Harç zammına hayır! ( imza kampanyası )

Bu konuyu okuyanlar

Freeborn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Domain : http://www.haracahayir.com
İçerik : Harç zamlarını protesto amaçlı oluşturulmuş bir imza kampanyasıdır, katılımın faydası olacaktır düşüncesindeyiz.

0mrdr5

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
arkadaşlar neden kimse katılmıyor yaw daha 4 kişi destek vermiş

Freeborn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Katılımın artmasını bekliyoruz.

^^exTReme^^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SAKIN KATILMAYIN!! abartıldığı gibi %500 zam yok. sadece enflasyon yüzdesi kadar her sene olan bir zam söz konusu.. ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışanların ekmeğine yağ sürmeyelim sağduyulu davranalım.

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bence çok gereksiz ve yeri olmayan bi konu

Konunun açılmasına nasıl müsade ediliyor Pes valla

harça zammı protesto etmek istiyosan git harç yatıran arkadaşlarınla yap bunu

Bize ne

Bizi neden kullanıyosun

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yürekten destekliyorum arkadaşlar... Eğitim parasız olmalı... Umarım ses getirirsiniz.

^^exTReme^^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yürekten destekliyorum arkadaşlar... Eğitim parasız olmalı... Umarım ses getirirsiniz.

çok güzel söylüyorsun da peki okuldaki hocaların maaşları nereden karşılanacak? okulda kullandığın elektrik su paraları nasıl ödenecek? laboratuvarlarda kullanılan sarf malzemeleri nasıl yemin edilecek? üniversitelerimizin gelişmesi için yeni binalar nasıl yapılacak?

biraz düşünceli davranmak lazım

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
çok güzel söylüyorsun da peki okuldaki hocaların maaşları nereden karşılanacak? okulda kullandığın elektrik su paraları nasıl ödenecek? laboratuvarlarda kullanılan sarf malzemeleri nasıl yemin edilecek? üniversitelerimizin gelişmesi için yeni binalar nasıl yapılacak?

+1

Keşke slogan atmadan önce bunları da düşünse ücretsiz olsun demek muhalefet etmek kolay

cebinden mi verecen bu kadar gideri

elektirik, su bedava alınmıyor
sevgili respector kardeşim

ugur.capar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SAKIN KATILMAYIN!! abartıldığı gibi %500 zam yok. sadece enflasyon yüzdesi kadar her sene olan bir zam söz konusu.. ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışanların ekmeğine yağ sürmeyelim sağduyulu davranalım.

Benim harcımı sen yatır , ben katılmam söz.

^^exTReme^^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim harcımı sen yatır , ben katılmam söz.

fazla bi ücret alınmıyor zaten. alınan ücretin karşılığı veriliyor.
mesela benim dönemlik harcım 400 ytl ama hakkını veriyorlar. (%100 ingilizce mühendislik)
ama öğretmenlik okusaydım 130 ytl olurdu bu rakam.

sonuçta markete gidip muz ile elmaya aynı parayı ödemiyorsun dimi?

zebani56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
harcahayir olsa tamamda
haracahayir olunca olmadı

buna katılmak yakışmaz

takein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İçtiğimiz her sıgaradan oynadığımız her şans oyunundan alkolden bilmem neden alınankatkı paylarını neden kullanmıyorlar sosyal devlet değilmiyiz eğitim de her şeyin parasını biz ödersek ne anladık ozaman ödediğimiz vergiler ne için hatırlarmısınız kdv reklamlarını yol su elektirik olarak geri gelecekir deniyorsu şimdi sokağa dökülen asvaltın parasını sendne asvalt parası diye talep ediyorlar geçen sene 1000 tl ödedik tabiki karşı çıkacağız

takein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
umarım enflasyon oranında zam yaparlar ozaman zaten kimse bu tepkiyi dikkate almaz

Freeborn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Katılmayın diyen arkadaşların tuzu kuru olabilir.

Emekliye %4 oranında bir zam yapılırken har(a)çlara %8 yapıldı deniyor.
Bir aile düşünün, oğlunu 2. öğretim bir devlet okuluna göndermek istiyor ve maaşı son zamla 565 TL

1 dönemlik 2. öğretim harcı ortalama 750 TL..
Sosyal devlet?

Bir daha gel Samsun'dan Büyük Mustafa KEMAL!..

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Katılmayın diyen arkadaşların tuzu kuru olabilir.

Emekliye %4 oranında bir zam yapılırken har(a)çlara %8 yapıldı deniyor.
Bir aile düşünün, oğlunu 2. öğretim bir devlet okuluna göndermek istiyor ve maaşı son zamla 565 TL

1 dönemlik 2. öğretim harcı ortalama 750 TL..
Sosyal devlet?

Bir daha gel Samsun'dan Büyük Mustafa KEMAL!..

Amerika ya git oku bakalım orada ücretsiz mi ?

git bul kendine ucuz bi üniversite bulabilecekmisin ?

Değerli insanları da bu tür şeylere alet etme

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250

ordaki yaşam şartlarıyla burayı bir tutmak ne kadar mantıklı :)

^^exTReme^^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tuzumuz kuru diye bişey yok. ayrıca herkes önündeki şartlara göre hareket eder. 565 ytl maaşlı biri de tercih yapacağı zaman şöyle bi düşünür. önünde tek seçenek 2. öğretim yok ki gidip orayı tercih etsin. başka bir yerin 1. öğretimini tercih eder. ha eğer puanı yetmiyorsa kendi düşen ağlamaz diye bir söz var. daha çok çalışması gerekirdi.. şunu unutmayın herkes hakettiği yere gelir.

leonidas90

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence çok gereksiz ve yeri olmayan bi konu

Konunun açılmasına nasıl müsade ediliyor Pes valla

harça zammı protesto etmek istiyosan git harç yatıran arkadaşlarınla yap bunu

Bize ne

Bizi neden kullanıyosun

Afedersinde bu ne biçim bir mantıkdır? Konunun açılmasını niye yasaklıycaklar o kısmı hiç anlamadım.Adam destek istemiş.İsteyen destekler istemeyen uğraşmaz zaten.Konu başlığı nedir? ''Tavsiye Ettiğiniz Siteler''-Üstelik birde moderatör onayladıktan sonra kimse bişey diyemez.

