Hayat nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Hayat tecrübesi bizlere ne öğrettiyse o da hayatın kolay ve hiçbir şeyin bedava olmadığıdır.
Hayat zordur.inanılmaz derecede zordur.bununla birlikte her şey de mümkündür.bitmez mücadeledir.var olma savaşıdır. Bu savaşta insan kendini kanıtlamalı başarmalı kutsal bir hedefe odaklanmalı.
Hayat basit bir şey olamaz .öyle olduğu gibi algılanmaz muhakkak ki sandığımızdan bildiğimizden derini olmalıdır. Hayat başlı başına bir zorluk bir yarış. Çözülmesi gereken bir gizem ödenmesi gereken bir bedel ulaşılması gereken bir hedeftir.
Hayat olduğu gibi bırakılacak dercede basit sade olağan olamaz olmamalı..
Inançta inanmak isteyenler için yeterince ışık, istemeyenler için onları kör etmeye yetecek kadarda karanlık vardır...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Güzel anlatmışsın :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Hayat Hayat türküsü adlı dizide dedesi yaşında adamla evlendirilen küçük kızın adı...

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bir sela ile başlayıp bir sela ile biten bir kurmacadır

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Hayat; bir hayaldir...

Reaksiyon puanı
617
Hayat benim icin bi satrançtır. Önemli ve daha az önemli insanlar vardır. Bazen kaybeder bazen kazanırsın. Ve birgün yanlız kalırsın.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Fazla klişe olacak ama benim için hayat bir sınav yeridir. Sevgimiz ile insanlar ile ve hatta kendimiz ile.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hayat saçma sapan bir şeydir anlamsızdır boş bir şeydir

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Fazla klişe olacak ama benim için hayat bir sınav yeridir. Sevgimiz ile insanlar ile ve hatta kendimiz ile.
Yani hayat sevdiklerimizle beraber bir imtihan yeridir :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aynen öyle sırf bunun için insanların birbiriyle savaştığı geçici yerdir.

Aynen öyle sırf bunun için insanların birbiriyle savaştığı
Güzel anlatmışsın :)
Teşekkürler :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
68
Bence Hayatın ne olduğunu söylemek için ne dil uygundur ne de insanın hayalleri.Hayatı kısıtlayamayız sürekli devam eden bir süreç sonuçta

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Bence Hayatın ne olduğunu söylemek için ne dil uygundur ne de insanın hayalleri.Hayatı kısıtlayamayız sürekli devam eden bir süreç sonuçta

İşte biz buna imtihan yaşadıklarımıza bir sınav süreci diyoruz hayat bizi kısıtlamıyor çünkü bu hayatın bir görevi.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bir sela ile başlayıp bir sela ile biten bir kurmacadır
Hayat sela ile değil ezan ile başlar sela ile biter önce onu bilmeni isterim.Kurmaca kelimesini hangi mantıkla söyledin bilmiyorum fakat bu hayatta hiç birşey kurmaca değildir.bu konuda yorum yaparken dikkat etmek gerekir zira söylediklerimizin nerelere gideceğini iyi görmek bilmek gerekir

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Hayat sela ile değil ezan ile başlar sela ile biter önce onu bilmeni isterim.Kurmaca kelimesini hangi mantıkla söyledin bilmiyorum fakat bu hayatta hiç birşey kurmaca değildir.bu konuda yorum yaparken dikkat etmek gerekir zira söylediklerimizin nerelere gideceğini iyi görmek bilmek gerekir
Kelimeler önemlidir haklısınız ancak cümlede söylenmek istenen şey anlaşılıyor.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
hayat tek kelimeyle açıkalayacağım
hayat => hayattır :D

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Amaçları ve idealleri doğrultusunda insanın, kendi sembolünü bu meşakkatli yolda oluşturması ve bu simgeyi oluştururken karakteri ve kişilik özelliklerinden bir gram taviz vermemesidir. Aynı zamanda her şeye rağmen yaşamanın güzel hali, şükretmenin imkan sağladığı zaman dilimi, tüm eleme rağmen pozitif olabilmeyi başaranların, yaşamlarını sürdürenlerin ikamet ettiği zaman yolculuğu.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bu hayatta adalet yok sanki

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Bu hayatta adalet yok sanki
İnsan ister istemez Adalet nereye gitti? Diyor... evet hayat adaletli değil acımasız ve Çetin. Zayıf düşersen elinden tutan olmaz bu nokta da bize güçlü ol der güçlü olmayı öğretir.

spotify:artist:2ye2Wgw4gimLv2eAKyk1NB
bunu dinlemek hayattır...
Kaynak: https://open.spotify.com/artist/2ye2Wgw4gimLv2eAKyk1NB
Sizin hayatınızın anlamı "metallica" sanki :D
Gerçi benimde sizden kalır yanım yok benim hayatımın anlamı "Linkin Park" :)

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İnsan ister istemez Adalet nereye gitti? Diyor... evet hayat adaletli değil acımasız ve Çetin. Zayıf düşersen elinden tutan olmaz bu nokta da bize güçlü ol der güçlü olmayı öğretir.

Gardımızı indirmemek gerekiyor bazı insanlar zayıf yönleri avantaja çeviriyor Öncelikle Kendi Adaletimizin garantisini sağlamamız gerekiyor

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
spotify:artist:2ye2Wgw4gimLv2eAKyk1NB
bunu dinlemek hayattır...
Kaynak: https://open.spotify.com/artist/2ye2Wgw4gimLv2eAKyk1NB
Sizin hayatınızın anlamı "metalica" sanki :D
Gerçi benimde sizden kalır yanım yok benim hayatımın anlamı "Linkin
Gardımızı indirmemek gerekiyor bazı insanlar zayıf yönleri avantaja çeviriyor Öncelikle Kendi Adaletimizin garantisini sağlamamız gerekiyor

Bu bağlamda kendimizi kimsenin yönetmesine izin vermemeli. Bu bizleri tutsak yapar. Her insan kendi adaletini sağlamaya çalışsa asayiş olmaz ve bu da adil olmaz. Yine de adaletten umudu kesmemeliyiz.

siriusblackstr

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Amélié dizisinde bir kesit var.. Hatta bu kesit Sagopa Kajmer'in "Baatıl Rhyme" parçasının son kısmında da vardır.. "hayat asla sahnelenemeyecek bir oyunun sonsuz tekrarından ibarettir." işte hayat budur..

Reaksiyon puanı
2,554
Benim için hayatın bir anlamı kalmadı sürenin dolmasını bekliyorum sadece

Reaksiyon puanı
2,554
O süre dolarken başkalarına göre değil de kendinize göre anlamdırabilirseniz hayat daha yaşanır hâle gelir sizin için.
Hem kendime göre hem başkarına göre nasıl olursa olsun anlamı kalmadı hiçbişeyin hiçbişey mutluluk ve zevk vermiyor artık şuan sıkıntıdan resmen çalışıyorum zaman geçsin diye hemde ne kadar kazanacağımı bilmediğim bir işte sürekli buraya maddi olarak bakma diyorlar yani vereceği 1 aylık en fazla 400tl 100 yol desen 300 kalıyor 170 öğrenim kredisi borcu desen kalıyor 130 bu iyimser tablo tabi.