Hattınız Maximum Ne Kadar Hız Kaldırıyor

Bu konuyu okuyanlar

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
DSL Hızı(Kb/s):35839/3072
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):51448/12584SNR Sınırı (dB):19.314.7
Hat Zayıflaması(dB):0.00.0
Güç (dB):13.97.6

Sanırım en yüksek 51mb down 12 mb up alabiliyorun tabi türk telekom en fazla 24 veriyordu 35 100 tl üstü bir fiyattı bende türknete geçtim. Bu değerler türknetin

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
DSL Hızı(Kb/s):35839/3072
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):51448/12584SNR Sınırı (dB):19.314.7
Hat Zayıflaması(dB):0.00.0
Güç (dB):13.97.6

Sanırım en yüksek 51mb down 12 mb up alabiliyorun tabi türk telekom en fazla 24 veriyordu 35 100 tl üstü bir fiyattı bende türknete geçtim. Bu değerler türknetin

İdare eder hocam hat paket değiştirme.

Regolt_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar hat değerlerim şu şekilde şuan 24 mbps kullanıyorum yükseltebilir miyim yada yükseltsem verimli olurmu kopma vb sorunlar yaşar mıyım?

Ekli dosyalar

• modem.JPG
    modem.JPG
    80.1 KB · Görüntüleme: 820

Regolt_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler cumartesiden itibaren 35 mbps hıza yükselttim tarifemi şimdilik sorunsuz kullanıyorum
modem güncl.JPG

1332scorpion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hat değerlerim aşağıdaki gibi bugün bi güncelleme yaptılar hız 9 dan buraya çıktı sizce daha da çıkabilir mi ?
Bir de upload'ı yükseltmek istesem downloadda sıkıntı yapar mı AKN siz paket kullanıyorum. Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• ac7d2288-66e2-4ba4-aa54-a19d9a41af1d.jpg
    ac7d2288-66e2-4ba4-aa54-a19d9a41af1d.jpg
    82.5 KB · Görüntüleme: 768

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
@AMC Ankastredeki bağlı olan yeri değiştirdiler kablolarımın yeni değerlerim ve eski değerlerimi atıyorum bi bakabilir misin neyde değişiklik olmuş :)

Eski değerler
Adsız36.png

Yeni Değerler

ScreenShot_20180601001559.png

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762

Tamer M.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk telekomda aldığım değerler 10 mbps download 0.69 mbps upload. 16 mbps paket kullanıyorum.
Netspeed 75 mbps vdsl verebileceğini söylüyor. 75 mbps download - 4 mbps upload sunan paketini satın almam mantıklı olur mu? Modemimdeki dsl bilgileri şu şekilde:
1528225253661.png

ignc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar. türk telekom kullanıcısıyım. superonline a geçmeyi düşünüyorum. altyapım adsl2+ 13 mbpsye kadar destekliyormuş(türk telekom kendisi söylüyor). alabildiğim hız 7-8 mbps. nedenini anlayamadığım bir sebepten ötürü hızım 4 mbpsye kadar düştü. hattım santralden modeme kadar cat6 kablo. 3 tane ttnet modemi bir tanede asus modem var elimde. denemediğim yol kalmadı. sonuç hepsinde aynı. hız 4 mbps. aboneliğim şuan için bitti. yenilemeyi de düşünmüyorum. aboneliğim bittği için mi yapıyorlar yoksa onu da bilemiyorum. ki inanmayacaksınız belki ben 12 mbps hız bile gördüm hattımda. yanlız superonline ı aradığımda müşteri temsilcisi altyapımın 8 mbps ye kadar desteklediğini söyledi. türk telekom mu yalan söylüyor superonline mı karar veremedim. ve tereddütte kaldım. modem arayüzünden(airties 5341) baktığımda hattımın maksimum 13060 kbps yi destelediğini gördüm. resimde paylaşacağım. yardımcı olursanız sevinirim. karşı tarafla nasıl konuşacağımı anlatabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler. iyi forumlar.
https://i.hizliresim.com/AzA25z.jpg

mkilic067

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z3Y4M3.jpg

Süperonline 16mpbs internet kullanıyorum. Eskiden torrent v.s indirmelerde 17 ile indirebiliyordum.
Artık 13 ile maximum oluyor steamdan. Bunun için görüştüm ille de hattınız 8mpbs desteklediğini söyledi yeni dönem için 16mpbs vermeyeceklerini söylediler. Bende milleni.com ile görüştüm hattınız 35e kadar desteklediğini söyledi buda beni cezbetti 35te 20 bile alsam bana yeterliydi.
Bu değerler üzerinden bana da bilgi verir misin?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Z3Y4M3.jpg

