Harici Disk takınca bilgisayarda takılma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

HailSatan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhabalar.
Biraz garip bir sıkıntım var. Elimde 2 tane Harici Disk bir kaç tane de USB bellek var. Bilgisayara küçük bellekleri, telefonumu, yazıcıyı vb. şeyleri takınca hiçbir sorun olmadan çalışıyor. Haricileri takıncaysa tanıması 5 dakika kadar sürüyor ama düzgün tanımıyor. Mesela birinin adı "MUSIC" şeklinde ama Çıkarılabilir Disk olarak tanıyor. Tanımasından 1-2 dakika sonra ise bilgisayar tamamen takılıyor. Hiçbir şey yapılamaz hale geliyor. Kapatmaya çalışınca Oturum Kapatılıyor ekranında bekliyor kapatmıyor bilgisayarı ancak power düğmesine basılı tutarak kapatabiliyorum.

Bir de şöyle bir durum var ki Haricilerden birini bilgisayarı açmadan önce takıp öyle açarsam normal bir şekilde çalışıyor. (Tabi bilgisayarın açılma süresi baya uzuyor.) Diğer disk 3.5" adaptörlü onu baştan takınca da değişen birşey olmuyor çünkü diskin çalışır hale gelmesi biraz zaman alıyor o yüzden onu şimdilik kullanamıyorum. Sanırım en iyisi format atmak o yüzden verilerimi büyük hariciye almam lazım. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

İşletim sistemim Windows 7 Home Premium
Bilgisayarım ASUS N56 serisi laptop

USB driver'larını yeniden kurmayı falan denedim değişen bir şey olmadı.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Herkese İyi Forumlar.

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tarattınmı disklerini Antivir e ? Belki diskler virüslüdür .baska pcde kullanmayı da dene

HailSatan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüs taraması yaptım. İkisi de temiz. Başka bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyorlar.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
bad sector vardır büyük bir ihtimal virüs ihtimalini atladıysanız :)

HailSatan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bad sector vardır büyük bir ihtimal virüs ihtimalini atladıysanız :)

Hocam yalnızca birinde olsa belki mantıklıdır da tüm hariciler de aynı, 3.5" olanı daha bugün aldım. Daha önce arkadaşımın haricisini de denemiştim yine aynı sonuç.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
haricilerini başka bilgisayarda denesene belki de sıkıntı laptoptadır. n56 geç okuyordur?