Hepsiburada.com "Alışveriş yapmanızı önermem."

Bu konuyu okuyanlar

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 hafta önce www.hepsiburada.com(%100 güvenilir alışveriş) sitesinden fiyatı 5,49 TL olan deri eldivenlerden L beden sipariş ettim. Kargo ücreti 3,5 TL'yide ödedim.Toplam 8,99 TL ücreti verdim. Ürünü aldıktan sonra 5 gün geçti.Ürün elime ulaştı. Ürünün sol eli Large beden,sağ eli XL beden ve sağ elin dikişleri atmış, kullanılmış gibiydi. Geri yolladım. Ürünü değiştirip sağlam olan large beden ürün istedim.Fakat firma benden habersiz olarak ürünü iade almış ve paramı(5,49TL) iade etmiş. Vermiş olduğum kargo ücreti de "hizmet bedeli" olarak benden alınmış. Bana herhangi bir hizmet verilmediğini düşünüyorum. Benden alınan bu para haksız kazanç değilmidir? Tamamen firmanın hatası fakat parayı ben ödüyorum.Üstüne üstlük hatalı ürün geliyor.Bide geri göndermek içinkargoya gidiyorum.Adamlarla yazışıyorum.Zaman kaybı yaşıyorum.Oda yetmezmiş gibi "hizmet bedeli" o geri veremeyiz diyolar.

Umarım burdaki problemin para olmadığını anlamışsınızdır.Firmanın bize saygısı yok..%100 güvenilir alışveriş yazmışlar bide.​

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bu konuda haklılar bence, çünkü o para hepsiburada'ya değil taşımacı şirkete gidiyor. Senin ürünü iade etmen kargo şirketinin onu taşıdığı gerçeğini ortadan kaldırmaz. Düşük tutarlı alışverişlerde kargo ücreti elbette göze batacaktır, bu konuda haklısın ama 1000 liralık iade yapsaydın yine 3.5 tl'nin peşinden koşar mıydın?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Haa tek yanlış yaptıkları nokta sen large beden isterken onların para iadesi yapması. Belki stoklarında yoktu, belki işlerine gelmedi ama mutlaka bir geri dönüş yapılması lazımdı bu konuda.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Benimde Aynısı Başıma Geldi Ama İade Ettiğim Ürün 950 TL idi O Yüzden Önemsemedim. Senin Meblağ Küçük Olduğu için Haklısın Ürün Bedeli Kadar Kargo Parası Vermiş oldun .. İnternet Alişverişlerinin Dezavantajlarından Bu Kargo Süreci.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Bu zamana kadar 5.000 TL nin üzerinde alışveriş yaptım hiçbir sorun çıkmadı.Memnunum.

emkem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güvenilir alışveriş derken,kredi kartı güvenliğinden bahsediyorlar.İşte bilgileriniz kimsenin eline geçmez gibisinden.
Yine de H.burada içlerinde en iyisi diye düşünüyorum.En azından kötünün iyisi.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Yapmayın hocam ya ! Sizi bilmem ama ben memnunum uygun fiyata her istediğin var... Bu hizmeti küçümsemek çok büyük haksızlık olur! Yani illa olacak ufak tefek şeyler ama böyle 3,5 tl ile karalamak biraz komik geldi...

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
15 bin liradan fazla alışveriş yaptım HB'dan bazen gecikme haricinde herhangi bir sorun yaşamadım.Türkiye'deki en güvenilir ve işini en düzgün yapan alışveriş sitesidir.Yani söylemek istediğim daha iyisi gelene kadar en iyisi bu.Eksikleriyle, hatalarıyla kabullenmek durumundayız.

