Harddisk çalışıyor ama içine girilmiyor(900GB arşivvar)

Bu konuyu okuyanlar

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Benim Bir Toshiba A350 212 notebookum ve Seagate expansion 2TB ım var soruma geçim bu harddiski masadan 2 kere düşürdüm ilkinde arada bir çok azcık cızırtı yapıyordu çok iyi çalışıyordu.sonra 2. Düşürmede baya 5 saniyede bir tekleme yaptı açmaya çalışınca 6 7 kez tekleme yapıyor sonra kendini kapatıyordu.ben bunu ver allah ver salladım ağladım (çok önemli 900 gb arşiv var)salladım sonra bip sesi verip dhada takılmaya başladı sonra dua ettim salladım salladım harddiski taktım zerre kadar cızırtı olmadan çalıştı artık harddiskin ışığı yanmıyor galiba usb aktarım kablosunda sorun var (internette yazıyor)başka hdd yok 15 dakka takılı olunca çalışıyor normaldde çalışıyor içine girilmiyor disk kullanımı %100 diyor diski görüyor ama içine girilmiyor nasıl çözebilirim nolur yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sallamak nasıl bir mantık, madem verilerin çok önemliydi bu duruma gelmeden birinden yardım alman lazımdı. Kesin mekaniğine zarar verdin, profesyonel yardım al ya da verilerine elveda de.

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sallamak nasıl bir mantık, madem verilerin çok önemliydi bu duruma gelmeden birinden yardım alman lazımdı. Kesin mekaniğine zarar verdin, profesyonel yardım al ya da verilerine elveda de.

tahminimce açık olan harddiskin sarsılması ile birlikte okuyucu kafanın kaydığını düşündüm yerine oturtmayı başardığımı düşünüyorum çünkü cızırtı hiç yok eskisi gibi gayet iyi ancak açılmıyor 15 dk açık bıraktım salladım açıldı (tehlikeli biliyorum) ve hızlıca aktarım yapabiliyorum yine ama tekrar denedim açmayı açılmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
topsecretkursad, birader "HD Tune Pro v.5.00" indir deneme sürümü olarak çalıştır programda "Health"e tıkla ordaki hata koduna göre "warning" yazar sorunun ne olduğunu görebilirsin. Mekanik bir sorunsa bu şekilde anlayabilirsin, dene bi.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
TestDisk uygulamasını dene. Şanslıysan dosyalara erişebilirsin. Forumda eski bir konusu var. Eğer çalıştırmayı başarırsan verilerini hemen yedekle.

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
topsecretkursad, birader "HD Tune Pro v.5.00" indir deneme sürümü olarak çalıştır programda "Health"e tıkla ordaki hata koduna göre "warning" yazar sorunun ne olduğunu görebilirsin. Mekanik bir sorunsa bu şekilde anlayabilirsin, dene bi.

kardeş yaptım sarı renkte önceden yeşildi count pending sector mu ne galiba bu sallamadan önce teklemelerini burda saymış sayı harddisk çalıştıkça azalıyor yanl sanırım hatalar yok oluyor araştırdığım kadarıyla bu hatalar diskin 1 dönüşünde bulunan hatalar oluyor galiba tekleme olmadığı içinde azalıyor galiba :) ancak girememe sorunu nasıl çözcem bilmiyorum hdd ısı en son 44 dü belşide usb kablosu yanmıştır

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bugüne kadar 3 disk yemiş bir adam olarak sana söyleyecek tek sözüm var. o diskten umudu kes. profesyonel yardım al.

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bugüne kadar 3 disk yemiş bir adam olarak sana söyleyecek tek sözüm var. o diskten umudu kes. profesyonel yardım al.

abim yani hiç mi umut yok yanlış anlaşılmasında bu kadar kötü durummu bu üstteki hata açıldı bi kere gene açılmazmı ;(;:):)(

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
diskler mekanik aletlerdir. ve senin diskinin mekanik sorunları var. mekanik bir sorunu yazılım ile çözemezsin. helede kırılan düşen bir parça varsa disklerdeki verilerini tamamen kullanılamaz hale getirebilir. bu yüzden geç olmadan profesyonel yardım al.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
disk sallanır mı hiç ?
diyelim ki cızırtı yapıyor, kafası biraz oynamış, yine sallanmaz çünkü sallayarak yerine oturtsan bile sallama esnasında okuyucu geçtiği yerleri çizer çizer atar, o yerlerdeki veriler gider hem de oralara bir daha veri yazılamaz.
senin hard disk artık programla iflah olmaz bence.

