Hangisi daha mantıklı ?

Bu konuyu okuyanlar

tirassssssssssss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
  1. Opsiyon : Amd ryzen 5 2500 u + (2gb) radeon rx540 + 8 gb ram ddr4 = Fiyat: 3250
  2. Opsiyon: İ5 8250u 1.6 ghz + mx150 + 8 gb ram ddr4 = Fiyat: 3600
Çoğunlukla günlük işler arada medium ayarlarda belki son sürümleri oynamak adına laptop almak istiyorum. 2 cihazda da ssd yok ve hd ler. 2 cihazında markası lenova. Ne önerirsiniz arkadaşlar , tavsiylerinizi bekliyorum.

tirassssssssssss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1'ci opsiyon.

Mx ekran kartların 2 tane sürümü var aynı isimde satılıyor ama performans yönünden çok farklı düzeylere sahip riske girmemek için rx540 çok daha mantıklı zaten daha iyi bir ekran kartı.

Yukarıdaki arkadaş sallamış dememeleri için NOT: Dikkat! Nvidia GeForce MX150 daha düşük bir versiyona daha sahip

Teşekkürler hocam , araştırmalarım sonucunda işlemci olarak da ryzen 5 birkaç tık daha önce olduğunu gördüm. Benim tereddüt de kalma sebebim daha çok teknik olarak üstün olsa da , kullanım sırasında teknik özelliklerini tam olarak yansıtmadığı hususunda birkaç yazı okudum, bununla alakalı bilginiz var mı?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Gayet güncel bir sistem. Performans konusunda çok sorun olucağını sanmıyorum bazı bilinçsiz kullanıcılar driver güncellestirmelerini v.b şeyleri yapmıyorlar daha sonrada laf atabiliyorlar uzun süre götürebilir yani şahsi görüşüm.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Dizüstü bilgisayarda amd sistem pek önerilmez mx150 sistem daha iyi iki verisiyonu var rx540'ın da iki versiyonu var bu versiyonu düşük versiyon mx150'nin düşük versiyonu oksa bile bu rx540'dan daha performanslıdır..

tirassssssssssss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dizüstü bilgisayarda amd sistem pek önerilmez mx150 sistem daha iyi iki verisiyonu var rx540'ın da iki versiyonu var bu versiyonu düşük versiyon mx150'nin düşük versiyonu oksa bile bu rx540'dan daha performanslıdır..

hocam bu radeon 540 ile rx540 kart aynı kart mı ? ben farklı diye biliyorum. Hepsiburada da ürün özelliklerine rx540 konu başlığında radeon 540 yazmış. Diğer e ticaret sitelerinde de ekran kartı kısmında radeon 540 diye yazıyor.

Birde düşük versiyon olduğunu nerden anladın , model vermeden

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Mazide kaldı o AMD sistem çöp işi ısınma sorunu vardı gitti performans ve optimasyon sorunu vardı gitti.

O rx540, 540, Radeon işi sadece kısaltma aynı ekran kartı yani ve ekran kartının başka sürümleri yok 540 ile 580 falan karşılaştırıp söylememişsinizdir inşallah.

Son düzenleme:

tirassssssssssss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mazide kaldı o AMD sistem çöp işi ısınma sorunu vardı gitti performans ve optimasyon sorunu vardı gitti.

O rx540, 540, Radeon işi sadece kısaltma aynı ekran kartı yani ve ekran kartının başka sürümleri yok 540 ile 580 falan karşılaştırıp söylememişsinizdir inşallah.

Hocam böyle bir şey buldum , karşılaştırma sitelerinde sadece rx540 diye geçiyor. İncehesap a mail attım amd radeon 540 ekran kartı diye geri dönüş oldu. Orjinal sitede özellikleri farklı. Aynı ürün hepsiburada da rx540 diye geçiyor.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Sonuç olarak rx serisi çok daha güçlü opsiyon olarak'da 1 her türlü daha iyi.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Sonuç olarak rx serisi çok daha güçlü opsiyon olarak'da 1 her türlü daha iyi.
Senin bahsettiğin 1000 mhz versiyonu var ama bu durum çok rastlanan birşey değil iyice araştırıp alacak 1000 mhz versiyonu normal mx150 rx540'dan çok daha performanslıdır..

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Senin bahsettiğin 1000 mhz versiyonu var ama bu durum çok rastlanan birşey değil iyice araştırıp alacak 1000 mhz versiyonu normal mx150 rx540'dan çok daha performanslıdır..
Tamam hocam ikiside güzel kart ortasını bulalım biz bunun alltaki kanıt ikisininde birbirinden kalır bir özelikleri yok.

66223

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Tamam hocam ikiside güzel kart ortasını bulalım biz bunun alltaki kanıt ikisininde birbirinden kalır bir özelikleri yok.

Ekli dosyayı görüntüle 66223
Paylaştığın bu resmin alt tarafında oyun kartların performanlarını gösteriyor orda herşey ortada fps değerleri herşeyi göstetiyor ayrıca burda kartları karşılaştırmayı geçtim dediğin gibi amd ryzen serisiyle kötü imajına dur dedi ama masaüstü platformda hala laptoplarda ryzen'de olsa amd sistem pek tutulmuyor önerilmiyor burda benim söylemek istediğim bu durum o kart iyimiş bu kart iyimiş durumu değil yinede karar kendisine kalmış tabi butda bütçede önemli..

tirassssssssssss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

bu bilgisayarı satın aldım. mx150 1d10 serisi 1500 mhz de. Onun dışında hdd ses gelmiyor. oyun henüz denemedim. bence malzeme kalitesi de fena değil. ssd alınırsa çok iyi olur. en azından sistem ssd de olur. görüşüm olumlu. amd yerine bunu seçmemin sebebi ise pazarda daha güçlü olması , vereceği stabilte ve destek bence daha fazla olur. ilerki yıllarda bu benim görüşüm tabi. tavsiye ederim.

tirassssssssssss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler hocam , dün akşam indirmiştim. Bugün birkaç tane oyun denemesi yapacağım , konu altında ilgili arkadaşlara da faydalı olur diye düşünüyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dipnot olarak şunuda aktarayım , freedos bir cihaza format attığınızda hdd yi 2 yi ayırırsanız , ikisinin de biçimlendirmesini yapın. yoksa sistem görmüyor. böyle bir durum ile karşı karşıya kalınırsa tekrar format atmaya gerek yok. Disk yönetiminden biçimlendirerek bilgisayara tanıtabilirsiniz. Hdd nin kalan kısmını.

Son düzenleme:

Son mesajlar