Hızlı ve profesyonel bir web tarayıcısı Skyfire [Symbian & Windows Mobile]

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Cep telefonları da artık internete ulaşmakta kullandığımız araçların ilk sıralarında yer almaya başladı nerdeyse. Bu küçük aygıtlar mobil olduğunuz bir çok ortamda hayat kurtarıcı rolüne bürünebiliyor.
Dolayısıyla da cebimizdeki mobil aygıtların içindeki web tarayıcılar içlerindeki önemli programların başını çekmesi gayet doğal bir durum olsa gerek.
Piyasadaki bir çok tarayıcıdan farklı olarak 3 - 10 kat daha hızlı olduğunu iddia eden Skyfire; flash, silverligt, ajax, css gibi destekleriyle başarısını katlıyor.
Henüz beta sürümden kurtulamayan Skyfire çağırdığınız siteleri kendi serverına çağırdıktan sonra size sunma mantığıyla çalışıyor.
Programda Windows Mobile için dokunmatik ekran desteği bulunmasına karşın, Symbian için bu destek sağlanmamış.

NOT: Tüm Symbian os9.xx ve Windows Mobile sistemlerde çalışabilen program Nokia N82 ile denenmiştir.

Symbian Sürümü

Windows Mobile 5-6 Dokunmatik Ekran Sürümü

Windows Mobile 5-6 Sürümü

sahan2106

Asistan
Reaksiyon puanı
5
""Cep telefonları da artık internete ulaşmakta kullandığımız araçların ilk sıralarında yer almaya başladı nerdeyse""

Buraya hiç katılmıyorum, Bizim Operatorlerde bu para hırsı varken cepten kimse internete giremez. Bu sebeble o dediğiniz tarayıcılar Türkiyede bir iş yapmaz.

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
N70'te çalışır mı acaba?Sadece Symbian os9.xx cihazlarda mı çalışıyor?

""Cep telefonları da artık internete ulaşmakta kullandığımız araçların ilk sıralarında yer almaya başladı nerdeyse""

Buraya hiç katılmıyorum, Bizim Operatorlerde bu para hırsı varken cepten kimse internete giremez. Bu sebeble o dediğiniz tarayıcılar Türkiyede bir iş yapmaz.
Artık birçok cep telefonu Wireless bağlantıya olanak veriyor.Operatörlerin soygunundan kurtulmamıza az kaldı ;)

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40

Kesinlikle haklısınız ancak ben wirelessın yaygınlaşmış olmasını baz alaraktan bunları söyledim. Ancak şebeke tabanlı servisler konusunda da gelecek adına umutluyum. Özellikle de 3G ihalesinin sonuçları doğal olarak bu sektöre olumlu yansıyacaktır diye düşünüyorum.

N70'te çalışır mı acaba?Sadece Symbian os9.xx cihazlarda mı çalışıyor?

Ne yazık ki program Symbian olarak sadece os9.xx cihazlarada çalışıyor.

byyasin

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yalnız şifre işlemlerinde güvenli olmadığını düşüyorum ciddi işlemleri bu browser üstünden yapma taraftarı değilim çünkü sonuçta adamların serverı üzerinden çalışıyor. Bana pek güven hissi vermedi

burhan03

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeter artık dokunmatik ekran desteği istiyoruz :) N97 de çıktı, bence hareket zamanı.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
yinede videoları açamadım yüklü olmasına ragmen.youtubeden belirlileri açıyor türkçe videolara gelince açmıyor.