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hepsiburada belkide Türkiyedeki en güvenilir online alışveriş sitesidir.
Hepsiburadanın hatasından dolayı sen mağdur olmuşsun doğru ama sen bu durumu müşteri hizmetlerine yazdın mı?
Ben de bir defasında ürün hatasından dolayı iade yapmıştım. Bana ürünün bedelini geri ödediler ama kargo ücretini ödememişlerdi. Müşteri hizmetlerine okkalı bir mesaj yazdım ,yazını ana fikri ürünü keyfi olarak iade etmediğim ,hepsiburadadan kaynaklanan sebepten dolayı iade etmiş olmamdı.
Bu mesaj üzerine hediye çeki olarak kargo bedeli iadesi de almıştım.

Bazı firmalar ürün iadesi konusunda kırk dereden su getirirken hepsiburada sorgusuz sualsiz iade kabul ediyor, üstelik parayı da çok hızlı bir şekilde geri ödüyor.

emrekaragol6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 yıl içinde 5.000 liralık alışveriş yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım.Ama tabi birazda şans işi.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
bence de hepsiburada çok sağlam bir site.yanlız olayda bence arkadaş haklı çünkü yanlış ürünü göndererek onlar hatayı yaptı yanlışlarını da kargoyu karşılayarak kapatabilirlerdi ama bu hiç bir alışveriş sitesinde olmuyor buda internetden alışveriş yapmanın dezavantajlarından biri işte.ama avantajlarına bakınca bu görmezden gelinebilir

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Çok uzun süredir Hepsiburada dan alışveriş yapıyorum.. Ve Traş Bıçağımdan, Kitaplarıma, LED TV den, Lazer Yazıcıma kadar hemen her şeyi HepsiBurada dan alıyorum. Üstelik daha 2 saat önce de yeni siparişlerim teslim edilmiş.. İskender Hocamın en son kitabı Mihmandar ile Tess Gerritsen ve Grange'ın birkaç kitabı geldi..Nihayet kavuştum kitaplarıma :)

Hem kaliteli hizmetleri hem de harika fiyatları ve kampanyalarıyla bence Türkiye'nin en sağlam ve en güvenilir alışveriş sitesi. Kampanyalarını sürekli takip ederseniz çok güzel avantajlardan yararlanabilirsiniz..

Arada muhakkak bazı aksaklıklar olur ama bu tarz sorunlarınızı Müşteri Hizmetlerine yazarsanız kesinlikle size yardım ederler diye düşünüyorum.

inşAllah sorununuz bir an önce çözülür..

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
5.5 TL'lik eldiveni niye internetten alıyorsunuz ki? Asıl soru bu bence. Bir de neredeyse ürün fiyatı kadar kargo parası ödemişsiniz.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Hepsiburada ya laf ettirmem. Bir keresinde haftasonu fotoğraf makinesi ihtiyacım oldu. İşimi hallettikten sonra iade ettim hiç ama hiç sorun çıkarmadılar :D

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5.5 TL'lik eldiveni niye internetten alıyorsunuz ki? Asıl soru bu bence. Bir de neredeyse ürün fiyatı kadar kargo parası ödemişsiniz.
çünkü eldivenleri normal magazadan almaya kalktıgımda en düşük fiyat 25 liradan başlıyor..İnternetten aynı ürünü 10 liraya alabiliyorsam kargo fiyatı dahil neden gidip 25 lira veriyim ki??

Bu konuda haklılar bence, çünkü o para hepsiburada'ya değil taşımacı şirkete gidiyor. Senin ürünü iade etmen kargo şirketinin onu taşıdığı gerçeğini ortadan kaldırmaz. Düşük tutarlı alışverişlerde kargo ücreti elbette göze batacaktır, bu konuda haklısın ama 1000 liralık iade yapsaydın yine 3.5 tl'nin peşinden koşar mıydın?

Haa tek yanlış yaptıkları nokta sen large beden isterken onların para iadesi yapması. Belki stoklarında yoktu, belki işlerine gelmedi ama mutlaka bir geri dönüş yapılması lazımdı bu konuda.

