HDD' ye Dahil SSD Formatta Görünmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Sauhan Çağrı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar Lenovo y50-70 modelinde bir dizüstü bilgisayara sahibim. Performansından son derece memnun olduğum bilgisayarımı bir sorundan dolayı bilgisayarcıya götürdüğümde onlarda en kolay çözüm format atmakta bulmuşlar haliyle :D Format atıldıktan sonra oyunlarda ve genel olarak ciddi derece bir performans düşüşü oldu ve 1tb+8gb ssd olan diskimde SSD kısmı devre dışı kalmış yani ne biosta nede format bölümünde göremiyorum. Kendim format atmak istediğimde de bu bölüm görünmüyor yani hiç bir türlü ulaşamıyorum acaba çözümünü bilen biri yardımcı olabilir mi ? (Windows 10 Lisanslı)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Öncelikle driverlar yüklü mü ve güncel mi? Bir de bilgisayara sağ tıklayarak yönet deyin ve etkin olmayan disk var mı kontrol edin.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hibrit diskin var, hibritte o kısmı hdd kendisi kullanır zaten 8gb kısma windows kurmak mümkün değil. Bilgisayarın kullandıkça hızlanacak, sürekli kullanılan dosyaları hdd kendisi ssd kısmına atar o şekilde hızlanır, bu işleyiş otomatik gerçekleşir.

SSHD veya Hybrid sabit diskler

Sauhan Çağrı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Öncelikle driverlar yüklü mü ve güncel mi? Bir de bilgisayara sağ tıklayarak yönet deyin ve etkin olmayan disk var mı kontrol edin.

Şuan driverler güncel herhangi bir sıkıntı görünmüyor.

Hibrit diskin var, hibritte o kısmı hdd kendisi kullanır zaten 8gb kısma windows kurmak mümkün değil. Bilgisayarın kullandıkça hızlanacak, sürekli kullanılan dosyaları hdd kendisi ssd kısmına atar o şekilde hızlanır, bu işleyiş otomatik gerçekleşir.

SSHD veya Hybrid sabit diskler

8 gb ssd kısma sistem kurmanın bende mümkün olmadığını biliyorum fakat önceden ayrılmış olarak görünüyordu diye hatırlıyorum ve performansı çok çok iyiydi cihazın o yüzden bende bi danışayım dedim

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    162.3 KB · Görüntüleme: 436

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
SDD'ye mi windows kurmak istiyordun

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Görünmez o gördüğün başka birşeydir, attığım linki incele tanımı çalışma şekli orada da anlatılıyor.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Yeni birim oluşturmayı dene. Biosta da görmüyorsa kablo bağlantılarını kontrol et.