Harddisk bölme sorunu???

Bu konuyu okuyanlar

kuraffb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yeni laptop aldım. 250 gb hdd var. Bana iki sürücü olarak geldi. Yerel disk C: ve Recovery D: olarak.

Bilgisayarımın üstünde sağ tık yapıp "Yönet" dedikten sonra "disk yönetimi" nden "C" nin kapasitesini düşürdüm. yeni bir disk açtım. "Faruk E:" adında.

diskzz1.jpg

en fazla bu şekilde oldu. Daha fazla küçülmüyor. Başka türlü nasıl yapabilirim??? veri kaybı olmadan nasıl yapabilirim??? yardımlarınızı bekliyorum...

xxx3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o programla veri kaybı fılan olmuyor demi bende kurup kullanmak ıstıyorum c surucumde xp var d sürücüm sistem kurtarma için ayrılmış durumda c de çok yerim var acaba c sürücüsünden bir alan ayırıp ayırdıgım bu alana ubuntu kursam xp için bir sakıncası olurmu

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Partition Magic yazılımı ile çok kısa sürede sabit disklerin üzerinde istediğin değişikliği yapabilirsin :)

kuraffb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vista yüklü ve partition magic vista uyumlu değil :S

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Partigion Magic te veri kaybı olmadığını kim söylüyor =) Ne zaman kullanmaya kalkan biri olsa hep verilerini kaybediyor ..

kuraffb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardım edebilecek biri aranıyor =) koskoca sdn de vardır herhalde (=

bykhus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Acronis PartitionExpert kullanıorum bn, veri kaybı olmuyor hiç bi şekilde... eğer yardıma ihtiyac duyarsan söle ;)

mekanikdesign

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Partigion Magic te veri kaybı olmadığını kim söylüyor =) Ne zaman kullanmaya kalkan biri olsa hep verilerini kaybediyor ..

Partition magic de veri kaybı olmadığını ben söylüyorum.

vista yüklü ve partition magic vista uyumlu değil :S

Ayrıca son sürümlerinden indirirsen vista da problem yaşamazsın. Link vericem ama yasak.

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
O&O PartitionManager Pro ,Paragon Partition Manager bunlar vistada çalışıyormuş dene bakalım ikincisini çok öneren var ..

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
.. özür bu moziilanın suçu ..

kuraffb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paragon Partition Manager ile C: nin kapasitesi düşürdüm. ama ayırdığım alanı diğerine ekleyemedim :S

aynen şöyle oldu yani:
disskwe0.jpg

29.4 gb lık ayrılmamış alanı nasıl D: ye eklebilirim ???

kuraffb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bilen varsa yardım etsin lütfen :/ çarpcam şimdi laptopu yere :S

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
29 gb lık kısma sağ tıkla sil sonra e kısmına (93 gb lık kısma) sağ tıkla boyutlandır/taşı çıkan pencereden sola doğru genişlet ama bu işlem baya bir uzun sürer sabırlı olmalısın sabırsız olursan benim gibi dosyalara ulaşmak için 3 gün uğraşabilirsin

walker1626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, ne yapacağımı şaşırdım.Lütfen anlayan biri varsa bana yardım etsin.Hiç karşılaşmadığım bir sorunum var.Sorunum şöyle.
Bugün masaüstü pc'yi fabrika ayarlarına döndürdüm ve windows 7 yükledim.Bilgisayar tıkır tıkır çalışıyordu.disklerin sadece C 'den oluştuğunu farkettim ve ayırmaya karar verdim.
Hay seçmez olaydım.Paragon partition manager diye bir free program buldum ve diskleri ayırmaya başladım.Başlangıçta herşey çok iyi çalışıyordu.
Kısa bir süre Pc'nin başından kalktım.Geri döndüğümde siyah ekranda "(u)sing operating system_ yazıyor ve imleç yanıp sönüyor.fakat hiç bir şey ne yazılıyor,ne de yapılabiliyor.Pc bu ekranda kitlendi kaldı.Windows 7 cd sini taktım F 8 ile açtım,F 10 ile açtım ne yaptıysam hep aynı.Bu durumda yapılabilecek bir şey varsa bana yazarsanız sevinirim .

Son mesajlar