Hdd ne almalıyım

Bu konuyu okuyanlar

sevenyears

Asistan
Reaksiyon puanı
2
beyler pc de wd green 500 gb var.hiç memnun kalmadım.2 yıldır kullanıyorum.dönüş hızı 5400 rpm olduğu için beş para etmezmiş.şimdi wd blue lar nasıl bi bilginiz varmı?birde blackler.seagete hiç kullanmadım ama çok merak ediyorum nasıldır?sesli çalışmasını istemiyorum ve bad sector olayındada güvenebileceğim bi model olmalı.sizin tavsiyeleriniz neler?oyun için kullanmak amacım sistemden de tam performans almak istiyorum.sdd alıcak bütcem yok saygılar...

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
7200RPM 32mb ön belekli herhangi bir marka modeli al. Aralarında uçurumlar yok.

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
1 tb dan aşağı alma , ileriye dönük olur. Günümüz oyunları 15-20 gb zaten. Kaldı ki en basitinden 720p film indiriyorsun 3-4 gb yer gidiyor.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
anakartın ne destekliyorsa ona göre alabileceğin en iyi modeli alacaksın. illa marka diyorsan wd nin black serisi vardı galiba test sonuçları bayağı iyiydi.

sevenyears

Asistan
Reaksiyon puanı
2
marka takıntım yok hocam.ssd olayınada girmek istemiyorum şimdiden.2 tane 500 lük alayım diyorum.birini harici olarak kullanırım diğerinede sistem kurarım.siz ne dersiniz?yoksa direk 1t mı alayım?yarın bigün partition sorunu olurda yedeklerimde uçar diye korkuyorum. geçenlerde partition magic ile başım çok ağrıdı ama şükür hellettim.neyse 2*500 mü yoksa 1t mı?seagete barracuda lar nasıl bi bilginiz varmı?yoksa wd black alıcam..

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
marka takıntım yok hocam.ssd olayınada girmek istemiyorum şimdiden.2 tane 500 lük alayım diyorum.birini harici olarak kullanırım diğerinede sistem kurarım.siz ne dersiniz?yoksa direk 1t mı alayım?yarın bigün partition sorunu olurda yedeklerimde uçar diye korkuyorum. geçenlerde partition magic ile başım çok ağrıdı ama şükür hellettim.neyse 2*500 mü yoksa 1t mı?seagete barracuda lar nasıl bi bilginiz varmı?yoksa wd black alıcam..
Bir tane 1 tb al.500 gb sistem için çok bence. :)

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
ssd al bence. ssd mi sattıma bin pişmanım :(

sevenyears

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bu arada anakartımda bu beyler.GA-P43T-ES3G gigabayt. sata 3 destekli dimi bu?

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Usb 3 destekli 2, 5" lik wd hdd lerden al. Bir sene once 1tb tasinabilir wd hdd aldim. Cok kullanisli ve stabil.zaten 2.5" den baska almamak gerek. Gurultu cok oluyor digerlerinde. 80 gb yer kaldi. Yeni bir tane daha alicam. Ssd lerde cok iyi su anda, kullanim amaci genelde isletim sistemi on yukleme suresini minimize etmek icin ideal.oyundan vazgecemeyenler icin de ssd vazgecilmez. Bunun haricinde uzun sureli depolama konusunda 2.5" hdd ler fiyat+performans acisindan cok uygun. Bir kac ay sonra ssdler f+p acisindan cok uygun olacaklar. Teknoloji hizla gelisiyor.

sevenyears

Asistan
Reaksiyon puanı
2
niye 2.5 hocam?3.5 larla arasında performans olarak ne fark var?ben 3.5 ları daha iyi diye biliyorum da.