Hasarlı Windows Nasıl Olur ve Görev Yöneticisi Doğru CPU Kullanımını Yansıtır mı?

Bu konuyu okuyanlar

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Arkadaşlar bendeki Win10 orjinalmiş ve ben, güncelleme sırasında 3 saat sürdüğü için yeniden başlattım, daha sonra "Hasarlı Windows" falan yazdı. Arada sırada güncelleme diyor fakat %100 olsa bile yeniden başlatınca güncelleme var diyor. Ayrıca hasarlı olması ne kadar kötü?

Bir de görev yöneticisi doğru cpu kullanımını yansıtmıyor gibi geldi bana. Çünkü arka planda %15 ve %20'lik CPU yiyen şey var fakat %50-60 gözüküyor. Virüs falan da yok 360 Total Security, Zemana ve KasperSky ile tarama yaptım yok hiçbirşey. Bunun nedeni nedir?

---- Mesajlar birleştirildi ----

up up up

Son düzenleme:

yunik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar bendeki Win10 orjinalmiş ve ben, güncelleme sırasında 3 saat sürdüğü için yeniden başlattım, daha sonra "Hasarlı Windows" falan yazdı. Arada sırada güncelleme diyor fakat %100 olsa bile yeniden başlatınca güncelleme var diyor. Ayrıca hasarlı olması ne kadar kötü?

Bir de görev yöneticisi doğru cpu kullanımını yansıtmıyor gibi geldi bana. Çünkü arka planda %15 ve %20'lik CPU yiyen şey var fakat %50-60 gözüküyor. Virüs falan da yok 360 Total Security, Zemana ve KasperSky ile tarama yaptım yok hiçbirşey. Bunun nedeni nedir?

up up up
Merhaba, hasarlı Windows konusundaki fikrim şu: Ben bilgisayarımı ilk aldığımda satış danışmanı bana "Bilgisayarına güncelleştirme geldiğinde bilgisayarını adaptörüne bağla ve fişe tak yoksa bilgisayar çökebilir!" demişti ben de inanmayarak taktım belki de bundan söylüyordu bilemem. Peki işlemcin nedir? Görev yöneticisinin doğruyu yansıtacağını düşünüyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

up up up
Microsoft tan indirmedin mi?

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Merhaba, hasarlı Windows konusundaki fikrim şu: Ben bilgisayarımı ilk aldığımda satış danışmanı bana "Bilgisayarına güncelleştirme geldiğinde bilgisayarını adaptörüne bağla ve fişe tak yoksa bilgisayar çökebilir!" demişti ben de inanmayarak taktım belki de bundan söylüyordu bilemem. Peki işlemcin nedir? Görev yöneticisinin doğruyu yansıtacağını düşünüyorum.
E2140 :D 2007 den kalma. Rezil oldugunu biliyirum cpu nun ama yine de gercegi yansitmiyor gibi.
Microsoft tan indirmedin mi?
Yo, Win7 deyken altta Microsoft tarafindan ikide bi Win10 indirin falan yaziyordu ordan kurdum.
Windows 10 Orjinal Mi Nasıl Anlarım
Orjinal benimki.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Muhtemelen; güncelleştirmelerle ilgili sorun yaşıyorsunuz.
Eğer bir ayı geçmediyse (bu süre önceden bu kadardı şimdi bilmiyorum) Windows 7'ye geri dönebilirsiniz. Bkz.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Muhtemelen; güncelleştirmelerle ilgili sorun yaşıyorsunuz.
Eğer bir ayı geçmediyse (bu süre önceden bu kadardı şimdi bilmiyorum) Windows 7'ye geri dönebilirsiniz. Bkz.
Nasil duzeltirim sorunlari?

birde guncellemeyle sorun yasamam perf. Kaybina sebeb olur mu? Sorun cikr mi?

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Nasil duzeltirim sorunlari?

birde guncellemeyle sorun yasamam perf. Kaybina sebeb olur mu? Sorun cikr mi?
Şurada Windows Update sorununu düzeltmek için bir yazı yazmıştım, uygulayınız. Sonra bu kendi başlığınızdan devam eder, durum hakkında bilgilendirirsiniz.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Yönetici olarak çalıştırınca da Windows Update durdurulamadı diyor.

