Hat üzerine alınmış telefon

Bu konuyu okuyanlar

alf06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar ben dün letgodan bi telefon aldım aldığım şahıs cihazı vodafonedan hat üzerine taksitle almış sonra duydumki yeni yasa çıkmış taksit ödenmezse telefon erişime kapanıyormuş ve sadece o hatta çalışıyormuş moralim çok bozuldu bunu bilmiyordum bi arkadaşım söyledi banada ve hevesim kursağımda kaldı bu konuda kime sorduysam herbiri farklı bişeyler söylüyor kimisi 20 temmuzdan sonra alınan cihazları kapsayacak diyor kimisi henüz yürürlüğe daha girmedi girdikten sonra ki cihazlar için geçerli diyor bugünde btk yı aradım onlarda henüz yürürlüğe girmediğini ama yürürlüğe girince benim içinde sıkıntı olabileceğini söylediler ne yapacağımı şaşırdım lütfen bana bi akıl verin buarada telefonu aldığım adamıda aradım geri vermek için artık alamam çünkü sim kart takıldı ve kutu açıldı dedi ayrıca kendiside vodafoneye sormuş bi sıkıntı olmayacağını henüz bu uygulamaya geçilmediğini söylemişler

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Sıkıntı olmaz, uygulama yürürlüğe geçerde yeni telefonlar için olur.

alf06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sıkıntı olmaz, uygulama yürürlüğe geçerde yeni telefonlar için olur.
Hocam işte bazıları yürürlüğe girdi diyor kimisi henüz girmedi bişey olmaz diyor kimiside 20 temmuzdan sonra alınan cihazları kapsayacak diyor herkes farklı konuşuyor btk yı aradım onlar bile net bi cevap veremedi ilginç

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Hocam işte bazıları yürürlüğe girdi diyor kimisi henüz girmedi bişey olmaz diyor kimiside 20 temmuzdan sonra alınan cihazları kapsayacak diyor herkes farklı konuşuyor btk yı aradım onlar bile net bi cevap veremedi ilginç
Hocam anlayamadığım taksit ödenmezse demişsiniz taksiti seve seve ödemek zorunda değil mi adam ?

alf06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam anlayamadığım taksit ödenmezse demişsiniz taksiti seve seve ödemek zorunda değil mi adam ?
Hocam tabiki ödemek zorunda ama taksidini ödeyemeyen bir çok kişide var önceden en fazla icra geliyordu ama şimdi aldığı telefonuda erişime kapatacaklarmış ödemezse

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Gördüğüm kadarıyla yeni yasada taksitle alınan cihazların taksiti bitmeden satılması yasaklanmıştı. Sizin durumunuz sanıyorum ki bununla alakalı. Yani taksiti öderse de ödemezse de o taksitler bitene kadar sadece hat sahibi cihazı kullanabiliyor. Ne zaman bu yasa yürürlüğe girecek bilgim yok, yasa metnini bulabilirsem bir bakarım dostum sizin için. Metnin altında bakanın açıklaması şöyle; "Sayan tarafından yapılan açıklama ışığında, yasanın yürürlüğe girmesinden sonra alınan telefonları kapsayacak." Aşağıya haber linkini bırakayım; Operatörden taksitle alınan telefonlar için yeni karar - ShiftDelete.Net

alf06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gördüğüm kadarıyla yeni yasada taksitle alınan cihazların taksiti bitmeden satılması yasaklanmıştı. Sizin durumunuz sanıyorum ki bununla alakalı. Yani taksiti öderse de ödemezse de o taksitler bitene kadar sadece hat sahibi cihazı kullanabiliyor. Ne zaman bu yasa yürürlüğe girecek bilgim yok, yasa metnini bulabilirsem bir bakarım dostum sizin için. Metnin altında bakanın açıklaması şöyle; "Sayan tarafından yapılan açıklama ışığında, yasanın yürürlüğe girmesinden sonra alınan telefonları kapsayacak." Aşağıya haber linkini bırakayım; Operatörden taksitle alınan telefonlar için yeni karar - ShiftDelete.Net
Evet kardeşim kimisi 20 temmuzdan sonra alınan cihazları kapsayacak diyor kimisi de yürürlüğe girdikten sonra alınacak cihazlar için geçerli olacak diyor yani herkes farklı bişey diyor o kadar çok araştırdım sordum soruşturdumki ama kesin bi sonuca varamadım malesef

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Evet kardeşim kimisi 20 temmuzdan sonra alınan cihazları kapsayacak diyor kimisi de yürürlüğe girdikten sonra alınacak cihazlar için geçerli olacak diyor yani herkes farklı bişey diyor o kadar çok araştırdım sordum soruşturdumki ama kesin bi sonuca varamadım malesef
Ustam birkaç yerde gördüğüm kadarıyla 20 Temmuz itibariyle geçerli denilmiş yasa için. Sizin cihazın alım tarihi nedir?

alf06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ustam birkaç yerde gördüğüm kadarıyla 20 Temmuz itibariyle geçerli denilmiş yasa için. Sizin cihazın alım tarihi nedir?
Benim ki 24 temmuz fakat bugünde vodafone şubesine gidip görüştüm sordum onlarda bu yasanın daha yürürlüğe girmediğini hatta şimdi bile alsam sıkıntı olmayacağını söylediler fakat sizinde dediğiniz gibi telefoncunun biride bana 20 temmuz sonrası sıkıntılı demişti görünen şuki elimdeki cihazın akıbeti meçhul ne olacağı belli değil

Son mesajlar