Hayattan Zevk Alabilmek

Bu konuyu okuyanlar

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar Merhaba,

Çok karamsar biriyim. Ayrıca fazlasıyla içime dönük. Bir şeylerle uğraşayım diyorum hiç bir anlamı olmuyor. Mutlu olamıyorum. Herşey yolundayken de böyle, yolunda olmadığı zamanda. Gülemiyorum, sevinemiyorum. Biriyle tanıştım 1 ay kadar beraberdik çok iyi gelmişti bu bana ancak bu mizacım yüzünden olmayacağını bildirdi ve gitti. Şu an eskisinden de kötüyüm. Günlerdir yataktan çıkmama isteği var yemek bile yemedim ilk 2 gün. Her şey muamma şu an benim için. Çaresizlikten buraya geldim, bir şeyler karaladım. Dinim olmasa hiç düşünmeden çoktan intihar ederdim. Başkalarına bakıyorum şen şakrak hepsi. Ben neden böyle olamıyorum diye kızıyorum kendime. Nedir bu yaşama sevincin formülü?

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bu hayatta mutlu olabilmen için ne olursa olsun olumlu düşünmen lazım en çok ta küçük şeylerden mutlu olabilmeyi bilmen lazım.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Hep aynı kafa. Nasıl değişecek bilmiyorum...

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Adaletini ver bana dünya ! ....

Abdülkadir123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Formül basit para=mutluluk. Paran olsa kızda gelir değişik hobiler falan boş vaktin olmaz. Paran var ama hala canın sıkılıyorsa cebindeki akrepten kurtul.

İsyankar97

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Valla aynıyız senle

Asosyalim,Ezigim,işsiz ve vasifsizim.

Ömrum yatakta geciyor.

Aşiri uyuyorum

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Allah size kolaylık versin.Silkelenin ya azcık kalkın ya ayağa birileri sizin mezajlarınıza cevap veriyor düzgü ce ilgi gösterip ciddiye alıyor diye şımarıyorsunuz sizin kendinizden yaşlarca küçük birinden fırça hakaret yemeniz lazım ki düzelin kendinize gelin kaç yaşında adamlar yok yataktan çıkamıyorum yok hissisizim.1 ay sonra terketmişmiş terl eder tabi bıraktıktan sonra ağlayıp ah vah etmek kolay tabi önemli olan elinde tutmak için gösterdiğin çaba insanın kendisine saygısı olur hiş olmazsa içindeki potansiyele saygısı olur da bu ben değilim diyebilir degol git kendini meraya bayıra çayıra at mallar gibi bağıra bağıra koş ne bileyim çık dışarı burnuna terli yorgan kokusu değilde hiç olmazsa egzozlu tuzlu denizli istanbul kokusu gelsin bi plan yap hayata dair en azından bir şeyler için çabala gelip burda boş boş yazıp durma gerekirse kendini toparlayana kadar ban iste yap bir şeyler bir amacın olsun öfff ne dellendim ha

---- Mesajlar birleştirildi ----

Formül basit para=mutluluk. Paran olsa kızda gelir değişik hobiler falan boş vaktin olmaz. Paran var ama hala canın sıkılıyorsa cebindeki akrepten kurtul.
Paraya gelen kızdan hayır gelmez.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
dostum sizden bin kat beter durumda inanın milyonlarca insan vardır... bu kaçıncı bilmiyorum ama forumda böyle karamsar olanların sayısı çok geldi bana! yav kendinize gelin hakkaten, karamsarlık bulaşıcı mıdır nedir, bi gün biri diğer gün biri .. :)

güzel bir duş alın, elinizi yüzünüzü yıkayın sonra da eksiklerim neler, nerelerde yanlış yapıyorum diye bi kendinizle münazara yapın. hayatın anlamını araştırın, neden çalışmak zorunda olduğumuzu, neden aile kurmak zorunda olduğumuzu, neden erkek yaratıldığımızı (erkeklik reislik sorumlulukları yükler insana!), ve şimdi değişim üzerine yeni bir hayat için kıyameti koparmaya kendinizi hazır edin :D

