Harici HDD'den bilgisayara dosya atarken hata veriyor

desibel51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oncelikle merhaba
Harici bir HDD ye sahibim 365 gb
HDD nin icinde bulunan bir dosyayi (13.5gb) bilgisayarim a kopyalarken hata aliyorum. %95 e kadar gelip orada oyle kaliyor 1 gun beklettim ve saba kalktigimda hala %95 ti . Baska bir dosya denedim kucuk boyutlu onu sıkıtisiz bir sekilde kopyaliyor . Dosya bozuk olabilir diyebilirsiniz ama olmadigindan eminim
Ne yapma gerekiyor?

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
usb ile takıyorsunuz değilmi oyleyse başka kabloyla deneyin başka usb lere takın

desibel51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usb ile takıyorsunuz değilmi oyleyse başka kabloyla deneyin başka usb lere takın
4 farki kablo var elimde hepsini denedim ama degisen bir sey olmadi bir sey eklemeyi unutmusum kopylama sirasinda sona yaklasinca hDd de ses ler geliyor tık tık misali

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Oncelikle merhaba
Harici bir HDD ye sahibim 365 gb
HDD nin icinde bulunan bir dosyayi (13.5gb) bilgisayarim a kopyalarken hata aliyorum. %95 e kadar gelip orada oyle kaliyor 1 gun beklettim ve saba kalktigimda hala %95 ti . Baska bir dosya denedim kucuk boyutlu onu sıkıtisiz bir sekilde kopyaliyor . Dosya bozuk olabilir diyebilirsiniz ama olmadigindan eminim
Ne yapma gerekiyor?
Merhaba,
Teracopy isimli bir program ile hızlıca kopyalama yapabilirsiniz.

desibel51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleme:

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
hocam oyunun steamda satın alsıysanız gece 2 den sabah 8 e kadar kotadan yemiyor o saatlerde kotanızdan yemeden indirebilirsiniz

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
moderatörün bahsettiği programı kullanmayı deneyin need for speed paybackin dosyaları klasorler halindeyse tek exe halinde değilse teker teker yada klasör klasör kopyalamayı deneyin olmada setupu direk hdd den çalıştırın öyle oyunu lurmayı deneyin

desibel51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
moderatörün bahsettiği programı kullanmayı deneyin need for speed paybackin dosyaları klasorler halindeyse tek exe halinde değilse teker teker yada klasör klasör kopyalamayı deneyin olmada setupu direk hdd den çalıştırın öyle oyunu lurmayı deneyin
dosyanin icinda sadece setup ve exe dosyasi var tek tek atma imkanim yok
hdd takiliyke setup yapmayi denedim setup sirasinda da sonuna kada gelip sonunda duruyor ve hdd den ses gemeye basliyor boyle bir sorunum yoktu ve ayni dosyayi bir cok arkadasima kopyalidim ama simdi bole bir sorunla karslastim

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
virüs programınız dosyalardan tekini virüs sayıp kopyalamanızı engelleyebilir
korsan olduğu için bozuk olabilir

hocam gece 2 den sonra kotaya yazmıyor sabah 8 e kadar o sırada korsan oyunun indirilen siteyi biliyorsanız o siteden indirebilirsiniz bu saatler arası

desibel51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
virüs programınız dosyalardan tekini virüs sayıp kopyalamanızı engelleyebilir
korsan olduğu için bozuk olabilir

hocam gece 2 den sonra kotaya yazmıyor sabah 8 e kadar o sırada korsan oyunun indirilen siteyi biliyorsanız o siteden indirebilirsiniz bu saatler arası
bunu da deniyecegim ama hdd den neden ses geliyor olabilir ?

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
hocam benim düsüncem
kol bozuk olabilir
dosyanin kendisini aradıgı için olabilir
hdd manyetik alana yazdığı için dosyanın geri kalanını arayıp bulamıyo olabilir
yada hocam usb girişiniz hdd yi enerji olarak beslemiyo olabilir

yapabileceğiniz bi şeyde başka pc den dosyayi usb vb. ye alın

desibel51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunlarin hepsini deneyip 2 -3 gune geri donecegim ilginiz icin tesekurler iyi geceler