Hard diskim okunmuyor Lütfen Yardım

Bu konuyu okuyanlar

tomcripss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim harici diskime ubuntu işletim sistemi yüklemiş daha sonra silmiş şimdi bilgisayar hard diski görmüyor. Nasıl düzeltebilirim?

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Görüyordur.

Harici disk takılı iken. Denetim masasından yönetimsel araçlara oradan da bilgisayar yönetimine girin. Sol tarafta disk yönetimine tıklayın.

Orada tanımsız olarak diskiniz görünür. Sağ tarafında üzerine sağ tıklayıp birimi sil. deyip yeniden oluşturun. bir harf ataması yaptıktan sonra biçimlendirip kullanabilirsiniz.

tomcripss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkürler. Fakat tüm dosyalarım silinmiş :(

alidiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
R-studio adındaki programla harici diskinden silinmiş olan bütün dosyaları kurtarabilirsin.

yenicag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim samsung story 1.5 tb. biçimlendir diyor başka bişey demiyor verilere ulaşamıyorum

Şöyle bi çözüm buldum

Kaspersky resucy disc var cd ye yazıyorsunuz bu disk imajını yazarak elde ediliyor

ve bu cd ile acılışda göstererek acıyorum kendi yazılım var bu cd de ve her şeyi görüyor hdd içinede giriyor vürüs taraması için yapılmış olan bu cd ile tüm verilerimi görüyorum . kopyalaya biliyorum Sadece bu cd ile başlangıcta gösterip pc yi acmalısınız işte 10 sn. içinde enter demek dil secmek felaan kendi işletim sistemi gibi acıyor cd den

LAKİN 1 tane daha 1.5 tb hddd lazım windows da erişemediğim hdd i boş olana atıp sonra biçimlendirip düzeltmek için

Artık anladımki eğer verileriniz varsa onları tek hdd de tutmak akıl karı değil kesin 2. bir yedeklemek lazım tabi çnemli verilerinizi benimkisi film müzik işte 1.5 tb yabancı diziler filmler Sonucta emek verip yedekledim

yedekledikten sonra bakacağım heralde biçimlendirerek hdd eski haline gelecek inşallah dua edin HDD'e

Son mesajlar