsa devre dışı bırak...

umarım yazılımsaldır problemin... kolay gelsin

Bilgisayarımın garantisi şu an devam ediyor, sanırım 6 ay kadar bir zaman daha var. Pil konusunu HP'nin kendi sitesinde okumuştum. Pilin garanti kapsamının 6 ay olduğu yazıyordu. Açıkçası pil şu an fazla umurumda değil, zaten çok kötü bir durumda olduğu da söylenemez. 1.5 saat civarında kullanabiliyorum şu an.

Dediğin gibi yazılımsal bir sorun olduğunu düşünerek bilgisayarın sürücülerini birkaç kez silip yeniden yükledim. Fakat hala devam ediyor. Bilgisayar prize takılı olduğu zamanda, prize takılı olmadığı zamanda ekran kararması oluyor. Bu kararmalar bir noktaya kadar oluyor, fakat dün ekranı göremeyeceğim derecede karardı. Verdiğin cevap için ayrıca teşekkürler. Servise göndermem en doğru karar olacak sanırım. :)

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Bilgisayarımın garantisi şu an devam ediyor, sanırım 6 ay kadar bir zaman daha var. Pil konusunu HP'nin kendi sitesinde okumuştum. Pilin garanti kapsamının 6 ay olduğu yazıyordu. Açıkçası pil şu an fazla umurumda değil, zaten çok kötü bir durumda olduğu da söylenemez. 1.5 saat civarında kullanabiliyorum şu an.

Dediğin gibi yazılımsal bir sorun olduğunu düşünerek bilgisayarın sürücülerini birkaç kez silip yeniden yükledim. Fakat hala devam ediyor. Bilgisayar prize takılı olduğu zamanda, prize takılı olmadığı zamanda ekran kararması oluyor. Bu kararmalar bir noktaya kadar oluyor, fakat dün ekranı göremeyeceğim derecede karardı. Verdiğin cevap için ayrıca teşekkürler. Servise göndermem en doğru karar olacak sanırım. :)
Güç ayarlarını kontrol ettiysen ve sorun halen devam ediyorsa bence hiç durma haber ver servise gelsin kargo almaya... sevinmen lazım garantisi varken böyle arıza vermesine yoksa uğraş dur giden parada cabası :clover:

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Garantiis varsa sevin dostum :) benim garantisi 1 yil'di simdi kendi paramla ve bunlara official servis olmayan yerlerde yapiyorum, Ben Kosova'da yasiyorum ve pavilionlara official servis yok .

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
An itibariyle bilgisayarımın ekranı tamamen karardı ve hiç birşey görünmüyor şu an. Bilgisayarım şu an HDMI bağlantısı ile televizyona bağladım ve böyle kullanıyorum. Servisi aradım ve büyük ihtimalle yarın gelip alacaklar. HP'nin sorunlarının büyük bir bölümü bilgisayarın fazla ısınmasından kaynaklanıyor, aynen benim şu an yaşadığım sorun gibi. Sanırım ekran kartım yandı. Bu mesajı yazma amacım yeni bilgisayar alacak olan arkadaşlara HP almadan önce bir kez daha düşünmelerini söylemek.