kalkın ve ayağa savaşın, yatıp pes etmeyin, vazgeçmeyin... siz vazgeçmez iseniz Allah mutlaka size yardım edecektir.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Allah size kolaylık versin.Silkelenin ya azcık kalkın ya ayağa birileri sizin mezajlarınıza cevap veriyor düzgü ce ilgi gösterip ciddiye alıyor diye şımarıyorsunuz sizin kendinizden yaşlarca küçük birinden fırça hakaret yemeniz lazım ki düzelin kendinize gelin kaç yaşında adamlar yok yataktan çıkamıyorum yok hissisizim.1 ay sonra terketmişmiş terl eder tabi bıraktıktan sonra ağlayıp ah vah etmek kolay tabi önemli olan elinde tutmak için gösterdiğin çaba insanın kendisine saygısı olur hiş olmazsa içindeki potansiyele saygısı olur da bu ben değilim diyebilir degol git kendini meraya bayıra çayıra at mallar gibi bağıra bağıra koş ne bileyim çık dışarı burnuna terli yorgan kokusu değilde hiç olmazsa egzozlu tuzlu denizli istanbul kokusu gelsin bi plan yap hayata dair en azından bir şeyler için çabala gelip burda boş boş yazıp durma gerekirse kendini toparlayana kadar ban iste yap bir şeyler bir amacın olsun öfff ne dellendim ha

Paraya gelen kızdan hayır gelmez.
İlk mesajın doğrı ikincisi değil. Silkelensen kendine gelsende devlet bir daha vurur gene düşersin.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Bana iyi gelen insanlarla birlikte olduğum zaman mutluyum. Seni yoran, tehlikeye atan, çıkarcı insanlardan uzak olduğunda zaten hayattan zevk alıyorsun. Bir önerim insanlara, hayvanlara yardım etmen yaya yolunda karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaşlılara, komşumun elindeki fazla alışveriş poşetin taşıdığımda bile insanların sana teşekkür etmesi tebessüm etmesi bir mutluluk :) bence

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Sevenin olursa daha kolay ama olmaz ise tek yapman gereken direnmek asla yıkılmamak ki bu çok zor sadece yaşayan bilir bunu her şeye karşı böyle durmak zorundasın yoksa direk intihar edersin. Zaten unutmayın İNSAN ZAYIF OLDUĞU İÇİN DEĞİL HER ZAMAN GÜÇLÜ KALMAK ZORUNDA OLDUĞU İÇİN AĞLAR...

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İnsan mutluluğunu da mutsuzluğunu da kendi yaratıp ortaya koyan bir varlık, birinin gittiğinden bahsediyorsun bu durumda mutlu olmalısın. Ne o şaşırdın mı? şaşırmış olmalısın... Öyle ki bu durumda çoğu kişi gibi sende mutsuzluktan, karamsarlıktan yana yapıyorsun tercihini. Ama yanlış yapıyorsun işte. Mutlu ol, zira yanlış insanlar hayatının içinde zaten varolmayacaklar. Doğru insanı keşfettiğin an hayat yolculuğuna dahil olacak ve yine onunla beraber devam edeceksin her şeye. Bazen düşünmediğin tarafları düşünmen, bakmadığın boyutlardan ya da yaklaşmadığın açılardan inceleyip analiz edersen içinde yaşadığın durumu, bunun devamında gün geçtikçe yaptığının ne kadar mantıklı olduğunu geçmişinde ise hataların olduğunu fark edeceksin. Şimdi sadece biraz gülümsemeyi dene. = ))

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
V
Arkadaşlar Merhaba,

Çok karamsar biriyim. Ayrıca fazlasıyla içime dönük. Bir şeylerle uğraşayım diyorum hiç bir anlamı olmuyor. Mutlu olamıyorum. Herşey yolundayken de böyle, yolunda olmadığı zamanda. Gülemiyorum, sevinemiyorum. Biriyle tanıştım 1 ay kadar beraberdik çok iyi gelmişti bu bana ancak bu mizacım yüzünden olmayacağını bildirdi ve gitti. Şu an eskisinden de kötüyüm. Günlerdir yataktan çıkmama isteği var yemek bile yemedim ilk 2 gün. Her şey muamma şu an benim için. Çaresizlikten buraya geldim, bir şeyler karaladım. Dinim olmasa hiç düşünmeden çoktan intihar ederdim. Başkalarına bakıyorum şen şakrak hepsi. Ben neden böyle olamıyorum diye kızıyorum kendime. Nedir bu yaşama sevincin formülü?
Valla sende olan şeyler bende kalmadı. İntihat etmememin tek sebebi şuan annem. O olmasa düşünmeden atlarım aşağı.

V
Arkadaşlar Merhaba,

Valla sende olan şeyler bende kalmadı. İntihat etmememin tek sebebi şuan annem. O olmasa düşünmeden atlarım aşağı.

Son düzenleme: