Hepsiburada.com garanti meselesi

Bu konuyu okuyanlar

mr booze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu ilk mesajım ve bir soru sormak istiyorum. hepsiburada.com dan telefon satışıyla ilgili bilgisi olan var mı? ben iphone 4s almayı düşünüyorum oradan fakat garanti konusunda şüphelerim var. site telefon garantilerinin sadece 2 yıl olduğunu belirtmiş. fakat onlara bu konuyla ilgili mesaj attığımda

İphone 4s ürünlerimizin garantisi ithalatçı firma tarafından 2 yıl olarak verilmektedir. Farklı ithalatçı firmaları ile çalışıldığı için satın alacağınız ürünün hangi ithalatçı ürünü olduğunu size şu anda net olarak söyleyememekteyiz. Ancak ürünler öncelikle Hepsiburada.com güvencesinde olup oluşabilecek herhangi bir sorunda teknik servis değişim ve iade işlemleriniz birebir bizim tarafımızdan garanti süreci içinde yapılacaktır.

cevabını aldım. buradan sen bizden telefonu al bir daha da muhatabımız olma cevabını mı almam lazım. konuyla ilgili bilgisi olan?

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
tamam işte verdikleri cevap gayet açık 2 yıl ithalatçı garantisi var demiş daha ne desinler garantisi benim bişey olursa getirmi desinler :)

mr booze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam işte verdikleri cevap gayet açık 2 yıl ithalatçı garantisi var demiş daha ne desinler garantisi benim bişey olursa getirmi desinler :)

telefona bir şey olursa ne yapmam gerekiyor yani? :D mağazadan alsam gider götürürüm. ama hepsiburada.com deposuna mı gidicem? ne yapıcam derdim o :D

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
telefona bir şey olursa ne yapmam gerekiyor yani? :D mağazadan alsam gider götürürüm. ama hepsiburada.com deposuna mı gidicem? ne yapıcam derdim o :D

Kargo ile onlara gönderebilirsiniz.

Edit: Bu arada hepsiburada.com da satılan telefonların garantisini tele service veriyormuş

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
235
Birşey olursa genellikle işin zor, çünkü müşteri hizmetleri falan insanı yoruyor... Diğer türlü de yoruluyorsunda bu şekilde daha çok yorulduğumu hissediyorum. :) Ha ben kendime birşey almıyor muyum, almaya devam... :)

mr booze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işte beni böyle düşündüren şey müşteri hizmetlerinin bana böyle bir cevap vermemesi

Birşey olursa genellikle işin zor, çünkü müşteri hizmetleri falan insanı yoruyor... Diğer türlü de yoruluyorsunda bu şekilde daha çok yorulduğumu hissediyorum. :) Ha ben kendime birşey almıyor muyum, almaya devam... :)

ben de alıyorum fakat insan her zaman 2000 lira harcamıyor :D

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Süreci söyle anlatim.

Site üzerinden arıza formu dolduruyorsun 24 saat içinde onaylanıyor. Sana kod veriyorlar o kodla yurtici kargoylan onlara yolluyorsun,onlar sorun düzeldikten sonra sana geri kargoyla yolluyorlar sana. Gayet güvenli sitedir ve Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitesidir. Ayrıca müşteri hizmetleriyle zaman harcama twitter'da HBAysenur var ona ilet bi sorun olduğunda anında ilgileniyor. (09:00-18:00)

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bişey olmaz takma kafanı hem sakınan göze çöp batar fazla kurcalama uygunsa bütçene eşeleme fazla al gitsin :)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Hepsiburada.com'da satılan bütün telefonlar distrübütör garantili.İthalatçı firma garantisi ayrı birşey distrübütör firma garantisi apayrı birşey.Doğubank dediğimiz yerde satılan telefonlar içinde garanti varmı diye sorduğunuzda "ithalatçısı biziz abi, garanti biziz yani" diyorlar.

Distrübütör firma demek "Üretici firmanın belli bölgelerde, ülkelerde ürettikleri ürünlerin kendi izinleriyle, kendi standartlarıyla özel anlaşmalar yaparak o ülkede ürünlerini kendilerini temsilen satmalarına izin verdikleri firma" demek.Yani distrübütör firmalar tamamiyle sattıkları ürünün, üreticisinin koymuş olduğu kurallar ve standartlar dahilinde hareket edebilirler.

Ama ithalatçı firmalar ürünü getirir, satar ve gerisi tamamen kendi insiyatifine kalır.İster garanti verir ister vermez.Bu tamamen ithalatçı firmanın kalitesiyle ve müşteri politikasıyla alakalıdır.Örneğin Androidtelefonlari.com bu işi profesyonel şekilde yapan ithalatçı firmalardan bir tanesi.

mr booze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Süreci söyle anlatim.

Site üzerinden arıza formu dolduruyorsun 24 saat içinde onaylanıyor. Sana kod veriyorlar o kodla yurtici kargoylan onlara yolluyorsun,onlar sorun düzeldikten sonra sana geri kargoyla yolluyorlar sana. Gayet güvenli sitedir ve Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitesidir. Ayrıca müşteri hizmetleriyle zaman harcama twitter'da HBAysenur var ona ilet bi sorun olduğunda anında ilgileniyor. (09:00-18:00)

teşekkürler

mr booze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir sorum daha var 4s in kutusunun içinde dock yok değil mi? emin olmak istiyorum.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bir sorum daha var 4s in kutusunun içinde dock yok değil mi? emin olmak istiyorum.

Dock yok. Şu var
Apple-iPhone-ve-iPod-Prizden-sar_1477_1.jpg

Recep186

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Süreci söyle anlatim.

Abi ben Galaxy C7 Ya Da C9 almak istiyorum Ama Telefon Turkiyede Yok garantide Bir Sikinti Olur Mu CevaplarsaN Çok Sevinirim . . .

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Bu site bana iyi geldi ya iki ürün aldım.Çok ilgililerdi.Yurtdışın da olmama rağmen her türlü dönüş yaptığım da muhattap buldum.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Bende çok memnundum tâ ki kırık ürün yollayıp beni yalancı yerine koyuncaya kadar.

Reaksiyon puanı
84
Telefonu bilmemde 3 parça kişisel ürün aldım 3 üde paramparça geldi. geri bile yollamaya üşendim.