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
disk sallanır mı hiç ?
diyelim ki cızırtı yapıyor, kafası biraz oynamış, yine sallanmaz çünkü sallayarak yerine oturtsan bile sallama esnasında okuyucu geçtiği yerleri çizer çizer atar, o yerlerdeki veriler gider hem de oralara bir daha veri yazılamaz.
senin hard disk artık programla iflah olmaz bence.

ben zsalladıktan son hdd açılmğştı transfer de yaptım 25 gb dosyayı kapadım geri açtım açılmadı o nedenle umarım çizilmemiştir diyorum tanıdığa vericem eğer o yapamazsa vatan teknik servisine götürücem herşey için saolun

recepkng

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen tanıdığı falan boş ver mekanik hata bu profesyonel destek almalısın ne kadar çok uğraşılırsa yedeğini kurtarma şansın o kadar düşecektir. Yazılımla çözülecek gibi değil

yenicag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim samsung story 1.5 tb. biçimlendir diyor başka bişey demiyor verilere ulaşamıyorum

Şöyle bi çözüm buldum

Kaspersky resucy disc var cd ye yazıyorsunuz bu disk imajını yazarak elde ediliyor

ve bu cd ile acılışda göstererek acıyorum kendi yazılım var bu cd de ve her şeyi görüyor hdd içinede giriyor vürüs taraması için yapılmış olan bu cd ile tüm verilerimi görüyorum . kopyalaya biliyorum Sadece bu cd ile başlangıcta gösterip pc yi acmalısınız işte 10 sn. içinde enter demek dil secmek felaan kendi işletim sistemi gibi acıyor cd den

LAKİN 1 tane daha 1.5 tb hddd lazım windows da erişemediğim hdd i boş olana atıp sonra biçimlendirip düzeltmek için

Artık anladımki eğer verileriniz varsa onları tek hdd de tutmak akıl karı değil kesin 2. bir yedeklemek lazım tabi çnemli verilerinizi benimkisi film müzik işte 1.5 tb yabancı diziler filmler Sonucta emek verip yedekledim

WD aldım 3 tb yedekliyorum sonra biçimlendireceğim düzelecek diye düşnüyorum.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
benim samsung story 1.5 tb. biçimlendir diyor başka bişey demiyor verilere ulaşamıyorum

Şöyle bi çözüm buldum

Kaspersky resucy disc var cd ye yazıyorsunuz bu disk imajını yazarak elde ediliyor

ve bu cd ile acılışda göstererek acıyorum kendi yazılım var bu cd de ve her şeyi görüyor hdd içinede giriyor vürüs taraması için yapılmış olan bu cd ile tüm verilerimi görüyorum . kopyalaya biliyorum Sadece bu cd ile başlangıcta gösterip pc yi acmalısınız işte 10 sn. içinde enter demek dil secmek felaan kendi işletim sistemi gibi acıyor cd den

LAKİN 1 tane daha 1.5 tb hddd lazım windows da erişemediğim hdd i boş olana atıp sonra biçimlendirip düzeltmek için

Artık anladımki eğer verileriniz varsa onları tek hdd de tutmak akıl karı değil kesin 2. bir yedeklemek lazım tabi çnemli verilerinizi benimkisi film müzik işte 1.5 tb yabancı diziler filmler Sonucta emek verip yedekledim

WD aldım 3 tb yedekliyorum sonra biçimlendireceğim düzelecek diye düşnüyorum.

Testdisk uygulaması ile diski 10 dakikada onarabilirsin.

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sen tanıdığı falan boş ver mekanik hata bu profesyonel destek almalısın ne kadar çok uğraşılırsa yedeğini kurtarma şansın o kadar düşecektir. Yazılımla çözülecek gibi değil

hdd nin (kutusunun) içini açtım bir adet hdd takmak için hdd kutusu aldım normalde bu hdd için (2tb seagate external)max sıcaklık 30 35 derece benimki 44 ü görmüştü anlaşılan benim hdd nin sata usb dönüştürücüsü genleşmiş içini açınca dönüştürücüyü yamulmuş gördüm hdd kutusunda çıkan dönüştürücüyle benimkini değiştirdim şu anda sorunsuz çalışıyor hemde daha hızlı yardımcı olan herkese çok teşekkürler hdtune ile testler yaptım şu anda ok veriyor smarttan bad sector taramasında 27 saatlik taramadan sonra hepsi yeşil hdd life dan da %100 aldım

recepkng

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hdd nin (kutusunun) içini açtım bir adet hdd takmak için hdd kutusu aldım normalde bu hdd için (2tb seagate external)max sıcaklık 30 35 derece benimki 44 ü görmüştü anlaşılan benim hdd nin sata usb dönüştürücüsü genleşmiş içini açınca dönüştürücüyü yamulmuş gördüm hdd kutusunda çıkan dönüştürücüyle benimkini değiştirdim şu anda sorunsuz çalışıyor hemde daha hızlı yardımcı olan herkese çok teşekkürler hdtune ile testler yaptım şu anda ok veriyor smarttan bad sector taramasında 27 saatlik taramadan sonra hepsi yeşil hdd life dan da %100 aldım

Şans gülmüş diyelim o zaman :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=276918]topsecretkursad[/MENTION]

Ayni HDD'yi kullanmaya devam etmeyeceksin demi? En yakin zamanda degistir onu.

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Ayni HDD'yi kullanmaya devam etmeyeceksin demi? En yakin zamanda degistir onu.

ne yazıkki belli bir süre 1ay kadar bunu kullanmak zorundayım çoğu zaman açmıycam korkuyorum ancak mali sıkıntı nedeniyle annemin borçları olduğu için şimdilik kalıcak ne yazıkki :(

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir an gözümün önüne Kanser tedavisi ayağına milleti tekmeleyen uçan tekmeci amca geldi . Baktım ses çıkarıo salladım nedir müdür :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Dosyalari yedeklemeyi unutma o zaman :)