HDD BIOS Ayarlarında Görünüyor Disk Yönetiminde Görünmüyor

Bu konuyu okuyanlar

emreex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir dahili 1tb hdd aldım. Yeni olduğundan hdd bilgisayarımda gözükmüyordu. Disk yönetiminden bilgisayarımda gözükmesi için harf atayacaktım. Youtube da bir video yardımıyla yapıyordum bu işlemi. ilk önce dinamik disk olarak ayarladı eleman, sonrasında temel diske çevirecekti. bende aynı işlemi uygulayacaktım ki dinamik diski seçtim bilgisayar dondu. Uzun beklemeler sonucunda bir sonuç alamayınca bilgisayarın kapatma düğmesine basılı tutup bilgisayarı kapatıp açtım. Siyah ekran hatasıyla karşılaştım. Hddyi söktüğümde bilgisayar normal bir şekilde açıldı.

Hddyi bağlayınca siyah ekranda noktalar dönüp duruyor pc açılmıyor. Biosta hdd gözüküyor. Düzeltmenin bir yolu var mıdır ?

—————

An itibariyle format atma ekranında diski bicimlendireyim dedim fakat diskin boyutu 0mb gözüküyor.

Son düzenleme:

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Çalışan harddiski söküp sadece yeni harddiskle deneyin bir de.

emreex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çalışan harddiski söküp sadece yeni harddiskle deneyin bir de.
Denedim ama disk biçimlendirme ekranina da giremiyorum artık. Format ekranında şimdi kur dedim bekletiyor sadece. Başka sata portuna taktım fayda etmedi.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
HKBoot, kurulum gerektirmeyen dvd veya usb medyasından çalışturabileceğiniz windows 10 ve windows 8 çalışmasıdır. iso formatında olan dosyayı bilgisayarınıza indirin, DVD veya USB medyasına yazın. HKBoot ile birlikte yararlı uygulamalarda gelmektedir. Windows şifre sıfırlama, disk yönetim araçları (Patition Guru, Active@ KillDisk, Paragon Hard Disk manager gibi), Ram test uygulaması, Norton Ghost, Acronis True image, antivirüs ve malware tarama araçları, ekran görüntüsü alma, medya oynatma, tarayıcı, veri kurtarma vb. araçlar sistem ile birlikte gelir. Sonuç olarak kurulum yapmadan windows 8 ve windows 10 kullanabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınızda yazılımsal bir sorun oldu ve açılmıyor. Bu ya da benzeri bir live sistem ile sisteminize erişebilir, verilerinizi yedekleyebilir, virüs taraması yaptırabilir, yedek alabilir veya yedek yükleyebilir, veri kurtarabilir veya benzeri işlemler yapabilirsiniz.
Bununla bir deneyin. İşe yarayabilir.

emreex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yarin öğlen saatlerinde denerim artık bütün gece çözüm aradım bayılma noktasina geldim an itibariyle. Denediğimde sonuçları paylaşırım. Yardımın için teşekkür ederim.

emreex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediklerinizi uygulamadan önce format ekranindan bir kez daha diske ulaşıp silmeye çalıştım ve başarılı oldum. Hdd artık disk yönetiminde gözüküyordu ancak dosya sistemi raw olarak gözüküyordu. Ntfs olarak biçimlendirmeye çalıştım. Her denemem başarısızlıkla sonuçlanınca artık pes ettim. İade etmeye karar verdim. Yardım önerileri için tekrar teşekkürler.