Hattınız Maximum Ne Kadar Hız Kaldırıyor

Bu konuyu okuyanlar

Sezerg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim tarifem 16 mbps adsl ilk gün 11 mbps aldım sonra 3 e düştü vodafone a söyledim şu anda 7 mbps alıyorum. fotodaki maksimum hız baştan 5100 dü telekomcu geldi 15000 civarına çıkarttı download da 4 te sınırlanmıştı o da 8 e sabitlendi ondan sonra 7 mbps almaya başladım. şimdi benim sormak istediğim 7 mbpsden fazla alabilir miyim? alsam sık sık kopma olur mu?

Ekli dosyalar

• 20180919_120418-1024x768.jpg
    20180919_120418-1024x768.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 714

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
764
Benim tarifem 16 mbps adsl ilk gün 11 mbps aldım sonra 3 e düştü vodafone a söyledim şu anda 7 mbps alıyorum. fotodaki maksimum hız baştan 5100 dü telekomcu geldi 15000 civarına çıkarttı download da 4 te sınırlanmıştı o da 8 e sabitlendi ondan sonra 7 mbps almaya başladım. şimdi benim sormak istediğim 7 mbpsden fazla alabilir miyim? alsam sık sık kopma olur mu?

10-11 mbit alır gözüküyorda aslında zayıflaman filan güzel hattında gene problem var vdsl geçiş talebinde bulun değerlerin düzelebilir.

muratbey16

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Adsız.png

adsl den vdsl ye yenı gectım bılgılendırmenı beklıyorum

oznzkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam 1 ay kaldı tahattütüm bitecek ama şimdiden geçmek istiyorum, cayma bedellerini karşılıyorlar biliyorsunuz, değerlere bakarak ne önerirsiniz?
Sorgulama sitelerinde millenicomda 85, turknette 35, türk telekomda fibernet, superonlineda adsl gözüküyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    30.3 KB · Görüntüleme: 535

hkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hatd.PNG

interneti yeni bağlattım. turknetten. başvuruyu yaparken 24 mbps e kadar vdsl verebileceklerini söylediler. bende vdsl paket ile abonelik başlattım. ama kurulumun yapıldığı gün tt ekibi tarafından aranarak bulunduğum bölgede vdsl hizmet alamayacağım söylendi. bende adsl pakete geçiş yaptım ve haftalarca tt nin aktivasyonu yapmasını bekledim. her neyse geçen hafta internete ilk erişimimi yapabildim. turknet tarafından 20 30 gün sonra tekrar arayın vdsl e geçişinizi yapalım dediler. 20-24 mbps hız alabilir miyim sizce. ona göre önümüz ay vdsl e geçiş yapmayı düşünüyorum.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
764
Ekli dosyayı görüntüle 52624
interneti yeni bağlattım. turknetten. başvuruyu yaparken 24 mbps e kadar vdsl verebileceklerini söylediler. bende vdsl paket ile abonelik başlattım. ama kurulumun yapıldığı gün tt ekibi tarafından aranarak bulunduğum bölgede vdsl hizmet alamayacağım söylendi. bende adsl pakete geçiş yaptım ve haftalarca tt nin aktivasyonu yapmasını bekledim. her neyse geçen hafta internete ilk erişimimi yapabildim. turknet tarafından 20 30 gün sonra tekrar arayın vdsl e geçişinizi yapalım dediler. 20-24 mbps hız alabilir miyim sizce. ona göre önümüz ay vdsl e geçiş yapmayı düşünüyorum.

Zayıflamadan dolayı alamaz gibi duruyor ama alabilirde 24 mbiti alırsın vdslde bi aksilik olmazsa.

hkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Zayıflamadan dolayı alamaz gibi duruyor ama alabilirde 24 mbiti alırsın vdslde bi aksilik olmazsa.
hat değerlerinde max 20 mbps gibi gözüküyor. 24 de alabilir miyim. ve snr margin değeri çok düşer mi. stabilite için 10 un altına düşmemesi gerekiyor diye biliyorum.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
764
hat değerlerinde max 20 mbps gibi gözüküyor. 24 de alabilir miyim. ve snr margin değeri çok düşer mi. stabilite için 10 un altına düşmemesi gerekiyor diye biliyorum.

