Herkesi WhatsApp'ı kaldırıp telegram Kurmaya davet ediyorum

Bu konuyu okuyanlar

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Kendinizi kandırmayın. Whatsapp her zaman en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olacak.
Herkes en iyisi Telegram diyip telegram kullanırsa herkes telegram kullanmış olur. Anamızın karnından WhatsApp ile doğmadık. Hiçbir uygulamanında kölesi değiliz. Kafadaki zincirleri kırarsak rahat edecez zaten. Bir zamanlar bu kafa en iyisi Nokia. Nokia bir numara diyordu. Şimdi Nokia'yı Samsung'a karşı savunanların çoğu Samsungçu geri kalanda kısmıda Apple hayranı. O kadar fanatiği olduğu Nokia'yı kullansaydı ya bu "Nokia hep bir numara" diyenler. Sözüm o ki, hiç bir şey her zaman bir numara olamaz. Herşeyin bir ömrü bir kırılma anı vardır. Güncel duruma bakıp gelecekten kesin sonuç çıkarılmaz.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Çevrem kullanmasa da ben Telegram kullanırım.
1.5GB dosya upload sınırı olan sınırsız bulut depolamadan bahsediyoruz. Üstelik evde telefondan upload ettiğini gidip herhangi bir bilgisayarda oturum açarak kullanabilirsiniz.. Ben bazen bilgisayar ile telefon arasında veri alışverişi bile yapıyorum Telegram ile. İnternette beğendiğim, önemli gördüğüm her şeyi kendime paylaşıyorum. Kimisini bilgisayarda kullanabiliyorum. Bilgisayarda bir yazı hazırlayıp Telegram'a yollayarak, telefonumla herhangi bir zamanda o yazıya ulaşabiliyorum.
Bunları kısmen whatsapp ile yapmak mümkün olabilir ancak Telegram daha özgür ve rahat. Ayrıca Whatsapp'ın Telegram gibi bir rakibi olmasaydı, bugün whatsapp'ta ne gif oynatmayı görürdünüz, ne gruplarda etiketlemeyi görürdünüz, ne pdf göndermeyi..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Telegram deyince o ne diyenler basmış evimi kurmuyorlar.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bir de Telegram masaüstü portable var. Onu unutmuşum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bir de Telegram masaüstü portable var. Onu unutmuşum.
Telefon numarası istemese ben de masaüstü portable sürümünü kullanabilirim. Bilgisayarda kullanmak için telefon yerine e-posta ile kaydolma gibi bir seçenek var mı?

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Forumun farklı amaçlar için(bitmek bilmeyen ryzen bekleyişi, donanım, mobil ya da geyik muhabbet) açılmış bir Telegram grubu bulunmuyor galiba?
Eğer yaşayacak bir fikir ise başlatmak isterim
SDN forum

Her bölümde işin erbâbı olan bir admin olursa da tadından yinmez

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Forumun farklı amaçlar için(bitmek bilmeyen ryzen bekleyişi, donanım, mobil ya da geyik muhabbet) açılmış bir Telegram grubu bulunmuyor galiba?
SDN forum

Güzel fikir

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Telefon numarası istemese ben de masaüstü portable sürümünü kullanabilirim. Bilgisayarda kullanmak için telefon yerine e-posta ile kaydolma gibi bir seçenek var mı?
Kayitta mobil numara sarti var ancak numaranizi gizli tutabilirsiniz sonrasinda. Sadece kullanici adi paylasabilirsiniz.
SDN forum

Ben de ShiftDelete.Net Unofficial diye kurmustum :D

Edit: siz kanal kurmussunuz, ben grup kurmustum, farkli olmus yani :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
SDN forum

Kanala sadece yönetici/kurucu yazabilir.

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Telegram'da telefon numarası verilmesine gerek yoktur. Grup kurup onun da linkini paylaşabilirsiniz.

Rehberden birini eklemeden kurulmuyor sanırım. Kimse yok rehberimde şu an. Grubu başka birisi kurabilirse ben linkini diğer konuya yazabilirim

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Grup, Süper Grup'tur. Kimse kaçırdım diye üzülmesin. Katılanlar, tüm konuşmaları en başından okuyabilirler.