Süperonline 16mpbs internet kullanıyorum. Eskiden torrent v.s indirmelerde 17 ile indirebiliyordum.
Artık 13 ile maximum oluyor steamdan. Bunun için görüştüm ille de hattınız 8mpbs desteklediğini söyledi yeni dönem için 16mpbs vermeyeceklerini söylediler. Bende milleni.com ile görüştüm hattınız 35e kadar desteklediğini söyledi buda beni cezbetti 35te 20 bile alsam bana yeterliydi.
Bu değerler üzerinden bana da bilgi verir misin?
Şu anki değerine göre 18mbitten yukarısını alamazsın 16 ve üzerinde kopmalar yaşarsın. VDSL porta geçirilirsen anca değerlerin yükselir. Milenide VDSL e geçirip öyle hizmet vereceğinden öyle demiş olabilir. TürkNet in sitesinden adresine göre sorgulama yap onlardada 35 çıkarsa net 35 alırsın. Ben 35 mbit için Türkneti seçerdim eğer daha üstü verilebilecekse mileniyi seçerdim çünkü Türknette 35/3 standart VAE paketi mileniden daha uygun oluyor ama hattın 35 üstü desteklerse o zaman mileniye geçip daha fazla ücret ödemek mantıklı oluyor

mkilic067

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anki değerine göre 18mbitten yukarısını alamazsın 16 ve üzerinde kopmalar yaşarsın. VDSL porta geçirilirsen anca değerlerin yükselir. Milenide VDSL e geçirip öyle hizmet vereceğinden öyle demiş olabilir. TürkNet in sitesinden adresine göre sorgulama yap onlardada 35 çıkarsa net 35 alırsın. Ben 35 mbit için Türkneti seçerdim eğer daha üstü verilebilecekse mileniyi seçerdim çünkü Türknette 35/3 standart VAE paketi mileniden daha uygun oluyor ama hattın 35 üstü desteklerse o zaman mileniye geçip daha fazla ücret ödemek mantıklı oluyor

VDSL'den hizmet vereceğini söyledi. TürkNet'e baktığımda taahhütname hakkında herhangi bir şey göremedim. Sadece cayma bedeli olarak 120TL karşılayacağı yazıyor. Mileni'de Tahhüttsüz olduğunu söyledi. TürkNet'de adrese göre tahmin yine 35mpbs. SüperOnline neden böyle bir saçmalığa girişip ille de veremeyiz diyerek diretiyor buna anlam veremedım. Hele ki alt yapınız yetmıyor diyor. Bilgi için çok teşekkürler.

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Değerli arkadaslar forumd yeniyim. İnternet konusunda oldukça profosyonelim.

Burada sizler bana adsl hat değerlerinizi yorum olarak gönderin hattınız ne kadar maximum hız alır hattınızı hızlandırma yöntemleri ve hattınızda kopma sorunu gibi şeylerden sizleri bilgilendireceğim.

Hat Değerlerinizi modem arayüzüne girerek öğrenebilrsiniz.
Şuan superonline kullanıyorum bana verfikleri modem huawei markalı model numarasını bilmiyorum bide evde türktelekomun verdiği airties modem var hangisini kullansam daha iyi performans alırım

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Şuan superonline kullanıyorum bana verfikleri modem huawei markalı model numarasını bilmiyorum bide evde türktelekomun verdiği airties modem var hangisini kullansam daha iyi performans alırım
Bilemiyorum. Özelliklerine bakmak lazım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

VDSL'den hizmet vereceğini söyledi. TürkNet'e baktığımda taahhütname hakkında herhangi bir şey göremedim. Sadece cayma bedeli olarak 120TL karşılayacağı yazıyor. Mileni'de Tahhüttsüz olduğunu söyledi. TürkNet'de adrese göre tahmin yine 35mpbs. SüperOnline neden böyle bir saçmalığa girişip ille de veremeyiz diyerek diretiyor buna anlam veremedım. Hele ki alt yapınız yetmıyor diyor. Bilgi için çok teşekkürler.
Türknette Taahhüt yok çünkü :) İstemediğin an çıkabilirsin taahhüte bağlamam diyorlar :) 120 TL olayıda herhangi bir operatörden geçtiğinde taahhüt bozma ücreti çıkarsa 120TL sini karşılıyorlar yani 120TL cayma bedeli çıkarsa 120 TL yi karşılıyor 180 çıkarsa 120 sini karşılıyor 60 ı sen ödüyorsun. 120TL yide 6 ay boyunca faturandan 20 TL indirim yaparak veriyor sana. Superonline eğer kendi altyapısındaysan olabilir. Türknette de öyle mesela VAE yani Telekomda 35 Alabilirken aynı ev YAPA daysa 100Mbit te alabiliyor 24MBit te :) Eğer Türknet düşünürsen davet kodu verebilirim 1 Ay bedava kullanırsın.