Benim problemim bana haber vermeden iade alınıp paranızı verdik denmesi.Sanki size ihtiyacımız yok çok konuşmayın alın paranızı gidin dermiş gibi değişime yolladığım ürünü iade alıyolar.Müşteri hizmetlerine yazıyorum geri dönüş 1 gün sonra oluyor.Bu durumdan rahatsız oldum ben.Ordaki olay para değil yani.Ayrıca ister 1 liralık ürün olsun ister 1000 liralık ürün olsun kimse benden haketmedigi parayı alamaz.Firmada sagolsun "Tüketici haklarına şikayet edicem" lafından 10 dakika sonra "paranızı kartınıza iade ediyoruz" dedi.

Yapmayın hocam ya ! Sizi bilmem ama ben memnunum uygun fiyata her istediğin var... Bu hizmeti küçümsemek çok büyük haksızlık olur! Yani illa olacak ufak tefek şeyler ama böyle 3,5 tl ile karalamak biraz komik geldi...
Özellikle önemli olan paranını miktarı para felan degil dedim ama siz beni hiç anlamamışsınız.Bi ürün alın sonra değişim için yollayın.iade alsınlar sizden habersiz olarak.Sonra desinlerki paranızı size vermiyoruz.Paranın yerine hediye çeki veriyoruz.Ve bu hediye çekini 7 gün içinde harcamak zorundasınız.Yoksa hediye çekiniz silincek.Daha sonra bu konuyu tekrar görüşelim..

müşteri hizmetlerine yazdım fakat ilgisiz tutumlarından rahatsız oldum ben.İletişim kurmak derdimi anlatmak için 1 gün bekletiyolarsa beni.1 günün sonunda hala özür dileriz hata bizim sorunu hemen çözüyoruz demelerini beklerken bide beni onlardan limitli sürede alışveriş yapmak zorunda bırakcak şekilde " hediye çeki verebiliriz sadece" demeleri beni çıldırttı resmen.

Çok uzun süredir Hepsiburada dan alışveriş yapıyorum.. Ve Traş Bıçağımdan, Kitaplarıma, LED TV den, Lazer Yazıcıma kadar hemen her şeyi HepsiBurada dan alıyorum. Üstelik daha 2 saat önce de yeni siparişlerim teslim edilmiş.. İskender Hocamın en son kitabı Mihmandar ile Tess Gerritsen ve Grange'ın birkaç kitabı geldi..Nihayet kavuştum kitaplarıma :)

Hem kaliteli hizmetleri hem de harika fiyatları ve kampanyalarıyla bence Türkiye'nin en sağlam ve en güvenilir alışveriş sitesi. Kampanyalarını sürekli takip ederseniz çok güzel avantajlardan yararlanabilirsiniz..

Arada muhakkak bazı aksaklıklar olur ama bu tarz sorunlarınızı Müşteri Hizmetlerine yazarsanız kesinlikle size yardım ederler diye düşünüyorum.

inşAllah sorununuz bir an önce çözülür..
Aksaklık olabilir tabiki.Fakat burda hiçbir suçu olmayan bensem cezayı bana kesmeleri tambir haksızlık bence .Sorunum çözüldü.İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sanırım ürünün geri gönderilmesi sürecinde bir iletişim problemi olmuş.
İade durumunda kargo ücreti tabii ki geri ödenmez, ama burada bir hatalı ürün gönderimi söz konusu. Eğer ki sizin istediğiniz ürün internette var olarak görünüyor ve buna rağmen yanlış gönderildiğinde siz değiştirilmesini istiyorsanız, ve ellerinde o ürün olmadığı için iade alıyorlarsa, işte o zaman kargoyu da geri ödemeleri gerekir çünkü burada sizin iadeniz değil, firmanın hatalı gönderimi söz konusu.

İletişim problemi olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
5,5 liraya deri eldiven mi olur? Ucuz etin yahnisi olmaz diye atalarımız asırlar öncesinden uyarmışlar.. Siz de gelmiş alışveriş sitesini suçluyorsunuz..