Vdslde sinyal değerleri değişiyor.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Vdsl geçirirlerse hat değerleri vs. değişme ihtimali yüksek.Bu yüzden hat değerlerine bakarak kesin birşey söyleyemeyiz.Türknet sitesinden alabileceğin hızı sorguladın mı?

hkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Vdsl geçirirlerse hat değerleri vs. değişme ihtimali yüksek.Bu yüzden hat değerlerine bakarak kesin birşey söyleyemeyiz.Türknet sitesinden alabileceğin hızı sorguladın mı?
evet sorgulamıştım 24 mbps e kadar çıkmıştı. başvuruyu da 35 mbps lik paket üzerinden yapmıştım. kurulumun yapıldığı gün aktivasyon için tt ekibi aradı ve "o hızı alamazsın kardeşim, paketini değiştir" dedi. bende adsl pakete geçtim sonra haftalarca tt nin aktivasyon yapmasını bekledim. şimdi tekrar paket değiştirip vdsl e geçsem yine bekletirler diye korkuyorum. internetsiz 1 2 gün geçer ama yine haftalarca bağalntı için bekleyeceksem boşuna uğraşmayayım

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
evet sorgulamıştım 24 mbps e kadar çıkmıştı. başvuruyu da 35 mbps lik paket üzerinden yapmıştım. kurulumun yapıldığı gün aktivasyon için tt ekibi aradı ve "o hızı alamazsın kardeşim, paketini değiştir" dedi. bende adsl pakete geçtim sonra haftalarca tt nin aktivasyon yapmasını bekledim. şimdi tekrar paket değiştirip vdsl e geçsem yine bekletirler diye korkuyorum. internetsiz 1 2 gün geçer ama yine haftalarca bağalntı için bekleyeceksem boşuna uğraşmayayım
TTNET vermez o kadar hız. Turknet verir.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31

Mesela bugün sorgulama yaparak tekrar bakın.Eğer vdsl alabileceğiniz görünüyorsa başvurmanızı öneririm.O kadar uzun süre bekleyeceğinizi düşünmüyorum.Aslında bütün iş telekoma bağlı.Port ve aktivasyon işlemlerini yapacak olan onlar.

oznzkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turknete geçiişim tamamlandı, 35-3 paketim var. Paket yükseltmede 100 Mb de seçebiliyorum, ne kadar hız alırım?

Ekli dosyalar

• Değerler.JPG
    Değerler.JPG
    110.3 KB · Görüntüleme: 646

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Turknete geçiişim tamamlandı, 35-3 paketim var. Paket yükseltmede 100 Mb de seçebiliyorum, ne kadar hız alırım?
Paket yükseltme yaparsan (sağlıklı kullanmak istiyorsan) 75 mbps alabilirsin bence.100 alırsan eksiye düşersin zaten.Yine de deneyebilirsin.Olmazsa 75 mbps ye düşürtürsün.

hkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mesela bugün sorgulama yaparak tekrar bakın.Eğer vdsl alabileceğiniz görünüyorsa başvurmanızı öneririm.O kadar uzun süre bekleyeceğinizi düşünmüyorum.Aslında bütün iş telekoma bağlı.Port ve aktivasyon işlemlerini yapacak olan onlar.
asıl iş tt de olduğu için sorun zaten. ilk bağlantı sürecinde turkneti arıyorum onlar tt den yakınıyor tt ye gidiyorum takan yok. neymiş başka firmalara bakmıyorlarmış onlarla görüşecekmişim. bütün mesele sizde bitiyor aslanım. tekrar ilk aktivsayon sürecinde yaşadıklarımı yaşarsam diye korkuyorum. yoksa çoktan talepte bulunmuştum

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
asıl iş tt de olduğu için sorun zaten. ilk bağlantı sürecinde turkneti arıyorum onlar tt den yakınıyor tt ye gidiyorum takan yok. neymiş başka firmalara bakmıyorlarmış onlarla görüşecekmişim. bütün mesele sizde bitiyor aslanım. tekrar ilk aktivsayon sürecinde yaşadıklarımı yaşarsam diye korkuyorum. yoksa çoktan talepte bulunmuştum
Bu tamamen şansa bağlı.Benim hattı 2-3 günde bağladılar ama aktivasyon yapmayı unutmuşlar.Onu da 2 gün içinde yaptılar.Yani vdsl yi kullanmam 4 -5 gün sürdü.

lApRaNaXl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
25Mbps'de kopma yaşıyoruz komik :)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24.8 KB · Görüntüleme: 716

hkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yeni vdsl e geçtim. hat değerlerinde bir sıkıntı vs var mı.

