Hazır sistem mi yoksa toplama mı? Hangisini tavsiye edersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

JRComandS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bende bi leptop bir de masaüstü var ikiside öldü bilgisayarların. Bende yeni bi bilgisayar almayı düşünüyorum.Sizce yeni bi bilgisayarmı alayım yoksa toplayayımmı hangisi daha çok işime gelir Kar-Zarar Olarak ? Birde bilgisayarda oyunun kasmaması için ne kadar ekran kartı ve ne kadar ram olması gerek? Kusura bakmayın bu tür konuları pek bilmem.

assasainturk

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Hocam bütçenizi kullanım amacınızı yazmamışsınız nasıl bir öneri verebiliriz ki size

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Toplamak daha avantajlı olur ve istediğine göre parça koyarsın ya da ihtiyacına göre. Ne oynayacaksın , ve bütçen ne kadar.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Beyler bende bi leptop bir de masaüstü var ikiside öldü bilgisayarların. Bende yeni bi bilgisayar almayı düşünüyorum.Sizce yeni bi bilgisayarmı alayım yoksa toplayayımmı hangisi daha çok işime gelir Kar-Zarar Olarak ? Birde bilgisayarda oyunun kasmaması için ne kadar ekran kartı ve ne kadar ram olması gerek? Kusura bakmayın bu tür konuları pek bilmem.

Bütçenize göre değişiklik gösterebilir, bazı sınırlı bütçeler için hazır toplanmış uygun bilgisayarlar varken üst düzey bilgisayarlar için hazır toplanmış şişirme bilgisayarlar da var. Dolayısıyla bütçeyi ve şartları yazarsanız daha net bilgi verebiliriz.

JRComandS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toplamak daha avantajlı olur ve istediğine göre parça koyarsın ya da ihtiyacına göre. Ne oynayacaksın , ve bütçen ne kadar.
Bütçem 4000 kadar vede oynamak istediğim oyunlar PUBG , Medieval veya world of tanks

JRComandS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saolun teşekkürler birde bana ekran kartı veya neler alabileceğim hakkında yardım edebilirmisiniz ? Bu tür konularda çok fransızım adlarını falan bilmem hiç kusura bakmayın tekrardan

JRComandS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saol teşekkür ederim birde bu saydığın özellikte bir leptop bulma şansımız varmı peki ? Yani bu düzeyde oyun leptoplarıda varmı ? Bide leptopun ısınmasını nasıl önlerim ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Saol teşekkür ederim birde bu saydığın özellikte bir leptop bulma şansımız varmı peki ? Yani bu düzeyde oyun leptoplarıda varmı ? Bide leptopun ısınmasını nasıl önlerim ?
Bu özellikte bir Laptop 6400 TL den başlar :) Laptop olduğu için performansı da fazla olmasada masaüstüne göre daha düşük olacak ayrıca. Imkanin varsa masaüstü al.

JRComandS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu özellikte bir Laptop 6400 TL den başlar :) Laptop olduğu için performansı da fazla olmasada masaüstüne göre daha düşük olacak ayrıca. Imkanin varsa masaüstü al.
Peki bu düzeyde bi masaüstü bilgisayar düzdüm artık bu tür oyunlarda veya normal kullanımda tamam artık sıkıntı olmaz bilgisayarım iyi diyebilirmiyim ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki bu düzeyde bi masaüstü bilgisayar düzdüm artık bu tür oyunlarda veya normal kullanımda tamam artık sıkıntı olmaz bilgisayarım iyi diyebilirmiyim ?
Istedigin bütün oyunları ultra ayarlarda oynarsın. Uzun yıllar götürecek bir sistem ayrıca update edilmeye de çok açık.

fbilker1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

SSD yi sonraki plana bırakıp işlemci olarak 1600 tercih etmeniz hem performans olarak çok daha fazlasını sunacaktır hemde ileriye dönük bir hamle olacaktır..

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.2GHz 19MB Önbellek 65W 6 Çekirdek İşlemci (1 x 912,02TL)
Anakart: Asus PRIME B350M-K AMD B350 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)MHz Sata 3 M.2 USB 3.1 mATX Anakart (1 x 364,34TL)
Ram: AData Premier AD4U213338G15-S 8GB DDR4 2133MHz U-DIMM CL15 Bellek (1 x 399,6TL)
Ekran kartı: Asus GTX 1060 TURBO-GTX 1060-6G 6 GB Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı (1 x 1.852,24TL)
Sabit disk: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM010 3.5 (1 x 168,93TL)
Kasa: Corsair Carbide CC-9020113-EU 100R Mid Tower VS600 80+ 600W Siyah Kasa (1 x 427,41TL)

Toplam Fiyat: 4.124,54 TL (KDV Dahil)

incehesap.com PC Toplama Sihirbazı

madyesia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Youtubede ki bu işle uğraşan bazı kanalları inceleyebilirsin. Toplanaman her türlü faydana olacaktır.