Hah şimdi oldu.
Admindim zaten :D
Software bilmem nesinin içinden hepsini sildim ama Download'daki "0bebd974db1cab27bc9b0adfd5e92043" silinmiyor.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Admindim zaten :D
Software bilmem nesinin içinden hepsini sildim ama Download'daki "0bebd974db1cab27bc9b0adfd5e92043" silinmiyor.
r.
Bilgisayarı baştan başlatıp tekrar deneyiniz. O da silinecektir.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Yine hepsi silindi ama download ın içindeki aynı dosya silinmiyor.
0x80070091: Dizin boş değl.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Bu nesnenin sahipliğini yakınlarda aldıysanız, izinleri görüntülemek ya da değiştirmeden önce, bu nesnenin özelliklerini kapatıp açmanız gerekir.

Yani ?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bu nesnenin sahipliğini yakınlarda aldıysanız, izinleri görüntülemek ya da değiştirmeden önce, bu nesnenin özelliklerini kapatıp açmanız gerekir.

Yani ?
Yükseltmede oluşan bir durum sanırım, regedit/kayıt degeri ile oynanarak işlem yapılabilir ama kalsın bakalım öyle.
Diğer adımları uygular mısın.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Yükseltmede oluşan bir durum sanırım, regedit/kayıt degeri ile oynanarak işlem yapılabilir ama kalsın bakalım öyle.
Diğer adımları uygular mısın.
O dosyanın içinde zaten 2 tane klasör var ve içlerinde bişey yok, 0 bayt.
Evet diğer adımları denedim start yaptım.
5. adım ise windows update'yi etkinleştirin.
o nasıl olacak?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
O dosyanın içinde zaten 2 tane klasör var ve içlerinde bişey yok, 0 bayt.
Eğer gizli dosyaları ve sistem dosyalarını gösterme açıkken bile bir şey görünmüyorsa sistemsel bir hata olabilir.
Onun içine yeni boş metin belgesi oluştur. Klasöre gel ve sil. Sistem boyutu yanlış görüyor olabilir.
Veya şurada bir makale var istersen uygulayabilirsin.
Evet diğer adımları denedim start yaptım.
5. adım ise windows update'yi etkinleştirin.
o nasıl olacak?
Normal windows güncelleştirme yapıyorsun.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Eğer gizli dosyaları ve sistem dosyalarını gösterme açıkken bile bir şey görünmüyorsa sistemsel bir hata olabilir.
Onun içine yeni boş metin belgesi oluştur. Klasöre gel ve sil. Sistem boyutu yanlış görüyor olabilir.
Veya şurada bir makale var istersen uygulayabilirsin.

Normal windows güncelleştirme yapıyorsun.
Tüm adımları yaptım.
Sadece o dosya kaldı ama dert değil sanırım?
Şuan sildiklerim geri geldi start yaptığım için.
Update çalıştırınca düzelir umarım.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Tüm adımları yaptım.
Sadece o dosya kaldı ama dert değil sanırım?
Şuan sildiklerim geri geldi start yaptığım için.
Update çalıştırınca düzelir umarım.
Tamam deneyelim, sonucu paylaşırsınız.
Hata vs verirse konuda belirtin. Forumda olunca yazarım.

Upgrade yapmak sıkıntı zaten, boş bir zamanında temiz Windows 10 kurulumu yapmanı öneririm.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
update.png

%ler artıyor.
Oluyor sanırım?

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Onarım segmenti altında Komut yöneticisiyle onarım seçeğini kullanarak şunları yazarak ilerleyin;

Kod:
net user Administrator /Active:Yes  // Önce yönetici izni alıyoruz.

* cd WINDOWS\system32
                                                            // Komutlarını kullanarak son güncellemenin koduna erişiyoruz.
 * wmic qfe list brief /format:table        

* cd WINDOWS\system32

* wusa /uninstall /kb:<ilgili güncelleme numarası>    // İle ilgili güncellemeden kurtulup sonrasında arayüz üzerinden işlem yapılabilir.