Hard disk deli gibi...

Bu konuyu okuyanlar

paradoks61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toshiba Satallite A300 model bi laptop var elimde. Makinenin hard diski açılıştan dakikalar sonra bile deli gibi çalışıyor. hiç bir işlem de yapmıyorum. yeni format atıldı makineye.. bu sorun nedeniyle makine aşırı ısınıyor. bir tavsiyesi olan var mı???

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Servis'in yolları taştan.... :)

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
toshiba harddiskler genelde çok ısınıyor. acer marka laptop'umda toshiba 100 gb 5400 rpm sata hdd vardı ve bad sektör çıktı. servise gönderdim o hdd'den yok yerine elimizde samsung 100 gb 5400 rpm sata var . bunu kabul edermisiniz dediler bende kabul ettim. şu an ısınma gibi bir problemim kalmadı.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
bir yüzey taraması yaptır bakalım bad sector varmı ? bana pek hdd denmiş gibi gelmedi !!!

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Sen o diski al tam biçimlendir. Hızlı biçimlendirme yapma . Büyük ihtimal biçimlendirme hatası vericek zaten. Servise göndermeye hazır ol.

Neyden olabilir? Şans meselesi 0 hdd bile oluyor.

Birde notebook'un çalışırken sert şekilde hareket ettirmişsen büyük bir ihtimal

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Ses fandan geliyor olabilir mi ? HDD ile fan birbiirne yakın olabiliyor. Bende de zamanında öyle ses vardı, garantiye hdd problemi diye yolladım fan dan geliyormuş meğer ses. Ama aynı hdd işlem yapıyor gibi ses geliyordu tıkır tıkır.

Aşırı ısınıyor demişsin hemde, fan dan olabilir dediğim gibi içi dolu ise hem ses yapar, hemde soğutma görevini tam yerine getiremez.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Birde benim merak ettiğim birşey var. Acaba laptopun kaç yıllık. Eğer 1-2 yıllık ise olmasa bile hiç içini temizlettin mi ?

Temizletmediysen büyük ihtimal ondan da yapabilir. Fan deliğinden komprosör ile hava tut eğer baya bir toz bulutu cıkarsa birde ozaman bak :) bak bakalım aynı şekilde mi çalışıyor :)