HDD sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


emrex42

Üyecik
Katılım
12 Mar 2012
Mesajlar
12
Puanları
1
Arkadaşlar 2011 yılında aldığım SSDsiz model lenovo Y570 laptopum var. Ben iki yıl kadar önce kendim SSD alarak DVD ROM u söküp oraya takmıştım ve sistemi buraya kurdum Diğer 750 GB HDD tamamını ise depolama birimi (D) yapmış idim. Allah var SSD çok güzel iş yapıyor gerçekten bi daha asla HDD almam (Param SSDye yeterse tabi
). Ancak D bölümü ise sürekli sorun çıkartıyor son zamanlarda çok yavaş çalışıyor. Bişey kopyalarken hatta silerken bile %30larda veya %70lerde takılıp kalıyor bilgisayarımı da kitliyor güç tuşu ile zorlu kapatmak zorunda kalıyorum. Son bi kaç gündür ise iyice arttı sıkıntılar mesela bilgisayarı başlattığımda D: bölümü gözükmüyor bazen. Velhasılı kelam şuanda bu zorluklar olsa da ulaşabiliyorum kendisine ama yanlış bişey yaparsam ölecek hiç ulaşamayacağım diye korkuyorum içindeki verileri en güvenli şekilde nasıl alabilirim? Bu kadar veriyi kopyalamaya çalışsam eminim ki takılacak hata verecek. Öncelikle tamir etmeye mi çalışayım? Başka bilgisayara mı takayım, hangi adımları izlemek gerekli? Yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
 

Görkem Say

Killing Monsters...
Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Nis 2017
Mesajlar
11,162
Puanları
113
Konum
Laurelindórinan
HDD de bad sector hatası var mı bir taratma yapmanızı öneririm.HDD den bu şekilde veri kurtarmak uğraştırıcı açıkçası.En önemli dosyalarınızı küçük küçük taşımanızı önerebilirim.Yeni HDD almanızın yolu gözükmüş :)
 
Üst
stat counter