HDD kurtarma yaparken aşırı uzun sürüyor

Bu konuyu okuyanlar

Fatieh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Harddiskim raw oldu bende diskinternals programıyla recovery yapıyorum. Ama çok uzun sürüyor. Bütün dosyaları kurtarmak istiyorum. Daha kısa sürecek bir recovery için hangi programı kullanmalıyım?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
donanım bileşenlerine (hddnin eski olması büyük faktör) kurtarılacak dosya boyutu her şeyi değiştirir ,kendim örnek vereyim 800 gblık veri için 1 hafta pc yi kapatmadığımı biliyorum.

Fatieh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende ne kadar veri olduğunu hatırlamıyorum. Tanıdığımın hddsi. Sıkıntı yok kurtarabilirim verileri ama pc ye güvenmiyorum. Pc dizüstü ve şarjda kalması gerekiyor. Şarj aleti öyle bir ısınıyor ki (tam şarj olunca soğuyor) güvenemiyorum. Bide bugün başlattım sabah saatlerinde pc yüksek ısıdan kendini kapattı başka bir bilgisayarda denemem gerekiyor galiba.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca virtualbox var bende içinde pardus var sonuçta o da linux. Ama oradada sadece contents diye bir klasör çıkıyor o kadar başka hiçbir şey yok

schmerzlichschön

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selamlar dostum. Ben genelde recuva kullanıyorum. Tabi Allah'a şükür böyle bir durumla karşılaşmadım en son 120gblık eski bir hddin içindeki 20gb fotoğrafı kurtarmam 5 saat gibi sürdü. Şahsen memnunum bu programdan. Ancak bu arkadaşlar hdddeki dosyaların yerini bilmediğinden pekala bulması ve kurtarmasının uzun sürmesi muhtemeldir. Saygılar.