Honda HB 2013 Dizel Klübü

Bu konuyu okuyanlar

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar;
Uzun süredir araç araştırması yapıyordum ve sonunda Honda HB 2013 1.6 Sport Siyah siparişi verdim... Araç Ağustos'un başında elimde olacak inş... Kullanmaya başladığımda deneyimlerimi burada aktarmayı düşünüyorum... Merak edilen tüm soruları da cevaplayabilirm... Satın alım işlemlerinden araç sürüşüne kadar...
Bazı arkadaşlar fotoğraflar üzerinden yola çıkarak eleştirilerde bulunuıyor, bazıları ise fiyatın çok yüksek olduğunu söylüyor...
Ben araca oturduktan sonra aynı gün Opel ve Ford araçların içine de oturdum... İnanın Hondanın o iç konforu sonrasında diğer iki araç bana çok ilkel geldi...
1.6 sport liste fiyatı 64 bin lira ancak ben 61 bine anlaştım...
beğeniller tartışılmaz ancak araç gerçekte gördüğünüz de emin olun fotolardan daha güzel... Fotolara aldanmayın ki genel sarı saçma bir renk var sitelerde standart olarak... Ben aracın görünüşünü gerçekten çok beğendim... genç işi bir araç diyebilirim... Yaşım 32 bu arada...
Ayrıca 1.6 motor ile 100 km'de 4 civarı yakan başka bir araç var mı bilmiyorum... aracın 120HP olduğunu da ekleyeyim... Araç 6 yıl garantili... Araçta bir Japon motoru olduğunu da eklemek gerek....
Nese konuyu açayım dedim... araç yeni... sorusu olan, merak eden varsa cevaplayabilirim...

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
tr lansmanına gittim iki kişi aracı test ettik ikimizde beğenmedik ki 61 ve 64 olmak üzere iki fiyatlı donanım seviyesi olan bir aracın 61 bin olan versiyonunda deri direksiyon olmaması güldürmüştü bizi opsiyon olarak bile alınamıyor velasıl genel olarak araç bildiğiniz honda bence çok aman aman bir araç değil işçilik fiyatına göre aşırı derecede zayıf malzeme kalitesi 2 yılda dağılacakmış hissi uyandırıyor bir çok açıdan civic ismine yakışmayan bir araç bence diğer bir açıdan bakarsan benzinlisi 50 51 bin olan bir aracın dizel farkı 10 bin tl bu farkı verip dizel ekonomisi nasıl yapılacak onuda anlayabilmiş değilim herhalde 200 bin kmden sonra dizel ekonomisi olmaya başlar hayırlı olsun ama çok yanlış bir tercih şimdiden geçmiş olsun ama güle güle kullanın kazasız belasız

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Öncelikle hayırlı olsun.

honda-dizel motor uyumu nasıl olacak acaba? izlenimlerinizi merakla bekliyorum

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Aracın hoşuma giden tek yanı torku oldu. Ona rağmen i30dan 0-100 hızlanmasında çok az farkı var.
Donanımı da az görünüyor.
Yine de hayırlı olsun.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Öncelikle hayırlı olsun.

honda-dizel motor uyumu nasıl olacak acaba? izlenimlerinizi merakla bekliyorum

teşekkürler... ben de merak ediyorum :) bakıp göreceğiz hep birlikte... İstanbul trafiğinde nasıl bir performans sergileyeceğini....

Aracın hoşuma giden tek yanı torku oldu. Ona rağmen i30dan 0-100 hızlanmasında çok az farkı var.
Donanımı da az görünüyor.
Yine de hayırlı olsun.

açıkcası donanım açısından benim açımdan tek kötü yanı bir navigosyon olmaması... Ama bu açığı akıllı telefonumu kullanarak kapatmayı düşünüyorum... olmadı bir nav civazı alcam....
ikinci eksiği ise Park sensörünün olmaması... Bunu da zaten arka park kamerası var... ona alışınca giderilebilecek bir sorun olduğunu düşündüm...

