Haydi SDN! Van'a Yardım!

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar, deprem her insanın ansızın başına gelebilecek bir şey. Nerede, nasıl ne zaman olacağını hiç kimse bilemiyor, bence bilemeyecekte. Depremi durduramayabiliriz, ama yaraların daha fazla kanamasını, çocukların daha fazla ağlamasını önleyebiliriz. Tüm üyelerimizin ne kadar duyarlı olduklarını biliyorum, yardım edeceğinizden, sizin sayenizde ağlayan bir çocuğun tebessüm edeceğinden eminim..

Sizlerinde okuduğu gibi, MNG Kargo ve PTT Kargo Van belediyesine göndereceğiniz eşyalardan ücret almayacak. En çok ihtiyaç duyulan şey bildiğiniz gibi bebek maması ve battaniye. Evimizde 10 tane varsa, 2 taneyi göndermenizi rica ediyorum. Belki Cehenneme gitmenizi engelleyecek iki battaniye olur, Allah bilir.

Mesaj göndererek 5 TL Yardım yapabileceğiniz numara 2930. AKUT yazıp göndermeniz yeterlidir.

Haydi SDN! Göster Farkını. İnsanlık Kardeşliktir.

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kızılay ve Akut'tan başka şaşmamak lazım bence

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Akut ve Kızılaydan şaşılmamalı bence.

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
sms attım

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
herkes yardım elini uzatmalı. bizim okulda arkadaşlarla yardım toplayıp Van'a yolladık bugün...

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Kadiköy belediyesi her türlü yardımı kabul ediyor. yiyecek içecek elbise yorgan yastık ne varsa kolilere koyup verebilirsiniz

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
pkknın derneği denilen bir derneğin reklamını nasıl oluyorda böyle bir sitede yapabiliyorsunuz ayıp sdn ye hiç yakışmayan bir hareket

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Etmiyorum etmicem ! Tır taşlayan insanlara yardımmı edilir . içindeki şoförün haline acıdım ya !

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Yardım etmek konusunda olumsuz yorum yapan arkadaşları sessizce kınıyorum. Tabi yardım yaparken adresi şaşırmamak gerek. Başta Akut, Başbakanlık fonu ve Kızılay a gönderin. Ben Akut a gönderdim mesela.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Etmiyorum etmicem ! Tır taşlayan insanlara yardımmı edilir . içindeki şoförün haline acıdım ya !

O değil de, depremin her an olabileceği bir yerde yaşayan birinin bunları söylemesi tuhaf. Yarın öbür gün, bu deprem İstanbul'da olsa eminim Van'lılar sana yardım edecektir. Umarım fikirlerin o zaman değişir..

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16

etmezsen etme zorla yaptırıyoruz sanki.

zaten içinden gelmiyosada yapma yapdığın yardım bişeye benzemez o zmn...

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
"Ömrü hayatımda duyduğum en anlamlı söz oldu bu. Ağlaya ağlaya yazıyorum bunları... Deprem olur olmaz Van'a kazak, bot, mont gibi eşyalar gönderirken montun cebine "Geçmiş olsun kardeşim, ben de Gölcük'te senin şu an yaşadıklarını yaşadım. Maddi-manevi ne sıkıntın olursa bana 05xxxxxxxxx numaralı telefondan ulaşabilirsin, hiç çekinme" yazılı bir kağıt koyulduğundan 3 gün sonra gelen mesaj: "Allah razı olsun kardeşim. Şu an gönderdiğin montla ısınıyorum. Sana söz bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım"

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

ekşi sözlükte yer alan bir mesaj çok şey ifade ediyor...

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
genelleme yapmak yanlış, sonuç itibarı ile oradaki vatandaşlarımızın yardıma ihtiyacı var.Yarın burda da olur onlarda bana eder mantığı ile değil de sadece insan oldukları yardım etmemiz gerekir.Somalide olduğu gibi.

cirit09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes insanlığını yapsın da gerisi boş.