Harici HDD arızası garip ses geliyor. HDD Çalışmıyor (Videolu)

Bu konuyu okuyanlar

cgripek92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Harici hdd dün sorunsuz çalışmasına rağmen bugün durup dururken garip ses çıkarıp çalışmamaya başladı. ses 5 saniye videodaki gibi gelip sonradan kayboluyor. Bilgisayarın verdiği tepki ise; USB yi takınca donanımı tanıma sesi çıkıyor, aygıt yöneticisinde hdd görünüyor ancak bilgisayarımda hdd partisyon u görünmüyor, bilgisayaramı yönet dediğimde ise depolama aygıtlarında hdd yi göremiyorum. (not: Hdd herhangi bir darbe almadı)

[video=youtube;ykrC17Gd0zw]https://www.youtube.com/watch?v=ykrC17Gd0zw[/video]

Soru1= Youtube da ilgili videoları izledim bazı videolarda emsal sesler hdd den çıkıyor ve hdd açılarak okuma kafası ile ince bir ayar yapılıyor sorun gideriliyor. HDD açılması hdd için bir sorun yaratır mı? (Not: Hdd içi açılırsa birdaha çalışmaz diye biliyorum)

Soru2=Lenovo z500 bilgisayarı alalı 6 ay oldu garantisi devam etmekte. bilgisayara 120 gb SSD taktım içerisindeki 1TB ı da harici olarak kullanıyorum. Garantiye göndermek istesem şu anki SSD yi söküp HDD yi mi takmam lazımgelir yoksa HDD yi ayrı olarak da gönderebilirmiyim?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Eren5751

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Ben sinirlenip dokunmatiğine vurmuştum bilgisayar çok yavaşladı ve garip sesler çıkarıyordu sonunda çıkardın hepten bozuldu XD