Hiç Kimseye Körü Körüne Bağlanmamalı İnsan

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kimseye körü körüne bağlanmaman gerektiğini öğretecek sana hayat. Hayatında olan insanların gidebileceğini öğretecek, en iyisi sen gel bunu tecrübe etmeden önce öğren. Tabii halen tecrübe etmediysen. Bu alfabeyi öğrenmek gibi, çoğu zaman ilk öğretilen ders hayat müfredatında.

İnsanlar gidecek sürekli hayatından, bunu bilmelisin. Bunu bilerek yaşarsan, kimse için öldürmeyi denemeyeceksin kendini. Hayatına yeni insanların girebileceğini de bilmelisin. Hayatına her giren insanın bir gün gideceğini ve ondan ayrı kalmak zorunda kalacağını hiç unutmamalısın. En sevdiklerinin tamamını kaybedeceksin. Seni en çok seven kim varsa bir gün kaybedecek seni. Yolunuzu ayıran hayat olmazsa, ölüm olacak. Bugün yanında olan her kim varsa, her sabah gördüğün, gülüşüne öldüğün, bir gün hatırlamayacaksın. Bazıları kalp sancısı olacak sadece, aklına geldikçe kalbin sızlayacak. Bir kısmı ise hatırladığında acı bir tebessüm etmeni sağlayacak.

Bazen geldiğin yolları düşündüğünde hatırlayacaksın yanında yürüyenleri. Belki hayat seni öyle bir noktaya getirecek ki, beraber yürüdüğünüz yolları keşke yalnız kat etseydim diye ah edeceksin.

Sonuç olarak, bugün yanındakilere kızsan da, sevsen de, bir ömür nefret etmeye yemin de etsen bir gün kaybedeceksin.

Ve bir gün kaybedileceksin.

muffins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
beni bırakıp gitti. ben onun yoluna toprak oldum o beni ezip geçti. aşk adamı @by efsane :)

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Malesef hayatın acı gerçeği ve tecrübe etmeden anlayamayacağımız gerçekler.ne can ciğer arkadaşlarımız sırt dönmedi ki veya nice sevdiklerimizi kaybetmedik ki ve fazlasıyla bağlanıp şimdilerde unutulmadık ki.hepsi oldu olacaktırda :nomouth:herkese selahattin özdemir den bağlandım bir kere çözülemem ki adlı eseri armağan ediyorum:)

Son düzenleme:

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Hiç birzaman yerine başkası gelemeyecek olan birini kaybetmek en acısı. Bu ne aşk acısına benzer, ne de her gün dert diye kafamıza taktığımız saçma sapan şeylere. Bir gün kaybedeceğimi en acı haliyle tecrübe ettim. O hayatta olmasada her zaman kalbimde olacak. Sadece bunu çok iyi biliyorum. Hep hatırlayacağım...!