Telegram'da gönderdiğiniz bir mesajı düzenleyebilir, isterseniz gönderdiğiniz herkesin telefonundan silebilirsiniz.
Sen yokmusun gurupta

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Siber Güvenliğin Dağlarına Nasıl Karlar Yağdı - Tamindir.com ---> Bu linkteki 2. maddede şu:
"2- Signal, Telegram ve WhatsApp gibi uygulamalar, tamamen güvensiz
WikiLeaks2 e göre, şifrelenmiş mesajlaşma uygulamaları yalnızca kullanıldıkları cihaz kadar güvenli; yani işletim sistemi tehlikeye girerse, mesajlar şifrelenip diğer kullanıcıya gönderilmeden önce okunabiliyor."
Sizce Telegram hala güvenli mi?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
"
Sizce Telegram hala güvenli mi?

Yahu diyelim hepsi güvensiz, hepsi açık ve korumasız olsun. Buradan ne çıkar?
Bundan korkacak olan biz miyiz? FETÖ, PKK, DHKP-C gibi vatan hainleri korkmalı değil mi, kullandıkları takdirde?
Benim orada korkacağım, bilinmesini istemeyeceğim ne olabilir?
Eşime, aileme, yakınlarıma, dost ve arkadaşlarıma yazacağım, "Selamun aleykum, merhabalar, hayırlı cumalar, hayırlı sabahlar, iyi günler, çocuklar nasıl?, yemek hazır mı?, gelecek misiniz?, Düğün, sünnet, cemiyet ne zaman?... vb." gibi mesajlarımı, yazdıklarımı okusalar, açık etseler ne olur, etmeseler ne olur? Mesajlarının okunmasını istemeyenler FETÖ'cü hainler gibi "Bylock" türünden özel programlar geliştirip kullanabilirler. Tabii MİT'ci amcalara yakalanmamak şartıyla! :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

kankanevzat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
  • Telefon numaranız karşı tarafın rehberinde olmadığı zaman paylaşılmıyor.
  • Sohbet için karşı tarafın telefon numarasına sahip olmak zorunlu değil. İsteyen kullanıcı adı ile birbirini bulabilir ve sohbet edebilir.
  • Whatsapp'a göre mesaj gönderim hızı çok iyi. Telegram'ı kullandığınızda demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
  • @gamee ve @gamebot botları ile grup içi oyun oynayabilirsin. Oyunda skorlar gözükür. Birinizle yarışabilirsiniz. İsterseniz tek başınıza da oynayabilirsiniz.
  • Türkçe çeviri için üstte @TurkceTelegram kanalından bahsedilmiş. Yine hatırlatmakta fayda var. Çünkü başka yerden eski çeviri dosyalarını indirenler var. Bu kanalı takip edin. Adam gerçekten emek veriyor.
  • Sesli arama özelliği geldi. Sesli aramada gizlilik seçenekleri var.
  • Tema değiştirilebiliyor ve tema yapılabiliyor. Android için @AndroidThemes, masaüstü için @themes kanalına bakabilirsiniz.
  • Telegram Web üzerinden de sohbet edebilirsiniz. Uygulama şart değil. Telegram Web için Türkçe çeviri bulunmamaktadır.
  • Telegram uygulamasının dahili AppLock özelliği var. Ayarlardan Telegram'a giriş şifresi koyabiliyorsunuz.
Popüler Telegram Botları
  • @iLyricsBot Şarkı sözlerini getirir. (Grup ve sohbet içinde kullanım özelliği var)
  • @youtube ve @vid Youtube videoları getirir. (Grup ve sohbet içinde kullanım özelliği var.)
  • @YTAudioBot, @getmediabot ve @GetMusicBot Youtube'da müzik indirmeye yarar.
  • Daha fazla bot için bakabilirsiniz -> @storebot

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Whatsapp maalesef şimdilik şart ancak Facebook ve türevlerini bırakalı çok oldu. Zükerberg midir nedir o ergen Dünya'yı elinde yönettiği sanıyor, zekasızın teki.

Whatsapp'a durum diye bir şey koydu kişi listesine girmek zorlaştı. Aptal aptal işler.

dunfiato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
whatsapp ın yerini tutacağını sanmam

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Whatsapp'ı ezer geçer telegram PC'de web whatsapp'ı kullanmak için telefonun wifisi açmak gerekiyor telegram da böyle bir şey yok

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
tutmaz adında hayır yok kötü yola düşmüş gram diye dalga geçiyorlar gördüklerim öyle yapıyor.

Son mesajlar