Hocam psikolojik bir hastalığım mı var ?

Bu konuyu okuyanlar

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Hep arkamda birinin beni izlediğini düşünüyorum, korku filmi falanda izlemiyorum.

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Size tek 2 tane cümle söyleyeceğim

1.Siz onu herhalde aklınıza takmışınız yada takıntı diye birşey vardır ondandır yani aklınıza sokmayın öyle şeyler
2.Onun yerine anlayan birisine sorsanız bu konularda doktor mesala

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51

1.Siz onu herhalde aklınıza takmışınız yada takıntı diye birşey vardır ondandır yani aklınıza sokmayın öyle şeyler
Psikolağa gitmeme gerek var mı diye sormak için açmıştım ama yinede teşekkürler :innocent:

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Psikolağa gitmeme gerek var mı diye sormak için açmıştım ama yinede teşekkürler :innocent:
evette insan ne kadar görünce sinirleniyor bende belirtmek istedim sağlınıza birşey olmasın burda zaman kaybetmeyin diye de

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Beyine iletim yapan sinir uçları arasındaki filtreleme az yapıldığında beyne normalde gelmemesi gereken birtakım sinyaller gelebiliyor bu da insanın huzursuz olmasına, takip ediliyor gibi şüphe duymasına vs yol açabiliyor.
İyi yanı ise karbonhidratı azaltılmış güzel beslenme, düzenli uyku, sigara ve alkol gibi sinir sistemini etkileyen kimyasallardan uzak kalma, çay ve kahve gibi sinir sistemini uyarıcı maddeleri azaltma, bol oksijen alan yerlerde dinlenme ve vakit geçirme, belki de en önemlisi spor alışkanlığı kazanma vs ile geçiyor.
Yine de geçmezse ve günlük hayatınızı etkileyecek bir noktaya gelirse elbette doktora gidin.
Dideral gibi basit reçetesiz bir ilaç ile başlayıp geçmezse SSRI tarzı bir ilaç verecektir diye düşünüyorum.
Lakin en hafif psikolojik ilaçların bile yan etkileri var, başlaması ve bırakması süreç gerektiriyor, mecburi kalınmadığı sürece doğal yollardan çözme imkanı varsa o şekilde çözün.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
13-14 yaşındayken bana da çok oluyordu ama ben bunun kendi kuruntum olduğunu farkındaydım sonra geçti gitti. Bence sende çok kafaya takma geçer.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
İnsan kendi kendini kotkutuyor ama istersen doktora danış bir

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Bir tür takıntı gibi bir şey bu. Psikolojik açısı için değerlendiremem öyle bir meziyetim yok fakat olayla doğru orantılı olur o kısmı da. Yani bunun ne sıklıkta olduğu ve rahatsızlık derecesi ileri boyuttaysa eğer o zaman desteğe ihtiyaç var demektir.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
conficker doğru söylemiş,bu konu doktoru ilgilendirir,daha fazla ilerlemeden hemen doktora gitmeni tavsiye ederim.doktorun karar vermesi daha hayırlıdır.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
kendini fazla beğeniyorsun sebebi bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

asıl psikolojik sorunları olan sen değil misin ? hani o panda pp li olan rusyaya gitmek isteyen ve kendini 18 zanneden xd

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
kendini fazla beğeniyorsun sebebi bu

asıl psikolojik sorunları olan sen değil misin ? hani o panda pp li olan rusyaya gitmek isteyen ve kendini 18 zanneden xd
Dostum sana sinirlenmedim onlari nasil yazdığimi bilmiyorum zaten 18 değilim 16 oldu zaten ilk girdiğim zamanlar kavga ettiğim için girdim :/

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Bu forumun girişinde Ruh ve Sinir Hastalıkları Bölümü yazıyor da benim mi haberim yok ?
10-15 yaş arası ergenler doluyor.. Hastane mi la burası ?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Hep arkamda birinin beni izlediğini düşünüyorum, korku filmi falanda izlemiyorum.
Sen de problem şu, Allah korkun var mı, Kur'an-ı Kerim'e inanıyor musun ve tamamına mı inanıyorsun?
Eğer yarısına ya da hiç inanmıyor isen beni dinle ve altını çizerek söylüyorum, cahilsin. Sana tam bununla ilgili bir video buldum. :) Allah kurtarsın inşallah.
Şeytana uyma, seni saptırmaya çalışıyor. İslama dön kardeşim. Kurtuluş anahtarıdır.
Seni zorlama yapmıyoruz arkadaşım.
İşte senin sorununu belki çözebilecek (Doğrusunu Allah bilir) video:

Bu forumun girişinde Ruh ve Sinir Hastalıkları Bölümü yazıyor da benim mi haberim yok ?
10-15 yaş arası ergenler doluyor.. Hastane mi la burası ?
Sana gelince, Allah rızası için o arkadaşa saygılı ol.

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Keşke yazdığım ikinci mesajı okuyup cevap verseydiniz. Neyse yinede teşekkürler.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
psikologa gitmeni tavsiye ederim,şu an her şeyin farkındasın,bilincin yerinde,sebebini öğrenmen en iyisidir.ayrıca buradaki linkteki haberi okumanı tavsiye ederim,aynı olayı yaşayan başka insanlarda var
linki okuyunuz

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Eğer yaşam kalitenizi etkiliyorsa psikiyatriye danışabilirsiniz. Psikolojik bir rahatsızlık olup olmadığını ancak bir ilgili uzman anlayabilir.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
bak banada oluyor ama hiç gelmediler ama gelmiş gibi hissediyorum. Kapının tam yanında koltuk varsa ittir kapıyı kapatacak şekilde olsun sonra o koltuk ordayken hiç hissetmiyorum öyle.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Geçmişte yaşadığınız depresif olaylar ileride takıntı haline dönüşüyor olabilir mi ?.. Eğer tek başınıza sıkıntınızı yönetemeyecek hale geldiyse doktora gitmeniz kendi sağlığınız adına iyi olur.. :)