HDD görünmüyor

Bu konuyu okuyanlar

spirit2371

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harici Hdd Mi biçimlendirmek istedim ama biçimlendirme yarıda iken elektrik kesildi ve geldiğinde, bilgisayarı açtığımda hdd nin ışığı yanıyordu ama bilgisayarda gözükmüyor ne yapabilirim ??:(:(:(

Disk yönetimin de filan Hiç bir yerde görünmüyor. Başka bilgisayara da taktım yine görmedi. Işığı yanıyor. Hatta bir Mac te üzerine sistem kurarak kurtarmaya çalıştım, yalandan bir disk 0 ismi var, kapasitesi göründü ama işlem butonları pasif işlevsiz halde görünüyor. Ayrıca disk açıklaması olarak Apple disk image, bağlantı yolu olarak ta disk görüntüsü yazıyor. Kurtarmaya Biri yardım edebilir mi acaba.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Disk Eski sata HDD ise çalıştığı zaman kafa atma sesi var mı? dinlediğin zaman çalışma sesi normal geliyor mu? SSD ise gitmiştir.

spirit2371

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlginiz için teşekkür ederim. Hayır diskte hiç ses yok sadece ışığı yanıyor. Ve de dediğiniz gibi SSD.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Ozaman geçmiş olsun hocam. Garantisi var ise getir geri ver ama yoksa yenisini almak zorundasın.

spirit2371

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bir de Linux altında bakın o diske en azından tüm sorular için yanıt bulursunuz, harici hdd yi kutusundan çıkartın direkt disk olarak sisteme bağlayın çünkü kutu içinde de bir elektronik kart var ve sıkıntıyı o da yapıyor olabilir. (=