Hiçbir Şekilde Mekik Çekemiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

alistas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Boy:175cm - Kilo:57 Ben asker olmak istiyorum.Bunun için çalışıyorum. Barfiks ve şınav bir şekilde azar azarda olsa yapabiliyorum.
Fakat en büyük sorunum mekik. Hiçir şekilde desteksiz mekik çekemiyorum. Birçok video izledim forum da konu okudum ama bana yardımı olacak şeyler değildi.
Destekli şekilde kendimi zorlayınca 10-12 tane yapabiliyorum(gerçi o zaman da kuyruk sokumunda ki omurilik kemiğim çok acıyor ) ama desteksiz ayaklarım havaya kalkıyor hiç bir şekilde kendimi kaldıramıyorum. Boynumu oynatmaktan başka bişey yapamıyorum. Omuzlarım bile yerden kesilmiyor. Desteksiz mekik için yardım edebilir misiniz?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Göbek varmı ? Şınav ve Barfiks ile devam et. Yeterince kas geliştirdikten sonra mekik de çekersin. Göbek varsa, önce o erimeli.

alistas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kmurat , öyle devam edicem artık inşallah desteksiz mekiği yapabilmek için faydası olur.

Evet hocam ne göbeği :D Keşke kilom olsa, malesef ki zayıf, biriyim. Hayır bir de jandarma astsubaylık mülakatına girdim, kazanırsam sadece mekiği yapamadığım için eğitimden dönmek istemem. Ama mekik çekemeyin adamı da orada tutmazlar yani. Kazansam bile eğitim için önümde 190-200 günüm var. İnşallah bu sürede başarabilirim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Karın kasların zayıf kalıyordur. Zamanla olur.

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Mekik çekmenin çok da faydalı olduğunu söylemek mümkün değil.
Ciddi bir kaybın yok gibi duruyor.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Biz askerdeyken hem askerler hem rütbeliler için
7 barfiks
35 şınav
35 mekik standarttı.
Çekemiyorum yok...

Ben barfikste zorlanırdım, dakikalarca asılı bekletirlerdi.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Biz askerdeyken hem askerler hem rütbeliler için
7 barfiks
35 şınav
35 mekik standarttı.
Çekemiyorum yok...

Ben barfikste zorlanırdım, dakikalarca asılı bekletirlerdi.
Zamanında bende bir şınav bile çekemiyordum askerden önce tabi daha sonra azimle her gün çekmeye çalıştım bir bir derken 40-50 olmuştu daha sonra spora gitmeninde faydası tabi askerde sporda hiç sıkıntım olmadı

alistas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
[B]kmurat[/B] , inşallah olur zamanla hocam. Destekli olarak çekmeye başladım. Set halinde. Bir seferde deneyin makismum şimdilik 15 civarı oluyor.

[B]Aksunguuur[/B] , hocam zaten fayda için değil. Mülakatlara gireceğim. Onun için.

[B]ConfickerBelasi[/B], sağolasın, daha önceden de izlemiştim bu videoları fakat pek yardımcı olmuyorlar. Benim sorunum desteksiz mekikte hiç kalkamamam.

[B]Elbruz46[/B] , hocam işte biliyorum. Yani mülakatları geçersem ki, jandarma astsubaylık mülakatına girdim. Parkur var mekik şınav gibi şeyler yok ama eğitimde var. Sadece mekik yapamıyorum diye atılmak istemiyorum. Benim aslında duymak istediğim şey şu. Yani bana özel bi durum mu bu? Yani sadece güçsüzlükten mi kaynaklanıyor ve zamanla destekli mekik sayısını arttırınca ilerde desteksiz de çekebilir miyim? Eğer böyleyse zaten azimle uğraşıyorum.

[B]MrtAltg[/B] hocam inşallah benim de zamanla olur.

Benim anlatamadığım şu ; Herkes bir bir dene olur zamanla diyor, fakat deniyorum ama olmuyor, ayaklarımda havalanıyor, kendimi hiç kaldıramıyorum. ASIL SORU ŞU=> HERGÜN DESTEKLİ MEKİK ÇEKEREK, ZAMANLA DESTEKSİZ ÇEKEBİLİR MİYİM?
Herkese yorumları için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
evet her gün destekli ,düzenli olarak yaparsan,belli aşamadan sonra ,desteksiz çekmeye başlarsın,ama vites usulu yapman lazım.buda sana
(örnek olarak)30 destekli mekiğe karşı,5 desteksiz mekik çekme hakkı verir diyelim.ama dolu mideye yapma.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Mekik çekerken hızlı hızlı çekmeye çalışma.
Yerden kalkarken tam kalkmadan tam ortada biryerde bir kaç saniye beklemeye çalış.

Çok zor olacak ama belin güçlenmesi için gerekli.

Gerçi en doğrusu bu tür sınavlara hazırlayan spor salonlarına katılıp uzman görüşleri ile çalışmak.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Cosfer 3 Açılı Mekik Sehpası CSF-6205B Fiyatı - Taksit Seçenekleri
bundan edinip dene...
9785868615730.jpg

yada bunu al.

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
bak bunu aletleri var bizdede var çatıda kullanan yok.

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    5.5 KB · Görüntüleme: 455

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
mekik sephası işini görür marangoza da yaptırabilirsin ayakların aşağıda başın biraz yüksekte tamam.

alistas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ConfickerBelasi ,
Furkan0223 Önerileriniz için çok teşekkürler, destekli bir şekilde çekebiliyorum yerde ve zaten aletlerin fiyatları malum. Desteksiz mekik çekmeme için bu aletler daha çok yardımcı olacaksa bir şekilde almaya çalışacağım artık. Ama önemli 2-3 ay içinde desteksiz mekik çekiyor olabilmem.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ConfickerBelasi ,
Furkan0223 Önerileriniz için çok teşekkürler, destekli bir şekilde çekebiliyorum yerde ve zaten aletlerin fiyatları malum. Desteksiz mekik çekmeme için bu aletler daha çok yardımcı olacaksa bir şekilde almaya çalışacağım artık. Ama önemli 2-3 ay içinde desteksiz mekik çekiyor olabilmem.
marangoza resmini göster suntadan yapabilir.

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Eğer evde internetin varsa videolara bakarak mekik çekebilirsin. Veya etrafında tanıdığın spor hocalarında sorabilirsin. Yada mekik çekmek için kollarını ve pazularını güçlendirmek gerekebilir, bu yüzden dambıl iyi bir seçim olacaktır. Yada makineler pahalı geliyorsa 2.el bir makinede işini görecektir. Etrafında spor merkezi varsa orayada gidebilirsin. Spor aleti almaktan iyidir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar başka gelirse yazarım

Son mesajlar