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bugün aracı teslim aldım... ilk dikkatimi çeken güzel tarafı, vites manuel olsa da vitesi değiştirme zamanını size devir ekranı üzerinde yukarı ve aşağı işaretler ile haber veriyor... İkincisi deponun yarısını 100 tl ile doldurmam oldu... En kötü tarafı viteste aralıkların çok yakın olması, yani bir ile üç çok rahatlıkla karıştırabilirsiniz... bir de 6 vites olduğuna bakmayın normal bir sürüşte hemen 5'inci vitesi buluyorsunuz...

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Hayırlı Olsun.Beğenmişsiniz,içinize sinmiş almışsınız.Allah Kaza Bela vermesin.:)Bir ara tüketim değerinide yazarsanız iyi olur.Bakalım 61 bin liralık bir araca yakışan değerlermi bir görmüş oluruz.:)

breko52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hayırlı olsun aracınız bence güzel tercih civic güzel araçtır dizelini tabi kimse bilmiyor şu anlık ilerleyen zamanlarda kronik arıza vs verecek mi göreceğiz benzinlisi ile arasında fark var ama şimdiki benzinli araçları sadece LPG kurtarıyor LPG olmasa biter benzinli araç devri ve ben 2 aracımı lpgli kullandım şimdiki aracım dizel en azından derdi tasası yok LPG li araç bozuldu mu hemen bahane hazır ustalarda LPG den neyse keyifli sürüşler size.

şuradaki cümlenize takıldım sadece yanlış anlamayın bilgi amaçlı söylüyorum
yeni nesil birçok araçta bulunuyor fiestanın en boşunda bile mevcuttur bu özellik.

Bugün aracı teslim aldım... ilk dikkatimi çeken güzel tarafı, vites manuel olsa da vitesi değiştirme zamanını size devir ekranı üzerinde yukarı ve aşağı işaretler ile haber veriyor... İkincisi deponun yarısını 100 tl ile doldurmam oldu... En kötü tarafı viteste aralıkların çok yakın olması, yani bir ile üç çok rahatlıkla karıştırabilirsiniz... bir de 6 vites olduğuna bakmayın normal bir sürüşte hemen 5'inci vitesi buluyorsunuz...

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
hayırlı olsun aracınız bence güzel tercih civic güzel araçtır dizelini tabi kimse bilmiyor şu anlık ilerleyen zamanlarda kronik arıza vs verecek mi göreceğiz benzinlisi ile arasında fark var ama şimdiki benzinli araçları sadece LPG kurtarıyor LPG olmasa biter benzinli araç devri ve ben 2 aracımı lpgli kullandım şimdiki aracım dizel en azından derdi tasası yok LPG li araç bozuldu mu hemen bahane hazır ustalarda LPG den neyse keyifli sürüşler size.

şuradaki cümlenize takıldım sadece yanlış anlamayın bilgi amaçlı söylüyorum
yeni nesil birçok araçta bulunuyor fiestanın en boşunda bile mevcuttur bu özellik.

ben en son manuel Citroen c3 kullandığımda yoktu böyle bir özellik:) onun için görünce şaşırdım ):)

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar bilen var mı? bu aracın arkada egzos çıkışları yok... nerede bunun egsozları :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de almayı düşünüyorum. ilk birkaç günlük deneyiminizden sonra ne dersiniz? bir de 61 bin TL demişsiniz. benim sorduklarım 63 bin TL nin altına inmiyor. nereden aldığınızı da bildirir misiniz? ben istanbuldayım.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
ben de almayı düşünüyorum. ilk birkaç günlük deneyiminizden sonra ne dersiniz? bir de 61 bin TL demişsiniz. benim sorduklarım 63 bin TL nin altına inmiyor. nereden aldığınızı da bildirir misiniz? ben istanbuldayım.

Hocam 61 bini yanlış yazmışım 62 bine aldım... Foruma üye olmadığın için PM gönderemiyorum bayi adını... buradan yazarsam reklama girer cünkü...
Deneyimime gelirsek... Tek bir şey sölicem... Eğer deneyimli şoförsen manuel fark etmez diyorsan al... Ammaa ben şahsen şu an pişmanım keşke otomatik vites alsaydım diye... İst trafiğinde manuel çekilmiyor... bilmiyorum belki ileride araca alıştıkça fikrim değişir ama dediğim gibi keşke otomatik vites alsaydım diyorum o paraya...