Hdd aktiflik ışığı sürekli yanıyor

Bu konuyu okuyanlar

ErayCatak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar, vatan bilgisayarda toplattırdığım kasanın power ve hdd aktiflik ışığı sanırım ters bağlanmış, powerdeki mavi led yanıp sönüyor ama hdd aktiflik ışığı sürekli yanıyor. Hangi kabloların yerini değitirmem lazım acaba?
Anakartım msi h110m pro vd kasam zalman r1
Şuanki bağlantı resimdeki gibi.
20170205_214633.jpg

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Fotoğraftan net anlaşılmıyor fakat anakartınızın kitapçığında herşey detaylıca gösterilmiştir. Ona bakarak değiştirme yapabilirsiniz. Kasadan gelen kabloların üzerindede hangisi nedir diye yazar.
--- Gönderi Güncellendi ---
Fotoğrafa göre de sol alt köşedeki kabloyu beyaz kablo sola gelecek şekilde takıp deneyin. En doğru şekli kitapçıktan kontrol etmektir.

ErayCatak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fotoğraftan net anlaşılmıyor fakat anakartınızın kitapçığında herşey detaylıca gösterilmiştir. Ona bakarak değiştirme yapabilirsiniz. Kasadan gelen kabloların üzerindede hangisi nedir diye yazar.
--- Gönderi Güncellendi ---
Fotoğrafa göre de sol alt köşedeki kabloyu beyaz kablo sola gelecek şekilde takıp deneyin. En doğru şekli kitapçıktan kontrol etmektir.
Yok hocam yer değiştirince hiç yanmadı ışık. Anakartın kutusunda şöyle birşey buldum ama anlayamadım neyi nereye takacağımı bilgisayar parçalarıyla çok aram yoktur. Siz bu kağıda bakarak söyler misiniz hangilerin yerlerini değiştireyim
20170206_033144.jpg

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Hdd okuma ve yazma yaptigi surece yanar. Pc nin sorunu yok.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Sol taraftaki yeşil-beyaz ve kırmızı-beyaz kabloların yerini değiştir.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Hdd nin isiginin kablosunu cekse bile sadece isigi yanmaz. Hdd dedigim gibi hdd okuma yazma yaptigindan yaniyor o isik. Benim laptobumdada var...

Son mesajlar