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Htc desire z telefon aldim. Hic sikinti cikmadi. Bence sansina ogle denkgelmis

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5,5 liraya deri eldiven mi olur? Ucuz etin yahnisi olmaz diye atalarımız asırlar öncesinden uyarmışlar.. Siz de gelmiş alışveriş sitesini suçluyorsunuz..
Ya siz beni anlamıyosunuz yada bilmiyorum yani .5,5 liraya eldiven oluyormuşki siteye koymuşlar.Alıp kullanan insanlarda var demekki hala satışı yapılıyor.Olay para ürünün 1000 lira veya 5 lira olması değil.Derdimi anlamamışsınız ki siz.Ucuz etin yahnisi felan demişsiniz gidin o zaman ucuzunu almayın adidasta 69 lira deri eldivenler paranız çoksa ordan alın . Saçma sapan yorum yapıyosunuz olayla alakası bile yok :D

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hepsiburada dan bende alışveriş yapmıştım. Benimde bir sıkıntım oldu ama fazla üzerine gitmedim. O günden sonra hem burda hemde başka yerlerde de şikayetler okudum. Dedim ki demek karaktersiz şahsiyetlerin olduğu bir yer. Kimseye de önermem hepsiburadayı...

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Arkadaş geçen hafta power suply aldı Cuma günü pazartesi elindeydi birazda şans işi sanırım fakat eski çalıştığım yer hepsiburada ya mal veriyordu nasıl çalıştıklarını az çok bildiğim için bende burdan alışveriş yapmıyorum...

conconmirtaza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Binde bir denk gelmiştir sana çok iyi bi site. Hatta en iyi alışveriş sitesi diyen arkadaşlara cevap olarak paylaşmak istiyorum.471 sayfa şikayet sadece bu sitede olduğu düşünülürse hiçde az değil bence..

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/hepsiburadacom

--Aldığınız telefonları kontrol edin imei orjinalmi değilmi diye??Bunun hakkındada şikayetler var.Klonlanmış telefonlar satıyorlar diye..

trinitrotoluen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hepsiburada sağlam güvenilir falan diyenler olmuş. Kesinlikle öyle değil. 3 alışverişimde içlerinden toplamda 5-6 farklı ürünün tedarik süreci sancılı geçmiştir. Bunlardan biri de 7 iş günü sonrası iptal edilmiştir. Genel olarak ürün çeşitliliğinin fazla olması ve arada bir de olsa indirim yapmalarından ötürü cazibesini kaybetmiyor. Ama siz yine de şikayetvar.com dan bir aratın sonra kendiniz karar verin.
Not: Müşteri hizmetleri bildiğiniz bot. Aynı cevabı defalarca yazıyor...

laramio

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bütün telefonlarım,ipad,led tv vb. birçok şey aldım bir kez olsun sorun yaşamadım.

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben de alışveriş yaptım bazen stoklarda olan şeyler kalmadı diye paramı iade ediyorlardı tabi ürün bana gelmediği için kargo parası da vermiyordum :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
ben de internetten alışveriş yaparken HB kullanıyorum, şimdiye kadar yanlış yaptığım işlemlerde bile düzeltmeyi kendileri yaparak işlemlerimi gerçekleştirdiler kargo en fazla bir gün gecikir ürün ellerinde varsa
ben memnunum ve görüyorum ki burada alışveriş yapan herkes te memnun

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Hepsiburada iyidir. Arkadaşım başka bir firmadan sipariş verdikten 1 hafta sonra, ben de hepsiburada sitesinden alışveriş yaptım ve 2*3 güne elime ulaştı. Benden 1 hafta önce sipariş veren arkadaşım 1 hafta sonra aldı ürününü ancak. :)

zenep85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir Çok Siteden Hiç Müspet Cevaplar Duymadım ama inanılmaz ciro yaptıklarını duydum