Hız kararsızlığı

Bu konuyu okuyanlar

Umuutceliik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Dostlar TurkNet’e geçiş yapmak istiyorum ancak Adres bilgilerim ile girdiğimde 16 mbps, Sabit hattım üzerinden girdiğimde 35 mbps gözüküyor hangisi daha güvenilir?

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
35 diyorsa 35 alabilirsin bence. Ama tam 35 olmuyor 33 falan alırsın.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
bence hızın 16Mbps olacağı garenti... 32 olmayacağıda garanti...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Şimdi şöyle Türknet in sitesindeki o test ilk çıktığı zamanlarda adres bilgileriyle girildiğinde doğru sonucu çıkarıyordu.
Ama şimdi TT ile anlaşmaları varmış. Türknet in kendi altyapısının olmadığı yerlerde 35 mbps ye üstünü gösteremiyor o testte. Yani başka bir deyişle Türk telekom insanların yüksek hızda net kullanmasını istemiyor.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yok öyle değil söylediğim şeyi yanlış anlamışsın.
Ben Türknet in ana sayfasındaki adrese göre alabileceğiniz testten bahsediyorum. Yani sizin eviniz Türk telekom altyapısıyla 100 megabit alabilecek durumda diyelim. İşte Türknet in ana sayfasındaki hız ve akn sorgula testi var yaa o testi yaptığınızda size 100 megabit alabileceğinizi söyleyemiyor. 35 in üstünü göstermemesi için Türk telekom la anlaşma yapmışlar.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Yok öyle değil söylediğim şeyi yanlış anlamışsın.
Ben Türknet in ana sayfasındaki adrese göre alabileceğiniz testten bahsediyorum. Yani sizin eviniz Türk telekom altyapısıyla 100 megabit alabilecek durumda diyelim. İşte Türknet in ana sayfasındaki hız ve akn sorgula testi var yaa o testi yaptığınızda size 100 megabit alabileceğinizi söyleyemiyor. 35 in üstünü göstermemesi için Türk telekom la anlaşma yapmışlar.
bence komşuda varsa hızını sorup denemek lazım... yoksa TT iştiraki olduğundan bağımsız lmasını beklemeyin... ben sana o hızı veremem dese bile sonuç garanti değil... verebilirim dediğinede verememiş onuda bil... adsl/vdsl gibi ilkel teknolojiye fazla güvenme...