Harç olayında pek bilgim yok.Ne kadarlık bir zam uygulanmış yada uygulanacak bilmiyorum.Ödenen para kimisine vız gelir kimisinede 10 takla attırır.Bu kısma karışmak istemiyorum.Tepki çekecek düzeydeyse yapılan iş mantıklıdır.

Her önünüze gelene asabi cevaplar vermeyiniz.Özellikle bu yeni üyelere çok yapılıyor.Bunlar siteye üye kaybettirebilir.Biraz daha saygılı,hoşgörülü olmak gerek.

mucox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tuzumuz kuru diye bişey yok. ayrıca herkes önündeki şartlara göre hareket eder. 565 ytl maaşlı biri de tercih yapacağı zaman şöyle bi düşünür. önünde tek seçenek 2. öğretim yok ki gidip orayı tercih etsin. başka bir yerin 1. öğretimini tercih eder. ha eğer puanı yetmiyorsa kendi düşen ağlamaz diye bir söz var. daha çok çalışması gerekirdi.. şunu unutmayın herkes hakettiği yere gelir.
Senin anlayışına göre yönetilirse bu üniversiteler ilk 500'e değil 5000'e bile zor gideriz.Eğitim tabikide maddi imkanlarla idare ettiriliyo ama bu öğrencilerden alıınan paralarla idare ettriiliyo.%100 ingilizce mühendislik eğitimi demişsin bende makine okuyorum.Bir şehrin enerji ihtiyacını hesaplarken oturup üniversiteye olan yükümü hesapladım.Ve ben yine borçu çıkarıyorum.Artık senin üniversitesinde sana fazladan ne yedirip içiriyolar orasını bilemem..Ahım şahım bir zam yapılmadı diyosun 1.öğretimler için %8 2.öğretimler için %500'e yakın zam yapıldı bunuda bil..
Sonuç olarak bir üniversite öğrencisi harç parasına zam yapılıpta bundan memnun oluyorsa o öğrenci mezun olduktan sonra millete ne kadar hayırlı olur bilinmez..

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32

Sen ne diyosun ya! Ben şahidim. arkadaşım elektrik öğretmenliiği okuyor ve yıllık 750 ytl harç verirken şimdi 1200 lira olmuş. Bunun neresi enflasyon. Kaldıki bende 1 yıldır gemi elektrik teknikerliği yapıyorum ve zırnık zam almadım. Bu kamu çalışanları içinde geçerli. Kaosa sürükleme değil bizmkisi HAKkımızı istiyoruzzz, sadece Hakkımız olanııı..

Freeborn

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Sosyal devlet anlaşıyın bu mudur?

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20

Haklisin zaten bizim emekli, isci, issiz hep yanlis yapiyor. Hepimzi amerikaya gore yasamaliyiz. Ancak hangi parayla? Amerikadaki emekli ile bizim emekliler bir mi tutuyorsun? Hangi ülkede yasiyorsun Türkiye de mi yoksa Türkiye de ki zamlardan haberin yok mu? Sirf birilerini destekleyecem diye kendi halkini haksiz gormek bence yanlistir.

O kadar vergi oduyoruz. Bu vergiler ile ogrencilere destek olsalar ya. Desteklediginiz kisilerin maaslari yerlerinde tuzlari kuru. O nedenle kendi icinizdekileri destekleyin. Ovdugun Amerikadaki emekliler yaz vaktini falan tatillerde gecirirken bizim emekliler ya calisarak az daha olsa karinlarini doyurmaya calisiyorlar ya da parasizliktan evin disina cikamiyorlar. Versin simdikiler Amerikadakiler ile bize ayni maasi o zaman derim ki sana tamam harca zam yapsinlar. Ama oradaki para ile buradaki para ayni degil iken bu sekilde cumle kurman ne kadar dogru tartisilir.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Konuyu pek takip etmediğin belli,zaten normalde o söylediklerin harç lar sayesinde oluyor fakat her yıl enflasyona göre yapılan %8 lik zamlar bu yıl 2.öğretimlere %100 ila %500 arasında yapılıyor ,yani bu %100 lük zamlı harçlarla üniversitelere neler yapıcaklar merak ediyorum ve bunun yanında emekli maaşlarına yapılan zamları söylemeye gerek bile yok,ayıptır ya.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Hükümetin çoğu icraatını desteklerim fakat Tayybin bu konuda sessiz kalmasını eleştiriyorum. Emeklinin işçinin aldığı maaşlar ortadayken, onlara bir zam yapılmazken, hatta işsizliğin en tepede olduğu bir dönemde, sosyal devleti yiyeyim, insanlık namına bu harçlar bu yıl zamlanmasa ne olurdu? Amerika ile örnek veren arkadaşlar var. Hangi üniversite amerika'nın eğitim seviyesi ile kıyaslanır? ayrıca bizlerin gelirleri ile amerikan vatandaşlarının geliri aynı mı?

Freeborn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kampanya büyüyerek devam etmekte...