Herkesi WhatsApp'ı kaldırıp telegram Kurmaya davet ediyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Whattssap'ın Amerikalıların olduğunu biliyoruz. Peki bu Telegram kimin?
Bişey daha, mağazada Telegram'ın hemen altınad çıkıveren Türkçe Telegram farklı bir uygulama mı yoksa bir dil yaması mı?
@Bloother :)

Bişey daha, mağazada Telegram'ın hemen altınad çıkıveren Türkçe Telegram farklı bir uygulama mı yoksa bir dil yaması mı?
Pavel Durov isimli rus birine ait.

Telegram api kullanimina izin veren bir chat programi. Bir suru modifiye uygulamasi bulunmakta bu sebeple piyasada. En aktifleri bana gore plus messenger uygulamasi ama raphael in bazi tutumlarindan oturu tercume ekibinden ayrilarak stock telegrama gecis yaptim.

Tavsiyem official surumu kullanmaniz. Denemek icin de plus messenger bakabilirsiniz

Modifiyeli Telegram. Ancak yapan kişi güncellemeyi kesmiş, hem de reklamlı. En iyisi orijinali kullanmak. Türkçe'ye çevirmesi kolay. :)

Kendinizi kandırmayın. Whatsapp her zaman en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olacak.

Çevrendekiler kullanmayınca senin kullanmanın da bir anlamı kalmıyor :D
Sahsen ben telegram i cevremle konusmaktan ziyade yazilimci ekibimle muhabbet etmek için kullaniyorum. Ayrica bazi takip ettigim kanallar var karikatur tarzinda kabul edilebilecek. Son olarak da personal cloud kismini not defteri niyetine kullanıyorum, gerci bu ozellik whatsapp a da geldi kismen ama olsun.

Turkiyede telegram ile whatsapp yarisamaz bile, en azindan kisa vadede boyle bir sey gorunmuyor. Ben yaklasik 3 yil once basladim sanirim kullanmaya. Cevremden tek bir kisi bile yoktu. Su anda rehberimde Turk numaralardan 22 sinin telegram hesabi varmis, geri kalani diger ulkelerden. Whatsapp ise 262 hesap var totalde ama ulke ayrimi yapmadim. Yani bariz bir fark illaki olacak.

Telegram arkadan yavas yavas gelisen bir platform. Ozellikleri saglam geliyor. Whatsapp snapten yaptigi gibi telegramdan da ozellik (c)aliyor. Sonuç ne olur, muallak.. Kim bilir, bi sabah bi kalkariz ki telegram resmi kanalindan duyuru okuruz, artik whatsapp a dahil olduk diye, bu da mumkun :)

Kendinizi kandırmayın. Whatsapp her zaman en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olacak.
Herkes en iyisi Telegram diyip telegram kullanırsa herkes telegram kullanmış olur. Anamızın karnından WhatsApp ile doğmadık. Hiçbir uygulamanında kölesi değiliz. Kafadaki zincirleri kırarsak rahat edecez zaten. Bir zamanlar bu kafa en iyisi Nokia. Nokia bir numara diyordu. Şimdi Nokia'yı Samsung'a karşı savunanların çoğu Samsungçu geri kalanda kısmıda Apple hayranı. O kadar fanatiği olduğu Nokia'yı kullansaydı ya bu "Nokia hep bir numara" diyenler. Sözüm o ki, hiç bir şey her zaman bir numara olamaz. Herşeyin bir ömrü bir kırılma anı vardır. Güncel duruma bakıp gelecekten kesin sonuç çıkarılmaz.

Çevrem kullanmasa da ben Telegram kullanırım.
1.5GB dosya upload sınırı olan sınırsız bulut depolamadan bahsediyoruz. Üstelik evde telefondan upload ettiğini gidip herhangi bir bilgisayarda oturum açarak kullanabilirsiniz.. Ben bazen bilgisayar ile telefon arasında veri alışverişi bile yapıyorum Telegram ile. İnternette beğendiğim, önemli gördüğüm her şeyi kendime paylaşıyorum. Kimisini bilgisayarda kullanabiliyorum. Bilgisayarda bir yazı hazırlayıp Telegram'a yollayarak, telefonumla herhangi bir zamanda o yazıya ulaşabiliyorum.
Bunları kısmen whatsapp ile yapmak mümkün olabilir ancak Telegram daha özgür ve rahat. Ayrıca Whatsapp'ın Telegram gibi bir rakibi olmasaydı, bugün whatsapp'ta ne gif oynatmayı görürdünüz, ne gruplarda etiketlemeyi görürdünüz, ne pdf göndermeyi..

Halktan Biri

ßlamer™
Yönetici
Moderatör
Bir de Telegram masaüstü portable var. Onu unutmuşum.
Telefon numarası istemese ben de masaüstü portable sürümünü kullanabilirim. Bilgisayarda kullanmak için telefon yerine e-posta ile kaydolma gibi bir seçenek var mı?

Telefon numarası istemese ben de masaüstü portable sürümünü kullanabilirim. Bilgisayarda kullanmak için telefon yerine e-posta ile kaydolma gibi bir seçenek var mı?
Kayitta mobil numara sarti var ancak numaranizi gizli tutabilirsiniz sonrasinda. Sadece kullanici adi paylasabilirsiniz.
Forumun farklı amaçlar için(bitmek bilmeyen ryzen bekleyişi, donanım, mobil ya da geyik muhabbet) açılmış bir Telegram grubu bulunmuyor galiba?
Eğer yaşayacak bir fikir ise başlatmak isterim
SDN forum

Her bölümde işin erbâbı olan bir admin olursa da tadından yinmez
Ben de ShiftDelete.Net Unofficial diye kurmustum :D

Edit: siz kanal kurmussunuz, ben grup kurmustum, farkli olmus yani :)

Forumun farklı amaçlar için(bitmek bilmeyen ryzen bekleyişi, donanım, mobil ya da geyik muhabbet) açılmış bir Telegram grubu bulunmuyor galiba?
Eğer yaşayacak bir fikir ise başlatmak isterim
SDN forum

Her bölümde işin erbâbı olan bir admin olursa da tadından yinmez
Kanala sadece yönetici/kurucu yazabilir.

stat counter