Harddisk BitLocker ile şifrelenmiş şifresini kırabilir miyiz ?

Bu konuyu okuyanlar

GrknTksy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Sorunum şu; 500 GB external bir harddisk'im var içinde ciddi anlanma önemli yedeklerim var ve bu diski bitlocker ile şifrelemiştim. Fakat şimdi pcye diski bağlıyorum ama içine hiç bir türlü ulaşamıyorum. Bilgiler gitmiş midir ? BitLocker'ı devre dışı bırakabilir miyiz ?

Teşekkürler.

GrknTksy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardım edebilecek yok mu ?

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Şimdi elinde password ya da key'ler yok ise, ya da parolayı hatırlayamıyorsan ya da HD'yi daha önce çalıştırmış olduğun bilgisayara tekrar takma şansın yok ise... Soğuk su...

Açıkcası Bitlocker ile şifrelenmiş HD'nin şifresini kırmak eğer şifre tahmin edilebilir bir şifre değil ise mümkün gözükmüyor.

GrknTksy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi elinde password ya da key'ler yok ise, ya da parolayı hatırlayamıyorsan ya da HD'yi daha önce çalıştırmış olduğun bilgisayara tekrar takma şansın yok ise... Soğuk su...

Açıkcası Bitlocker ile şifrelenmiş HD'nin şifresini kırmak eğer şifre tahmin edilebilir bir şifre değil ise mümkün gözükmüyor.

falcon hocam çalıştırmış olduğum bir bilgisayara bağlama şansım var ne yapabilirim ?

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Tekrar takdığında bilgisayar görüyor mu bir bak... Bitlocker'ı nasıl kurduğunu bilmiyorum, ya da parolayı hangi noktada sorduğunu ama en azından o bilgisayarda bir denemek lazım.