Hİndİstan'in 35 Dolara Satacağı Bilgisayar Video

Bu konuyu okuyanlar

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
hindistan dokunmatik laptop u 35 dolara sata dursun amerika çin iran rusya uzayda geze dursun ...............

turgutreisfb

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
videoyu facede izlemiştim 2 gün önce neyse asıl söylemek istediğime geleyim tam senin yazdığın gibi bir yorum yazmayı düşünüyordum ki sen yazmışsın ellerin dert görmesin :D
düzenleme: bu arada doçent olmuşum 5. dalyayı da yaptık hadi hayırlısı :D

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
videoyu facede izlemiştim 2 gün önce neyse asıl söylemek istediğime geleyim tam senin yazdığın gibi bir yorum yazmayı düşünüyordum ki sen yazmışsın ellerin dert görmesin :D
düzenleme: bu arada doçent olmuşum 5. dalyayı da yaptık hadi hayırlısı :D
hayırlı olsun:) ileriyi göremeyen ülkeler yeryüzünde gezmeye devam eder görenler fezada uçar.fezaya gittilermide öyle para vererekde gidemezsin belki 100 yl sonra fezaya alırlar yani kısaca onlar aya ben yaya
uzayda neler oluyor haberi olan varmı ama amerika avrupa çin rusya iran bilmediğim birkaç ülke daha uzayı dinliyor izliyor biz dinleyebiliyormuz izleyebiliyormuyuz
avrupa amerika cep telefonunu 1970li yıllarda kullanıyordu bşz ne zaman kullandık 1992 de ve cep kullananlara bu adam telsizle mi konusuyor yada uzaylımı filan dıyorduk

turgutreisfb

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
aynen öyle kardeşim biz sadece tüketelim hiç üretmeyelim ver yiyeyim ört yatıyım

volkanos

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
aynen öyle kardeşim biz sadece tüketelim hiç üretmeyelim ver yiyeyim ört yatıyım
aynen öyle kardeşim çakmak alıyorum çakmağın üzerinde made in china yazıyor demekki biz çakmakda
üretmiyoruz
avrupa ağır psikolojik sorunları olanları özel olarak değerlendiriyor halüsünasyonuna bile değer veriyor pek çok dahi var psikolojik sorunları olan gördüğü halüsünasyonundan senaryo yapıyor adamlar kombinasyonlara değer veriyor ya olursa bile onlar için değerli

Fiberadam

Asistan
Reaksiyon puanı
14
aynen öyle kardeşim çakmak alıyorum çakmağın üzerinde made in china yazıyor demekki biz çakmakda
üretmiyoruz

Aslinda bu konu biz cakmakda uretmiyoruz diyecek kadar basit degil. Turkiyede bir isletme actigini dusun , (rakamlar konusunda cok emin degilim ) yuzde 40 dan fazla gelir vergisi + stopaj + ssk + personel maasi + elektrik + su + v.s bu liste uzar gider. O cakmagi 1 TL ye satip kar edip, isletmeni dondurmen icin 15-20 kurusa maal etmen lazim ki isletmen varligini surdurebilesin.

Obur yandan Nufusu 1.5 milyarin uzerinde bir Cin ulkesi var, bence dunyadaki ekonomik krizin nedeni Cin dir. Aklina gelebilecek herseyi , aklimizin almayacagi kadar ucuza imal edebiliyorlar , nedeni ise gerek devletlerinin destegi gerekse cok ucuz is gucu. Yillardir bir cok sirket orada fabrika aciyor neden ? Ayda 500 TL maas verecegine 50 TL veriyor ayni mali uretiyor.

Hindistan ise uzun yillar Ingiliz somurgesiydi ve gelisemediler , gerci onlarda Racalik gibi bir olayda var , sonucta Hindistanin nufusuda yenillir yutulur cinsten degil ( sanirim 2. en cok nufusa sahip ulke) belki onumuzdeki yillarda ikinci bir Cin olabilirler.

Tabi bunlarin disinda ozellikle egitim , devlet politikasi , disa bagimlilik ..v.s gibi diger etkenlerde var.

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Büyük adı ile anılan o ülkeler bizim gibi üçüncü dünya ülkelerini domine ettikleri için büyük olarak kalabiliyorlar.

1940'lı yıllara dek oldukça bağımsız olan Türkiye ekonomisi, ülkede çıkar çatışmalarıyla yerinde sayar, hatta gerilerken, ülke menfaatlerini kişisel menfaatlerinden üstün tutan ülkelerin kolayca boyunduruğuna giriverdi.

O boyunduruk çıkmadan, gerçek büyüme söz konusu olamaz.

Bu da, bu günkü devlet politikalarıyla, yani kişisel menfaatlerinin, devlet menfaatlerine galebe geldiği ortamlarda asla gerçekleşemez.

İşimiz,
"-Aaa! Adamlar bunu da mı yapmış." diyerek burnumuzu çekmekten öteye gidemez.

asusbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çinde günlük bir tas pirince çalıştırıyorlar.

*Bayram*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizim ülkede arge ye gerekli desteği verilmediği için üretemiyoruz

Son mesajlar