HDMI to VGA

Bu konuyu okuyanlar

ecylan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Beyler bende VGA girişli bir led monitör var. Şu cihazı alarak telefonun görüntüsünü ekrana yansıtmak istiyorum:
Miracast Airplaytv Wifi Kablosuz Hdmı Görüntü Aktarım Cihazı 8388 - n11.com
Ancak bu cihaz HDMI çıkışlı. Yani monitörüme uygun değil. Bana HDMI'ı VGA'ya dönüştürecek bir aparat lazım.
Şu dönüştürücüyü buldum:
Hdmi To Vga Çevirici Kablo - Hdmı Vga Altın Uçlu - n11.com
Ancak bu seferde erkek olan görüntü aktarım cihazı yine erkek bir hdmi ile karşılaşıyor.
Dişi hdmi Dişi/erkek vga dönüştürücü bulamadım.
Acaba bu iki ürünü aldıktan sonra üçüncü bir dönüştürücü olarak dişi-dişi hdmi alsam bu kombinasyon işimi çözer mi?

ecylan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Hiç bilen yok mu?

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
S-Link ürünlerinden herhangi hdmı to vga ürünlerini alabilirsiniz.
Genellikle kaliteli ve uzun süreli iyi oluyor.
en az 60 TL'lik bir şeyler bakın.

ecylan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bir aralar bana da lazım olmuştu. Bulamamıştım ve sonrasında farklı bir sistem denedim.
Ancak bu işinizi görecek gibi.. Appa Vga To Hdmı Sesli Çevirici Dönüştürücü Kablo - n11.com
Ancak bu PC'nin VGA'sından aldığı sinyali HDMI olarak Televizyona göndererek VGA to HDMI olarak çalılıyor. Resimlerden ve açıklamadan anlaşılan budur. Ters olarak çalışır mı dersiniz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

S-Link ürünlerinden herhangi hdmı to vga ürünlerini alabilirsiniz.
Genellikle kaliteli ve uzun süreli iyi oluyor.
en az 60 TL'lik bir şeyler bakın.
Çok iyi diyorsunuz, lakin bulamadım. Bir link yazar mısınız?

Tahminime göre işimi çözen aparat budur ancak bu yurtdışında. Yurt içinde bu işi görecek aparat arıyorum.
Aliexpress Link

Veya sorunumu şöylede çözebilirim: Telefonun ekranını kablosuz olarak bu cihaz hariç veya vga portlu ne ile yansıtabilirim ?

Son düzenleme:

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
Vatan bilgisayarda 60 TL'YE var oradan bakabilirsin s-link ve dark ürünlerini alabilirsiniz.

ecylan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Beyler atladığım bir yer var mı diye kontrol etmenizi istiyorum. Resimde gördüğünüz 1. cihazı anlatmak gerekirse HDMI'dan sinyali alıyor mesela "laptopun ekranından" VGA'ya çevirip "projeksiyon" gibi cihazlara sinyali iletmek için kullanılıyor. Yani HDMI sinyalini alıyor VGA sinyaline dönüştürüp veriyor. 3. cihaz olan benim görüntü aktarma cihazımdanda HDMI sinyal çıkışı var tıpkı laptop ekranından sinyali almak gibi. Ben bu 2. ürün olan aparat ile ikisini birleştirirsem sorunum çözülüyor gibi görünüyor?

Ekli dosyalar

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    56.7 KB · Görüntüleme: 350

Eyuphanaksoyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben geçenlerde hdmi vga çevirici aldım başka bir laptop da deneyince gayet iyi çalıştığı halde kendi laptop um da deneyince algılamıyor daha önce laptop da hdmi girişi kullanarak televizyon bir şeyler izlemiştim (1050ti var).

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Bu aparatların çokta sağlıklı olduğunu düşünmüyorum, çünkü bende de çalışmadı. Düzgün olarak çalışanını bulmak çok zor.

Eyuphanaksoyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha eski bi laptopta gayet iyi çalışırken yeni nesil laptopta çalışmıyor aynı model laptopa sahip olan bi arkadaşım gayet iyi kullanabiliyorum diyor ama benim laptop farketmiyor model dell gaming 315