Son düzenleme:

Okan D.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@AMC

Modem.png

Bu değerler nasıl sizce ? Şu anda Türk Telekomun 8mbps 100gb akk paketini kullanıyorum. Bilgisayarı modeme ethernet kablosu ile bağlayıp ölçüm yaptığımda en fazla 2.60mbps gördüm. Türk Telekomdan ölçüm yapmaya geldiklerinde hattan 9mbps hız geldiğini söylediler. Kablo direkmen modeme bağlı acaba modemde mi bir sıkıntı var ?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
@AMC

Ekli dosyayı görüntüle 45140

Bu değerler nasıl sizce ? Şu anda Türk Telekomun 8mbps 100gb akk paketini kullanıyorum. Bilgisayarı modeme ethernet kablosu ile bağlayıp ölçüm yaptığımda en fazla 2.60mbps gördüm. Türk Telekomdan ölçüm yapmaya geldiklerinde hattan 9mbps hız geldiğini söylediler. Kablo direkmen modeme bağlı acaba modemde mi bir sıkıntı var ?
Modem VDSL olarak kurulu tipini ADSL e çekin düzelir

Okan D.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıkıntı çözüldü. Kullandığım paketi değiştirdim. Şu anda altyapımın desteklediği hızı bana sunuyor.

oguzdj55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle merhaba Konu felaket yararlı bir konu :D Benim altyapı güncellendi SNR değerim 6-7 idi şuan resimdeki gibi paketim halen adsl vdsl geçsem 50 MBPS interneti kaldırır mı bu değerler?

Ekli dosyalar

• asus snr mar 1.jpg
    asus snr mar 1.jpg
    40.1 KB · Görüntüleme: 878

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Cidden güzel bir konu. Ancak KS inaktif.
Ben de yardımcı olurum, takipe alıyorum :)

Benim hattım 40 mbps kopmadam verebilir. 45 mbps'e doğru kopmalar yaşarım.

Öncelikle merhaba Konu felaket yararlı bir konu :D Benim altyapı güncellendi SNR değerim 6-7 idi şuan resimdeki gibi paketim halen adsl vdsl geçsem 50 MBPS interneti kaldırır mı bu değerler?
Şu anki hattın ADSL, VDSL hat değerlerin lazım. Yani önce VDSL'e geçmen lazım.

16 mbps kaldırır bu ADSL hattın.

oguzdj55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Anladım teşekkürler.Yani ADSL deyken tahmin edemiyoruz o zaman biraz süpriz olur. Adresi sorgulayınca 51 MBPS kadar desteklediğini gösteriyor ama ne kadarın kullana bilirim bunu bilseydim süper olurdu.

oguzdj55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Dayanamadım gecenin bir yarısı VDSL geçtim geçmez olaydım hat değerleri çok düştü daha internet gelmedi ama 2-15 gün arası dediler hat değerleri düzelir mi bu süreçte birde anlamadığım ADSL'de SNR MARJİN 22 VDSL'de niye 7 ye düştü

Ekli dosyalar

• yeni snr marjin.jpg
    yeni snr marjin.jpg
    39.7 KB · Görüntüleme: 669

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Ahah az dur seni geçiriyorlar daha.
İnternetin gelsin öyle bakalım.

oguzdj55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok kaşındım gibi sanki çünkü 15 gündür ADSL deyken net yoktu alt yapı güncellemesi vardı çalışma bitti benim net gelmeyince paketi zaten değiştirecektim şimdi değişeyim belki net gelir dedim internetsizlik insana neler yaptırıyor :D

berkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O modemde değiştiremez.
Fotoğrafa göre modem Zyxel VMG3312-B10B olmalı. Eğer modem Zyxel VMG3312-B10B ve sürümü 1.00(AAPP.3) ise değiştirilebiliyor.
Modem arayüzünden Ağ Ayarı > Genişbant > Gelişmiş oradan xDSL kurulumu altındaki "Annex M" seçeneğini devre dışı bırakarak ADSL'e geçiş yapabilirsiniz.

Benim merak ettiğim konu ise benim hat değerlerimde Receive Power değerinin eksi değerlerde olması. Aynı modeme sahip bazı kişilerde Receive Power değeri artı. Sizce bu değerin eksi olması normal mi?

Ekli dosyayı görüntüle 47449
Benim merak ettiğim konu ise benim hat değerlerimde Receive Power değerinin eksi değerlerde olması. Aynı modeme sahip bazı kişilerde Receive Power değeri artı. Sizce bu değerin eksi olması normal mi?

Son düzenleme:

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Fotoğrafa göre modem Zyxel VMG3312-B10B olmalı. Eğer modem Zyxel VMG3312-B10B ve sürümü 1.00(AAPP.3) ise değiştirilebiliyor.
Modem arayüzünden Ağ Ayarı > Genişbant > Gelişmiş oradan xDSL kurulumu altındaki "Annex M" seçeneğini devre dışı bırakarak ADSL'e geçiş yapabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 47449

Uzaklık yakınlığa göre belirleniyor önemli değil hattındaki elektrik o düşük olması bakırın ömrü için iyidir :)