Bu konuyu okuyanlar

Smek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 sene önce almış olduğum seaget 1tb harici harddisk şu zamana kadar usb 3.1 olarak 40 mb/s civarlarında bir aktarım hızı alıyordum(sata olarak bağladığımda ise 120 mb/s).Notebookumda düşük kapasiteli ssd var ve oyunlarımım ağır geliyordu oyunlarımı harddiskimde depoluyordum.
Oyun sırasında 1 metre yükseklikten sert bir yere düştü. Sonrasından denemek amaçlı takıp kontrol ettim ve sıkıntısı yoktu.
Düşürdükten sonra eski performansı veriyordu. Belirli bir süre sonrasında performansı yüksek derecede düşüyor kimi zaman ise eski haline geliyordu.
Sıkıntı şurada başlıyor ve kafamı kurcalıyor:
Harddisk ilk takılınca oyunlarımı ve dosyalarımın arasında geçişleri bir süre rahatça kullanıyordum ama rastgele bir zamanda okuma yazma hızları 1 mb/s altına düşüyor, dosya gezgininde bile sıkıntı çıkıyor yanıt vermiyor ve mecbur kalıp usb portundan kabloyu çıkartıyorum. Tekrardan takınca kimi zaman düzgün çalışıyor kimi zaman hatayı tekrardan veriyor kimi zaman ise düzgün olarak bir süre çalışıyor. Hatta acaba yazılımsal bir sorun mu var diye duşundum ve harddiski biçimlendirdim. Ama aynı sorunla yine karşılaştım. Hatta notebbokun içersine sata olarakda bağladım fakat nafile. Desteğe ihtiyacım var acaba teknik bir açıdan düzelte bilir miyim yoksa yeni bir depolama aygıtı alıp bunu boş mu versem ?