Ekli dosyalar

• hatt.PNG
    hatt.PNG
    25.8 KB · Görüntüleme: 645

37caylak37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu değerlere Tılgın modemde nereden bakabiliriz bir türlü bulamadım ben.

aallii06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türknet 35mbps ve Telekom 62 mbps' ye kadar hattımın desteklediğini söylediler. Şuanda superonline 16 mbps paket kullanıyorum ve yakaladığım kablosuz hız 14 mbps. Gönderdiğim değerlere bakarak vdsl geçmem mantıklı olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.
Ekran Alıntısı.PNG

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
ADSL portu bağlanmış muhtemelen o yüzden düşük gösteriyor vdsl portu varsa boşta geçebilirsiniz bulunduğunuz bölgede

aallii06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ADSL portu bağlanmış muhtemelen o yüzden düşük gösteriyor vdsl portu varsa boşta geçebilirsiniz bulunduğunuz bölgede
Öncelikle teşekkür ediyorum cevabınız için. Hattım ADSL portunda bağlı olduğunu öğrendim (küçük bir ilçede çalışmanın faydaları). Superonline hattımın iptali ve Türk telekom 35 mbps ' ye kadar tarifesi için bugün baş vurumu yaptım, yarına kurulum randevusu aldım. Umarım pişman olamam.

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Öncelikle teşekkür ediyorum cevabınız için. Hattım ADSL portunda bağlı olduğunu öğrendim (küçük bir ilçede çalışmanın faydaları). Superonline hattımın iptali ve Türk telekom 35 mbps ' ye kadar tarifesi için bugün baş vurumu yaptım, yarına kurulum randevusu aldım. Umarım pişman olamam.
Valla ben 4 sene kullandım Türk Telekom 16 diye sattılar 8 i geçmiyordu en sonunda türknete geçtim suan 10.ayım 75 mbps hızım var fiyatıda 60 tl ödüyorum (engelsiz tarife ) normali 80 tl ve memnunum umarım pişman olmazsın Türk Telekom’dan

aallii06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla ben 4 sene kullandım Türk Telekom 16 diye sattılar 8 i geçmiyordu en sonunda türknete geçtim suan 10.ayım 75 mbps hızım var fiyatıda 60 tl ödüyorum (engelsiz tarife ) normali 80 tl ve memnunum umarım pişman olmazsın Türk Telekom’dan
Diğer alternatifleri düşündüm ancak Superonline bağlatırken bile yaklaşık 1 hafta sorunlarla boğuştum, bu durumda gözümü bayağı korkuttu. Yarın ki bağlantıyı merakla bekliyorum.

aallii06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef hattım adsl 16 mbps olarak bağlandı.Hat değerim ADSL2PLUS olarak gözükmeye başladı. Bağlantıyı yapan arkadaş hattınız kaldırmaz dedi. yeni değerlerim bunlar, eskiye göre biraz daha iyi ama sizce ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    25.7 KB · Görüntüleme: 687

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Malesef hattım adsl 16 mbps olarak bağlandı.Hat değerim ADSL2PLUS olarak gözükmeye başladı. Bağlantıyı yapan arkadaş hattınız kaldırmaz dedi. yeni değerlerim bunlar, eskiye göre biraz daha iyi ama sizce ne yapmalıyım?
neden vdsl portu takılmadı adsl olarak baglattınız

aallii06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Söyledim ancak hattınız kaldırmaz denildi. Müşteri hizmetlerinden sorduğumda hiper için alt yapımız uygun değil deniliyor. Bağlatmadan önce ise 63 mbps e kadar uygun deniliyordu. şimdi ise uygun değil deniliyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

En son attığım mesajdan sonra bir şans diye müşteri hizmetlerini aradım ve hattımın uygun olduğunu üst pakete geçebileceğimi söylediler ve 5 dk içinde geçtim. şimdiki değerlerim bu. hepsı akşamın bu saatinde oturduğum yerden oldu. beni şaşırtıyor ttnet!!!
:)

En son attığım mesajdan sonra bir şans diye müşteri hizmetlerini aradım ve hattımın uygun olduğunu üst pakete geçebileceğimi söylediler ve 5 dk içinde geçtim. şimdiki değerlerim bu. hepsı akşamın bu saatinde

Ekli dosyayı görüntüle 60816

Son düzenleme:

mertovic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim hat değerlerim bunlar 35mbite kadar destekliyor denildi altyapım ama şimdi 12 mbitte bile kopuyor sürekli ne yapmam gerekiyor ?
Modemim TP-LINK TD-W8951ND
ankastreden eve gelirken ek var

Screenshot_6.png

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
35 mbps kadar hız alabiliyorum ama 8 mbps lik paketi kullanıyoruz ne yapalım 1 yıl kaldı bitecek bu günlerde...

Son mesajlar