Hem XP Hem Vista! "Yardım"

Bu konuyu okuyanlar

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
ben bilgisayarma hem xp hem de vista işletim sistemlerini kurmak istiorm, sitede ve forumda bayadr aradm ama pek bişiy bulamadm... bu konuyla ilgili sdn in bi yazısı veya forumda bi konu veya bilgisi olan varsa paylasabilir mi?..

needforspeed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çift işletim sistemini dion sen bence yapma zor oluyor onun yerine vista kur sanal makineye ise xp ne güze l

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım ilk önce hdd yi ikiye böl XP ardından Vista kurulumu yapmanız yararınıza olacaktır. İlk önce XP'yi d'ye sonra Vistayı c'ye kur.İlk önce vistayı sonra xp'yi kurarsan vistamı xp mi diye başlangıçta sormaz direk xp yi açar(Başıma geldi bilirim)

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben iki farklı sabit diske kurdum. Ama kurmadan önce internette araştırma yaptım. Birçok kullanıcı kurulumlarda sorunlarla karşılaştıklarını yazmışlar. Bende hiçbir sıkıntı olmadı.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
C: ye vista kur D: ye xp kur bide EasyBCD1.52 boot bu programla açılışlarını düzenle sorun olmaz bende sorun olmuyo

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Nasıl yaparsan yap ama önce xp yi kur çünkü tersi durumda vista calısmaz

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
peki once xp kur sonra vsta kur diyen arkadaslarm...

xp yi kurduk dielm ardndan da dier diske vistayı kurdk, bu sekilde sorunsuz oluo mu? yoksa VistaBootPRO , EasyBCD 1.52 boot gibi programları yine kullanmak gerekio mu?..

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ilk önce vista kurarsan gerekmiyo , yani bende gerkmemişti

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
suruculeri her iki sistemede ayrı ayrı yuklemek gerekiyor mu?..

bişiy daa sormak istiorm, bunu denemis olan bikac kişiden ag uzerindeki bilgisayarları gorememe gibi garp sorunlarn olustuunu duydm?

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
sürücüleri her ikisinede yüklemek gerekiyo vista az da olsa kendisi yapıyo ama diğerleri yüklersin artık bende vistada tek ses kartını yüklüyorum gerisi yüklü oluyo zaten

vistada öyle bi ağ sorununa raslamadım xp ile bağlantıyı kendisi yapıyo tabiki paylaşımlar açık olduğu sürece

OLA!!!

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya makineyi yavaslatmaya ne gerek var vista görünümlü xp kur B) B)